Skocz do zawartości

[sztyca podsiodlowa] Lekka ! :)


papanf

Rekomendowane odpowiedzi

takze po wyjeciu sztycy razem z siodelkiem bbylem zdziwony.

to wazy chyba z tone .... mam sztyce bontragera jak i siodelko bontragera....

zamonotwany w GF tassajarze .

 

i tu pytanie :)

na jaka LZEJSZA sztyce zamieniec bontragera za kwote max.90zl

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie bez urazy dla uzytkownikoiw Promaxa pseudo karbony nie przekonuja. Kup normalna sztyce aluminiowa i bedziesz bardzo zadowolony.

A co do siodelka to poszukaj po necie i na forum informacji bo siodelko to praktycznie indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodlo san marco blaze lub SKN waga okolo 260 g cena od 63 - 68 zł z tym ze z SKN mozesz miec problem z nabyciem, a sztyca juz tu padla :) SMICA za jakies 119 zł chyba chodzila na allegro. i ma jakies 220 g przy 350 mm dotniesz ja troszeczke do tych 330 mm i bedzie jeszcze mniej , a na promaxie balbym sie jezdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sztyce promaxa i polecam, zawsze ci ten karbon troche drgan wytłumi, komfort jest wiekszy niz na aluminiowej, waga niska. Na forum duzo jest ludzi ktorzy je posiadaja i jakos nikt sie jeszcze nie skarzyl. Pamietaj ze do sztyc karbonowych lepiej miec specjalny zacisk [krzywo jest w nim "rozciecie" poprowadzone]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w innych sie placi za jakis glupi znaczek WCS itp...

 

Mam tą sztyce i polecam, lekka jest (210 g) i jest w PELNI Z KARBONU

 

wiec... ludzie nie walcie bezsensownych postów ze to jest alu oklejone karbonem jak nie mieliscie tego nigdy w rece :) bo wiele osob tak mowi....

 

U mnie ta sztyca jest wsunieta jakies 11 cm (minimum na podzialce to 8 cm) i sztyca daje rade, nie pekla pomimo kilku mocnych uderzen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

tez wlasnie szukam sztycy na 27,2 mm ale do kolarki i juz prawie sie zdecydowalem na ta Promax Carbon na allgero jest za 99,50 zl.

na razie spotkalem sie tylko z pozytywnymi opiniami.

co z tym zaciskiem w koncu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w innych sie placi za jakis glupi znaczek WCS itp...

 

Mam tą sztyce i polecam, lekka jest (210 g) i jest w PELNI Z KARBONU

 

wiec... ludzie nie walcie bezsensownych postów ze to jest alu oklejone karbonem jak nie mieliscie tego nigdy w rece :) bo wiele osob tak mowi....

...

 

Bo to zależy od modelu...

 

Źródło: http://www.leechi.com.tw/english/SeatPosts...etail.htm#SP896

 

Np.

Model:SP-928/SP-728CF/SP-228CF

Material:

SP-928: Carbon Fiber tube

ale

SP-728CF: 2014 alloy tube w/carbon fiber wrapped

SP-228CF: 6061 alloy tube w/carbon fiber wrapped

Forged base and clamps

Diameter: ø27.2 / 31.6 mm

Feature: Extra-light weight

Head Finish: black / silver/ anodized color

Length: 250/300/350 mm

Weight: 190g/232g/295g(27.2,300mm)

Packing: 50 pcs/ctn

Produced in: Taiwan

 

pozdrawiam,

anulkaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Smica,

mam GF marlina (a raczej to co z niego zostalo)

ostatnio wymienilem mostek i sztyce na Smica (alu 7075 forge) - waga jak WCS cena jak nie WCS!

 

w planie mam zmiane kiery i sterow na Tioge i siodelko. i juz nic nie zostanie z bontrangera w moim rybaku (po za oponkami, ktore zmienie jak sie zmecza - kolek juz nie mam, zmienilem na mavic'ki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam promaxa. po przesiadce z alu czuje a raczejnie nie czuje bolących czterech liter po dłuższej przejażdzce. Co do specjalnej obejmy to wtstarczy założyć normalna tylko odwrotnoie, tak aby roziecie w obejmie było po przeciwnej stronie niż w ramie!

Promax nie ma dużych nakładów na marketing i nawet ich strona (amerykańska) nie działa?

Robią z ciekawych i tanich rzeszy jeszcze szczęki do hamulców V które ważą ok 160 g (30 zł) dla porównia Deore ważą ok 190 g!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://light-bike.com/forum/viewtopic.php?t=1653 tu macie topick o tych zaciskach.

 

dex1 promaxy waza 160g jezlei mowimy o tym smaym topicku na LB[chyba ze sam wazyles] http://light-bike.com/forum/viewtopic.php?t=1654 , ale tutaj nie ma ani srob mocujacych ani fajki dodatkowo klocki ktore sa zlaozone kosztuja duzoooo ;) wiec jak sie dolozy do kosztow hampla jeszcze nowe klocki to wcale to rewelacyjnie nie wychodzi, a promaxy raczej dlugo nie wytrzymuja ;]. To jest najtansze co dobre taka prawda, potem sa tektro ktore cechuja sie juz wg opinii ludzi wieksza trwaloscia[sam mialem do tej pory i nie mialy luzow, jedyne co to nie za wygodnie sie je regulowalo,ale w porownaniu np do Alhonga to te tektro byly boskie :)].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

harpoon zapodaj fote swojego roweru :P

 

zapodam fotke jak pozmieniam reszte asortymentu :)

czekam z niecierpliowścia na zestawik do odpowietrzania przewodów od ArniKa.

 

Aktualnie mam lekko oplecioną ramę przewodem ;-)

 

Foty niedługo wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...