Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana przedniej części napędu


lis2006

Rekomendowane odpowiedzi

witam obecnie mam rower z 2004 roku ma przejechane jedynie 1700km jednak niezbędne sa w nim zmiany.

sprzet który posiadam to mniej wiecej taki rower http://www.mbike.pl/product_info.php?products_id=118

tyle ze z 2004 jak juz mowiłem.

Chce wymienic w nim korbe, suport przerzutke na przód i łańcuch

czy mozecie mi powiedziec czy takie czesci będa ze soba współpracowały ?

oto i one:

Korba:Shimano Alivio FC-M411 http://skleprowerowy.pl/product_info.php?products_id=1529

suport:Truvativ Square LE http://skleprowerowy.pl/product_info.php?c...roducts_id=1667

 

przerzutka:Shimano Alivio FD-M410 http://skleprowerowy.pl/product_info.php?products_id=1534

 

łańcuch:Shimano Alivio CN-HG50 link:http://skleprowerowy.pl/product_info.php?products_id=1541

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Współpracować będzie tylko suport musi mieć odpowiednią długość. I przerzutkę radziłbym w wersji down swing (wózek poniżej mocowania). A właściwie jaki jest sens wymiany czegoś po 1700km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz korba nie działa poprawnie - trzeszczy i przeskakuje a przerzutka przednia to jedna wielka lipa tak jednym słowem, straciłem wiele godzin na jej regulacje, a takze dawałem rower do seriwsu i po jakims czasie znowu sie rozregulowywała, po prostu nie da sie jej tak ustawic, zeby łancuch mogł swobodnie (bez ocierania) przechodzic przez prowadnice i tak zeby dobrze zrzucała łancuch na wszytskie 3 tarcze...

 

a czy mógłbys mi podac link do przerzutki typu down swing? niestety nie znam sie za dobbrze a tym, prosze o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok wielkie dzięki. Chciałem tylko wiedziec czy rózne modele będą ze sobą wspołpracowały. Wiesz ale moje fundusze sa ograniczone niestety, mam tylko około 250zł, wiec nie moge zaszalec za bardzo...

I jak mam zmierzyc ten suport, zeby wiedziec jaki kupic? jakie to sa wymiary podawane w opisie czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie pasowal bedzie suport w takim samym rozmiarze, jak poprzedni. jak go wykrecisz to powinien byc na nim zapisany rozmiar.

ps. czy uwazasz, ze po 1700km warto zmieniac suport? nie lepiej wziasc lepsza korbe i przerzutke, a suport wymienic dopiero, gdy sie zuzyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym chciał wymienic tylko i wyłącznie sama przerzutke przednia na tą deore lx to wspołdziałało by to ze sobą? obecnie mam typu top swing a zmieniłbym na down swing ? bedzie działac? a co z manetkami do tej przerzutki, nie trzeba zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie panowie!!

 

Zdecydowałem sie na zakup przerzutki DEORE LX FD-M571 powiedzcie mi czy to dobry wybór, chciałbym dowiedziec sie mniej wiecej jaki mam "sprzęt".niestety wiem niewiele: Manetki to ST-EF29-8, KORBA SANTOUR, hamulce tektro...,amortyzator zoom;/ rower nie był drogi kosztował około 1200zł, wiec nie ma rewelacji jednak chciałbym zaczac go przekształcac w cos porzadniejszego i prosze o waszą pomoc.

 

Jak mam dokładnie sprawidzic model korby,kasety,łańcucha, i innych komopnentów? nie wiedziałem zeby cos takiego było napisane na czesciach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przerzutkę przednią wybrałeś bardzo dobrą. Sam taką dokłądnie mam, kupiłem używaną z przebiegiem 2,5 kkm, sam zrobiłem na niej już ok. 11 kkm i chodzi pięknie mimo pewnych niedużych luzów.

