Skocz do zawartości

[Kupno roweru] Czy dobry rozmiar?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Mam pytanie odnośnie roweru, który niedawno (zeszły piątek) zakupiłem.
Mianowicie jest to rower Cross'owy, rama 57, koło 28.
Moje pytanie pojawia się w tym momencie. Czy przy moim wzroście, 186cm

ten rower jest dla mnie dobry? Nie jest za duży? Co prawda przesiadłem się z mtb,

ale odczuwam jego ogrom i nie wiem czy to dobrze, czy źle.

Ach! I jak myślicie, czy byłaby ew. możliwość zamiany roweru na mniejszy?
Albo zwrotu?
http://secesja.pl/do/item/Cross-5100_2013/Cross5100 oto rowerek :)
Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie rozmiar 21" byłby lepszy ale pytanie jaki masz przekrok przy swoim wzroście i ile masz zapasu między jajkami a rurą?

co do wymiany, zwrotu - jesli rower był uzywany to pewnie marne szanse tym bardziej, że pewnie kupowałes go osobiście w sklepie stacjonarnym ale być może sklep pójdzie Ci na rękę więc to pytanie do nich nie do nas.

 

poza tym nielepiej było się przymierzyć przed zakupem niż rozmyślać nad nim po?  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,że rama 57=22" ale moge się mylić.

Tak, przekrok w crossie jest mniejszy i ramę też zazwyczaj wybiera sie trochę większą niż w MTB. Jesli masz luz na górną rurą to jest ok. Musisz się pewnie przyzwyczaić po przesiadce z "górala".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 57  cm to 22,5". Lepsza byłaby chyba jednak 53 cm.

Crossy bierze się większe niż MTB to prawda, ale to nie znaczy, że są większe. Rozmiar to rozmiar i nie ważne co to za rower, bo przecież rozmiar to długość rury podsiodłowej i już.

 

MTB dla Ciebie to 19", a cross 21" i taka różnica, a nie że jakieś odpowiedniki, ekwiwalenty :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...