Skocz do zawartości

trzaski w napędzie...


tannat

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam problem z moją korbą / wkładem suportu.

 

Historia rozpoczyna się w lutym i trwa do dziś. Po drodze "zajechałem" 3 wkłady suportu. To w skrócie. A teraz po kolei

 

W lutym włożyłem nowy wkład suportu (Shimano BB-ES25 68x113) Oryginalnie powinien być dłuższy, ale "taki był" do wzięcia. Poza tym było ok. Przejechałem 300-400 km pojawiły się trzaski przy mocniejszym pedałowaniu.

Podjechałem do serwisu i usłyszałem, żeby wymienić suport. OK. Wymieniony. Przejechałem gładko 150 km i znowu trzaski i nieprzyjemne wibracje na pedałach (je też wymieniłem).

Wymiana. Tym razem włożyłem coś lepszego: BB-ES51. 150 km spokoju i znowu trzaski.

 

Nie wiem dlaczego wraca to tak cyklicznie i tak szybko. Przy którejś wymianie zauważyłem lekkie bicie korby (1-1,5 mm). Korba to ALIVIO FC-M410-8 42/32/22 175mm (octalink).

Dawniej sam sobie wymieniałem suporty - no ale co 2000-3000 km... i nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Raczej problem nie jest w kasecie, skoro po wymianie suportu przez jakiś czas jest gładko...

Podpowiedzcie coś, bo to już jest irytujące.

 

Czy wymiana korby może coś pomóc?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.

 

Prawdopodobna przyczyna usunięcia:

- pkt 2b regulaminu - brak klamrowego nazewnictwa tematu

- podobny temat już istnieje

- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.

 

Regulamin forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...