Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana przedniej części napędu


lis2006

Rekomendowane odpowiedzi

witt2- wczesniej nie zajmowałem sie rowerem, tylko na nim jezdziłem hehe, jednakze od jakiegos czasu zaczeło mnie to interesowac i sprawiac przyjemnosc, wiec od myslenia prrzeszedłem do czynów:) ok, wiec zakupie sobie ten rozkuwacz niezwłoznie razem z ta przerzutka.

P.S fajny amorek, przydałby mi sie taki:):rolleyes: hehe

 

A ile te zębatki powinny miec zębów, abym przy predkosci około 40km/h nie krecił jak wariat?:rolleyes::D

będa nadawały sie większe niz 48? sa takie? a kaseta z tyłu ile powinna miec?

 

aha i jeszcze jedno długosc korby tzn długosc ramion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to typowych rowerow xc montuje sie zwykle 44, do atb czy trekingow 48, a wieksze (np. 52) to juz domena szosowek. musisz uwzglednic, ze im wiekszy blat zalozysz tym mniejszy bedziesz mial przeswit. radze raczej kupic dluzsze korby (np. 175 zamiast typowych 170) niz montowac modele szosowe, tym bardziej, ze te z naprawde duzym blatem sa zwykle dwublatowe, wiec z "gorala" Ci wyjdzie nie wiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za rade:) Czyli tak przyszłosciowo gdybym kupował korbe musze kupic 175mm z blatem 48?ile taka korba kosztuje?

a kaseta mogła by byc 11/23? teraz mam 32 najwieksza zebatke wiec jest wielka hehe

 

Tak na marginesie jak pisałem wczesniej chce z tego roweru zrobic takiego "ścigacza" w przyszłosci, nie stac mnie na kolarzówke wiec trzeba sobie jakos radzic:D Interesuje mnie tylko szybka jazda po równym:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tego co wcześniej wyczytałem to masz już kasetę 8 biegową czyli ten krok masz już za sobą ;) . Teraz jeszcze korba ja jeżdżę na takiej SR SUNTOUR XCC100 / 48X38X28T / 175MM. Jest ona montowana seryjnie w Unibike Mission/Viper/Crossfire. Ja na niej przejechałem ok. 9k km. i nadal jest w niezłym stanie :). Koszt ok. 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zł to nie jest źle:) ale powiedzcie mi dokładnie ten stosunek 11/23 jesli chodzi o kasete oznacza rozmiar najmniejszej i najwiekszej zebatki? a o ile sie nie myle im mniejsze zebatki z tyłu i im wieksze z przodu tym szybciej sie smiga?:) poprawcie mnie jak sie myle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wybaczcie moja niewiedze, teraz juz jestem usatysfakconowoany tym co przeczytałem. No a opony to wiadomo, własnie dzisiaj zamowiłem sobie continental traffic, jak myslicie chyba dobrze zrobiłem? (zadałem to pytanie na tamtejszym forum lecz nie uzyskałem odp;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaseta 11-23 to typowa na szose i to tez nie dla kazdego zawodnika i nie na kazda trase: bedzie bardzo ciasno zestopniowana (niewielkie roznice miedzy kolejnymi biegami), ale kosztem zakresu przelozen (zwykle 23 zeby to srednia zebatka kasety- u ciebie bedzie najwieksza). taka kaseta da Ci mozliwosc bardzo precyzyjnego doboru przelozenia w czasie szybkiej jazdy, ale rower straci mozliwosc pokonywania stromych wzniesien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wczesniej pisałem ze zamowiłem Przednia prrzerzutke deore lx fd-m571 jednak prrzesyłka do mnie nie dotarła. postanowiłem złozyc ponowne zamowienie tyle ze z modelem deore lx fd-m581

i mam pytanie czy bedzie ona wspołprracowała z korbą która ma 42 zeby ?

Swoja droga kto do cholery wsadza do MTB korby z tak małym blatem!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zrezygnowales z down-swinga i wziales topa czy odwrotnie? tak czy owak roznice beda niewielkie, a lx to swietny wybor.

co do wpolpracy z korba: jezeli jest mocowana do rury podsiodlowej to nie bedzie problemu- klopot moze byc jedynie z przerzutka montowana na supporcie.

ps. jak chcesz jezdzic po szosie to dlaczego kupujesz korbe z typowo terenowym blatem 42? wybierz jakis model z 48 zebami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Down-swinga, jak przyjdzie przesyłka to napisze jak wrazenia po zamontowaniu hehe.

