Skocz do zawartości

[rower] Ghost EBS 1


Gość goldie

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się , że miał pewne braki techniczne i kondycyjne , a ponadto lepiej gdyby kupił sobie crossa - ale życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 

jak kolega wróci to może opowie, ale to nie był żaden brak kondycji ani raczej techniczny. Jakiś szaleniec pędził w lasku z góry na rowerze, i wyskoczył za zakrętu na niego. I od razu mówię że nie było to miejsce do takich ekstremalnych wyczynów, tam chodza ludzie i jeżdżą rowery ale normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość goldie

no dobra - juz sie pozbieralem i zaczalem znowu jezdzic - na razie przejechane jakies 200 z małym haczykiem

 

Wrazenia:

 

1. Amortyzator - zdecydowanie do zmiany - generalnie ladnie wybiera nierownosci - zmiana twardosci dziala spoko - ale najwieksza kupa jest taka - jak chce go sobie zablokowac - TO MUSZE SIE ZATRZYMAC !!! No tragedia proszę państwa, tragedia ;)

 

2. Kierownica - lekko gięta do góry i w stronę kierowcy - w sumie nie narzekam - dobrze mi sie na niej jeździ - gripy - niby miękkie ale wytłoczone logo powoduje zmęczenie rąk - szybko się pocą - dlatego mam rękawiczki Shimano Originals MTB - rewelacja - polecam.

 

3. Opony - pomimo tego iż Racing Ralphy uchodza za opony łatwe do przebicia - mnie sie to nie zdarzylo jeszcze. Ładnie wybieraja teren, dobrze trzymaja przy ostrych zakretach - nawet na asfalcie - już wiem na pewno ze musze na nich jezdzic z troszke mniejszym cisnieniem - jakie mam teraz to nie wiem bo nie sprawdzalem, ale wiem ze musi byc mniejsze (opony generalnie nabite na full z lekkim odpuszczeniem) - dużo jezdzilem na sfalcie - opony wygladaja jak nowe - w zasadzie zerowe zużycie

 

4. Siodełko - twarde jak cholera, średnio długie - będzie do zmiany bo ja musze mieć długo i miękko - mam 186

 

5. Przedni napęd - rower ma ponad 200 i ani razu nie czyściłem napędu - już z lekka słychać jakieś tyrkitrryki ale na razie pracuje gładziutko - przerzutka będzie do regulacji - przy napędzie przód duży tył duży - ociera

 

6. Tylni napęd - cihuuutko chodzi jak złoto - żadnych zastrzeżeń

 

7. Klamkomanetki - no taki mam patent - niby spoko, ale ten % luzu od momentu nacisniecia klamki do wrzucenia biegu - troszke za duży - co prawda się przyzwyczailem - ale moglby byc krotszy

 

8. Hamulce - dają rade - Vki Deore - klocki juz lekko starte - będę regulował odleglosc klockow od rawki - bo sa za blisko i ciagle mam wrazenie ze ocieraja

 

 

To chyba na razie tyle - jak cos - pytajcie, ja postaram się coś napisać za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć.

 

Ja mam kilka pytań :rolleyes::

 

Jaki rozmiar ramy wybrałeś?

 

Piszesz, że masz 186 cm wzrostu, a jaką długość nogi?

 

Jaka jest wytrzymałość ramy w tym EBS 1? Chodzi mi o maksymalną dopuszczalną wagę jeźdźca :rolleyes: Producent coś podaje?

 

Pozdrawiam

RG42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Jestem nowym "forumowiczem" i to jest moja pierwsza wypowiedź, tak więc jeszcze raz - Witam!

 

Goldie, jakie wrażenia po roku jeżdżenia na Ghost EBS 1? Jestem zainteresowany kupnem tego modelu, tylko rocznik 2007, i ciekaw jestem wrażeń i jakości wykonania. Z ramą wszystko w porządku? Jak się przedstawia stan osprzętu, czy byłeś zmuszony dokonywać wymian jakichś części?

 

Pozdrawiam!

o_LuCaS_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldie

1. Rama jest 20,5 cala

2. Dlugosci nog nie mierzylem nigdy i nie bede mierzyl na pewno

3. Gwarancje mam na 2 lata na wszystko

4. Rama daje rade

5. na pewno musze wymienic mostek - bo jest za krotki i jednak ciagle nie moge znalezc odpowiedniej pozycji za kierownica - ciagle mam wrazenie ze siedze za mocno na kole - dociazone maksymalnie - poza tym przy podjazdach pod gore kierownica idzie mi do gory.

6. Amortyzator - najlepiej na taki ktory ma regulacje odbicia i lockout przy kierownic - to trzeba zmienic.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldie, wielkie dzięki za odpowiedź!

 

Mam jeszcze pytanko: dlaczego kupiłeś 20,5 cala? Czy przymierzałeś 19 cali?

 

Czy po roku jeżdżenia na EBS 1 zauważyłeś jakieś poważne zniszczenia? Może jakieś wady produkcyjne?

 

Pozdrawiam,

RG42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dopisać coś jeszcze do swojego poprzedniego posta, ale chyba nie mogę go edytować.

 

Tak więc jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło: czy w EBS 1 rama ma wymienny hak?

 

Pozdrawiam,

RG42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...