Skocz do zawartości

[przepisy] Ścieżka rowerowa czy już nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W moich okolicach jest pewna ścieżka rowerowa nad zalewem Murowaniec [polecam, świetne miejsce na wypoczynek]. 

Problemem są motocykliści [na quadach też lubią jeździć] którzy nic nie robią sobie z zakazu i używają jej do licznych przejazdów. To straszne, że trzeba im zjeżdżać bo mają takie widzi mi się. Dlatego też, zapytałem kilka osób na forum zalewu dlaczego motocykliści pozwalają sobie na wjazd na ścieżkę, kilka osób odpowiedziało mi, że skutery czy quady mogą się ową drogą poruszać i że niektóre znaki w Polsce pozwalają na ruch owych pojazdów na ścieżce rowerowej.... ale w końcu na fotce widzę rower a nie SKUTER itd....!

 

Przy wjeździe na ścieżke mamy znak zakaz wjazdu - nie dot. rowerów. Ścieżka jest ścieżką "polną".

I tutaj do was pytanie  czy quady i skutery mogą poruszać się ścieżką rowerową? 

 

tutaj fotko: 21etzpg8dzb5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak dla mnie odnoszac sie tylko do zdjecia to widzimy oznaczenie zakaz wjazdu (B-2) wszelkich pojazdow od strony znaku. Tabliczka informuje, ze zakaz ten nie dotyczy rowerow, ale nie robi to z automatu z drogi sciezki rowerowej. Czyli jezeli droga ta nie jest oznaczona znakami C-13, lub tez C-13/16 to nie jest sciezka rowerowa. Dobrze by bylo zobaczyc jak jest oznakowana droga po drugiej stronie.

Czyli na razie mozna by domniewywac, ze pojazdy z wyjatkiem rowerow moga sie po tej drodze poruszac tylko w jednym kierunku, a rowery w obu.

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...