Skocz do zawartości

[przepisy] Czy na takim przejeździe mam pierwszeństwo?


Rekomendowane odpowiedzi

Też wydaj mi się, że trzeba przeprowadzić po pasach. Jednak z drugiej strony przed poprzeczną ulicą powinien być znak o końcu drogi rowerowej, a za nią znak o początku drogi. 

W tym wypadku rzeczywiście można uznać, że droga rowerowa biegnie przez poprzeczną drogę tylko np. pasy się wytarły itp. Jednak skłaniałbym się do tego co napisałem na początku, czyli, że trzeba przeprowadzić rower po pasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaj mi się, że trzeba przeprowadzić po pasach. Jednak z drugiej strony przed poprzeczną ulicą powinien być znak o końcu drogi rowerowej, a za nią znak o początku drogi. 

 

W tym wypadku rzeczywiście można uznać, że droga rowerowa biegnie przez poprzeczną drogę tylko np. pasy się wytarły itp. Jednak skłaniałbym się do tego co napisałem na początku, czyli, że trzeba przeprowadzić rower po pasach. 

Nigdy w tym miejscu nie było pasów informujących o przejeździe rowerowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze znakami pionowymi na tej bocznej?

 

Znalazłem to miejsce: http://goo.gl/maps/uNJ4w

Jeżeli od czasu wykonania zdjęć nic się nie zmieniło, to tam nie ma przejazdu dla rowerów.

Dodatkowo ktoś generalnie spierniczył oznakowanie, bo jadąc w tą stronę co na filmie część dla rowerzystów jest dalej od jezdni. Jadąc w przeciwną stronę bliżej jezdni. Nie wiem jakim cudem przeszedł projekt lub odbiór.

 

Jeżeli zależ Ci na sprawie, to pisz do zarządcy drogi o poprawienie oznakowania: poprawne znaki c13/c16, wymalowanie przejazdów, postawienie znaków informujących o przejściach i przejazdach rowerowych. Jak masz jaja, to pisz żeby usunęli w cholerę obecne znaki c13/c16 bo ten niedorobiony wyrób pseudorowerowy dużo więcej szkodzi niż pomaga. Ma około 300m jest źle oznakowany i krzywy niemiłosiernie. Po likwidacji będą zadowoleni i piesi i rowerzyści.

 

PS. z tego co widzę to jest strefa tempo 30, więc tym bardziej do likwidacji ten wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...