Skocz do zawartości

[nowy czy używany]


Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat pewnie był juz kilkakrotnie wałkowany , ale chciałbym dorzucić swoich pare spostrzezeń. Miałem dziś trochę czasu  i wszedłem do niedawno otwartego sklepu sportowego . W ofercie oprócz akcesorii rowerowych były tez rowery Krossa. Wiele modeli i typów. Ceny w rozpiętości od 1500-2700 zł . Fakt sa to rowery nowe , z gwarancja ładnie wyglądające z błyszczącym lakierem . Więcej zalet niestety nie dostrzegłem . Mostki , kierownice, stery, sztyce firmowane znakiem Krossa to według mnie sa to zwykłe podzespoły ZOOMA  i to te z raczej dolnej póki- zupełny brak finezji 

Jeśli rower , który kosztuje 2400-2700 na osprzęcie Deore xt/ przerzutki, manetki/ posiada amortyzator xcr i korby klasy Alivio w systemie octalinc to według mnie jakaś pomyłka. I własnie głównie po to istnieje takie coś jak Forum rowerowe, zeby ktoś nawet mało rozgarnięty technicznie bez problemu mógł sobie złożyć rower taki jaki mu odpowiada. Rower , który posiadam  złozony częściowo z nowych , częściowo z uzywanych części wyniósł mnie około 2300 zł . W takiej konfiguracji rower w sklepie kosztowałby w granicach 3500-4000 zł . Mam wiec rower jaki mi odpowiada , złozony z cześci może nie z najwyższej półki , na niezłej klasy kołach i  oponach .

Tak więc wydaje mi sie , że dla tych co maja watpliwości czy rower nowy czy używany  sprawa jest prosta - składac sobie sprzet do jazdy - taniej i satysfakcja gwarantowana. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...