Skocz do zawartości

[Reklamacja/Zwrot ?] - prośba o poradę - "skacząca" zębatka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i proszę o poradę,

 

Wczoraj zakupiłem Kellys Axell, dziś odbyłem pierwszą wycieczkę (około 30km).

 

Podczas pracy łańcucha na najwyższej zębatce z przodu (niezależnie od przełożenia z tyłu), mniej więcej co pół obrotu słychać podczas jazdy, że coś o coś obciera.

Zszedłem z roweru by pokręcić pedałami do tyłu i widzę, że osłona zębaki obciera o przednią przerzutkę.

Przypatruję się bardziej i nie dzieje się przy pełnym obrocie zębatki, tylko jakby przez pewną jej część.

Patrzę dalej a zębatka raz idzie 1-2mm w górę, raz w dół.

 

i pytanie:

 

Co radzicie zrobić ?

Reklamować / żądać zwrtou pieniędzy (jeśli tak to na jakiej podstawie?), Czy grzecznie poprosić punkt sprzedażowy/serwis o naprawę w ramach gwarancji ?

 

Czy oni są w ogóle coś z takim przypadkiem zrobić ? Czy rower przychodzi w paczce z już zamontowanym suportem, zębatką i kortami ?

 

Z góry dziękuję za pomoc !

.solarikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znaczy to że chcesz zwrotu pieniędzy za rower z tytułu ocierania osłony mechanizmu korbowego. Nie ma żadnej podstawy do tego. 

Osłona ociera bo jest prawdopodobnie krzywa a do tego przerzutka z przodu być może wymaga regulacji. Osłonę można też wymienić na prostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, żadnych zwrotów nie chcę,

Jedyne co bym sobie życzył to by rowerek w 100% dobrze śmigał i by nic nie obcierało.

 

Jeśli nie ma podstaw do reklamowania tego, że producent dał krzywą/nierówną osłonę (o ile to jest rzeczywiście przyczyną) zatem nie powineiem reklamować zgadza się ?

Tylko grzecznie poprosić o "naprawę" ?

 

pozdr!

.solarikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojechałem i grzecznie poprosiłem o wybadanie problemu, jak wyżej wspomnieliście potrzebna była regulacja przerzutki przedniej (została podniesiona do góry + lekko przesunięta).

 

W efekcie przy około 30km/h efekt ten sam co poprzednio :///

Co prawda jest nieco lepiej, wszak już nie obciera przez cały czas.

 

pozdro

,solarikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna gwarancja, bo ona ogranicza twoje prawa - niezgodność towaru z umową, podstawa to wada fabryczna, a w umowie zakupu nie było, że kupujesz wadliwy towar. Zgodnie z polskim prawem, jezeli usterka wystąpiła do pół roku po zakupie to jest to wada fabryczna.

Prosisz sprzedawcę o zwrot pieniędzy i oddajesz rower. Po tym możesz kupić następny w tym samym sklepie.

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...