Ja ten rower kupiłem 2 lata temu, wtedy byłem kompletnym laikiem i wogóle sie nie interesowałem sprzetem--> teraz jest inaczej:) Szkoda tylko ze w niedługim czasie będe musiał zmienic napęd, ale czekam az sie złuzyje, bo prrzeciez bezsensu wymieniac dobre czesci.

jednak po tym wszytskim co mi powiedzieliscie i po wielu godzinach spedzonych w necie na cczytaniu o sprzecie mysle ze najodpowiedniejszy zestaw bedzie taki:

 

 

Korba : Truvativ Isoflow 48-38-22 175 mm 115 zł

Przerzutka Tył :Sora RD-3300 64 zł

Kaseta : Sora CS-HG708 12-23T 8-rzedowa 93 zł

 

Przerzutka Przód : Shimano Deore LX FD-M581 0'6r (down-swing) obejma 31,8mm 87 zł

Suport : Deore BB-UN53 kwadrat (68-107mm) 53 zł

 

 

Takie cos chyba bedzie najodpowiedniejsze, jak mysliscie, zmieniac cos czy tak zostawic?

 

panowie przyszła do mnie ta przerzutka wczoraj. dzisiaj straciłem poł dnia na jej wyregulowanie i nic!~!! jestem załamany po prostu niby LX a tu taka lipa... mowiliscie ze to bedzie kompatybilne z moja korbą a tym czasem niezła lipa;/ :/;/;/

opisze wam to co sie dzieje:

gdy ustawie przerzutke zgodnie z zasadami wszytskimi: czyli 1-3mm prowadnica od najwiekszej tarczy i do niej równoloegle wtedy łancuch wogole nie wchodzi na 3 bo przerzutka zachacza o srodkowy blat i sie nie wychyla wystarczajaco. gdy ustawiamy wyzej wtedy łancuch ociera o dolna czesc prowadnika na 2 i 1 blacie. Na dodatek na wiekszosci przełozen(nie tylko skrajnych) łancuch ociera o boki prowadnika;/ NIE DA SIE TEGO WYREGULOWAC !!!!!!!!!!!!!! straciłem juz nerwy do tego, co robic?

Korbe mam 42-32-22, pomozcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz, jesli chcesz smigac tylko po szosie na goralu to zestaw jak najbardziej ok...

co do przerzutki ciezko cos doradzic na odleglosc, ale sprobowalbym ustawienia prowadnicy lekko pod katem do blatow. tez kiedys mialem problemy i u mnie sie to sprawdzilo.

ps. jak dzialaja srubki regulacyjne oczywiscie wiesz? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te sróby sa do blokowania wychylenia wózka , na pewno cos sie da zrobic ja od kilkudni mam xt 2006 adzisiaj dałem nową korbe (deore 2006)i nie moge tego ustrojstwa ustawić. trzeba próbować czasem przerzutke wystarczy dac troszke wyzej , musisz popróbowac różnych ustawień .... a w ostateczności idź do serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w tym serwisie, powiedziano mi ze przerzutka nie nadaje sie do mojej korby. Na dodatek ma takie ogromne luzy jak by sie nie przejechało kilkanascie tys km. Jednym słowem nigdy wiecej zakupów przez internet czesci rowerowych :):P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dałem nową korbe (deore 2006)

 

chyba musze Cie zmartwic to deore to o ile sie nie myle model FC-M540 a jesli tak jest a jest na 99% to to nie jest model 2006 tylko 2005 :)

 

btw jak sie sprawuje ?

ta sruba od przykrecania korby jest tak głęboko osadzona ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia jaka długa jest os , możliweże to deore 2005 , ważne że hollwtech i na octalink reszta ma mniejsze znaczenie. spisuje sie dobrze działa ok jest sztywniejsza niz moja poprzednia alivio na kwadrat . po zmianie odczułem wyraźną roznice w jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...