Co do rozpoznawanie reszty sprzętu to na korbie powinna być naklejka (u mnie była), na kasenie też powinien być jakiś napis (pewnie na nakrętce). Łańcuch... albo będzie na ogniwkach wyryte, albo to jakiś no name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś kupiłem authora za podobna kase i powoli zmieniałem wszystko teraz mam juz tylko rame z wyjsciowego roweru. taką przerzutke już tez miałem tj (DEORE LX FD-M571) ale sie jej pozbyłem bo nie pasowała do mojej ramy( dlatego jeśli sie nie znasz to bym podskoczył do jakiegoś serwisu żeby ktoś zobaczył czy Ci podejdzie pod ramę , korbe itp). moja rada jeździć na tym co sie ma i jak coś pada to wtedy wymieniam na wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie bardzo sie ciesze ze tak mowisz:) Jednak zastanawiam sie nad tym czy to co w tej chwili dzieje sie z moją stara przerzutka jest tylko jej wina. Jak wczesniej pisałem jest ogromny problem z jej regulacja, po prostu nie da sie jej poprawnie wyregulowac tak zeby łancuch nie ocierał o prowadnice chociaz w paru przełozeniach, obecnie da sie jezdzic tylko na 2-5,2-6,2-7 i 2-8 reszta nie działa...;/ probowałem ja regulowac wszystkimi mozliwymi sposobami jakie znalazłem w internecie i nic, dlatego postawnowiłem kupic nowa przerzutke, kiedy ja załoze te problemy znikną?

ta stara to jakis najgorszy model shimano, wiec moze dlatego po tak małym przebiegu wysiadła...

 

a co do czesci to sprawdziłem

na łancuchu kiedy go troche oczysciłem pisze SHIMANO IG51

na kasecie tylko rozmiaty zebatek(?) najwieksza 32T i tyle (8-rzedowa)

na korbie jest niestety tylko naklejka SANTOUR wiec chyba nie będe miał mozliwosci sprawdzenia tego

hamulec z przodu to tarczowy mechaniczny TEKTRO

z tyłu hamulce równiez tektro tylko ze v-ki

przerzytka z tyłu ACERA

a na obreczach pisze LAC2000 i małymi literkami weinman (jest cos takiego wogóle)?:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
a na obreczach pisze LAC2000 i małymi literkami weinman (jest cos takiego wogóle)?smile.gif

ZAC2000 :unsure: Mam to u siebie w tylnym kole od 11 kkm i spisuje się dobrze. Zaledwie kilka razy musiałem lekko podcentrować. Ogólnie to niedroga obręcz, ale moim zdaniem dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bym sobie w pierwszej kolejności dopasował przerzutke , pytanie tylko czy zmiana na deore lx okaże sie właściwa?

ramy w tańszych modelach rowerów ( tak ja np u mnie ) są przystosowane do tańszego osprzetu. w moim przypadku okazało sie że akurat deore lx nie pasuje i znacznie lepiej u mnie spisuje sie niższy model shimano alivio. lub niektóre wyższe modele XT( z krótkim wózkiem) dlatego polecam aby ktoś Ci pomógł dobrać do ramy i korby odpowiedni model. co do reszty to klasyka w rowerku za 1200 PLN . jeśli łańcuch na kasecie zacznie skakać to ja osobiście polecam kasetę sram 5.0 i łańcuch srama do tej kasety koszt takiej wymiany to około 130-140 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wybacz ale nie znam sie na tych sprzętach:D

a co do moich pozostałych pytań, czy mozesz mi cos doradzic, bardzo prosze:)

 

ale co rozumiesz prrzez to ze sa dopasowane tzn co w nich jest nie tak ze nie przyjmą innego sprzętu, zmierzyłem suwmiarką rure i wyszlo prawie idealnie 31,8mm wiec chyba bedzie działac( to LX to DOwn SWING)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie przy wymianie kasety i łańcucha można też pomyśleć o korbie . praktycznie wszystko co kupisz powyżej 70 PLN bedzie lepsze od tego santoura mozna cos dobrac taniego

ja mam kasetke sram 5.0 łańcuch sraM PG-58 i korbe shimano alivio i nie mam problemów . robie około 1000 km/miesiąc mam dwa rowery na takim osprzecie ( zimowy i letni) i jest ok

 

nie tylko chodzi o rozmiar rury!!! ważne też są kąty, wielkość blatu ( korby) odległość wóżka przerzutki od koła itp u mnie np wózek przerzutki zachaczał, o opone (1,95) więc miałem do wyboru dać opone 1,70 lub zmienic deore LX na coś innego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym podjechał z rowerkiem do sklepu lub serwisu i dopasował oprzód czy problemy znikną? jesli dobrze dopasuje Ci ktoś przerzutke to myśle że tak. Amortyzator Zoom to jest sprzet poza konkursem :unsure:(

klamkomanetki takie jat Ty masz (acera) wytrzymały mi dwa lata i około 10 Tys km , dlatego manetek bym nie zmieniał , hamulce tektro to tez nie najwyższzy model ja kupiłem sobie LX z równoległym prowadzeniem ( tektro wytrzymały mi około roku i 6-7 tyś km)

 

 

http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...products_id=536

 

http://www.dobrerowery.com/product_info.php?products_id=1474

 

http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...products_id=112

 

i do tego jakiś amorek np http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...roducts_id=1416

 

i już moższ spokojnie smigać !!!

 

no i ta nieszczęsna przednia przerzutka !!!! oby Ci podpasowało to Deore to by było super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porade ale źle mnie zrozumiałes, dopieor zaczynam wymiane czesci w tym rowerze i te plany które podałes sa jak na razie dla mnie ni dostepne poniewaz nie mam funduszy( jak widzisz mam 17 lat i jestem uzalezniony finansowo od rodziców a oni nie maja worka pieniedzy) wiec narazzie na najbllizsza przyszłosc czyli juz chce zamowic ta przerzutke do przodu taka zeby wytzymała juz kilka sezonów i zbym nie miał z nia zandych problemów. ale mimo wszytsko dzieki za porady:)

 

Jeszcze jedno: chcac sciagnac tamta stara przerzutke trzeba miec rozkuwacz?

i mam prosbe bo nie jestem pewien, nie mam kluczy serwisowych (do suportu, kasety i do sciagania korb) mogłbys mi podac linki do takiego sprzetu? znalazłem na necie takie narzedzia ale nie jestem pewien czy sa dobre a równiez chciałbym je zamowic razem z przerzutka, zgóry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkuwacz do łańcucha to podstawa, (zawsze mam przy sobie razem z zapinkami) bo czasem sie moze łańcuch zerwać podczxas jazdy. natomiast klucze do kaset, suportu i korb to już nie jest tak potrzebne i ja sobie kupiłem na alegro najtańsze .

wiem jak to jest z kasą ale przecież możemy marzyć o fajnym sprzęcie co nie?

 

ja nigdy nie wymieniam cząęci jeśli działają wymiana następuje dopiero po rozpadzie np ostatnio musiałem kupic nowego amorka ( manitou elite) bo mi sie mój rst omega sl rozpadł ( na szczęście dostałem w ramch gwarancji nowego rst omega TnL którego tera pcham na alegro zeby zminimalizować straty finansowe po zakupie manitou)

narżedzia kup tanie bo przecież nie bedziesz prowadził serwisu rowerowego...

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=106605788

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zalezy mi na tym aby przerzutka ta pracowała bez zadnych zarzutów na 3 tarczy z przodu i 6,7,8 z tyłu. jezdze praktycznie po asfalcie rzadko po terenie. Chce po prostu miec jak najszybszy rower:)

z przodu na korbie mam tylko 42 zeby, żeby zwiększyc V max musze kupic większe tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...