Skocz do zawartości

[rama] Czy to krzywa rama?


Wiesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Słuchajcie sytuacja w przypadku mojej ramy wygląda tak jak na zdjęciu:
x1h9.jpg



Czy to normalne, że z jednej strony jest inna odległość i z drugiej też?
Taka krzywizna jest w mojej ramie od początku, ale zacząłem się nad tym zastanawiać, bo kupiłem Smart Sama 2.25 na tył i boje się, że będzie obcierać.

 

Napisano

Jak dla mnie to albo masz krzywe kolo albo, jest nierówno na osi zamocowane, możesz wykręcić koło z ramy i zbaczyć czy z obu stron masz taką sama długoś osi ?
 

Napisano

Oś nie musi być zamontowana na środku.

Domyślam się, że koło w każdym położeniu ma takie same odległości? (po obróceniu o pół obrotu nic się zmienia?) To wyklucza też krzywe koło. Nie musi to oznaczać krzywej ramy może to być źle zaplecione koło(przesunięta piasta względem osi), lub jeżeli masz wolnobieg to po prostu źle dobrana tulejka dystansowa.  

 

Napisano

Koło w poziomie jest wycentrowane, więc tak - po zakręceniu odległości są takie same. W pionie mam trochę bicia jakoś 1-2mm.

 

 

 

Obróć koło o 180 stopni, to również da informacje

 


Właśnie tak zrobiłem, wsadziłem je na odwrót kasetą w drugą stronę i rzeczywiście odległości się zmieniły... czyli co, w takim przypadku źle zaplecione?
Trochę mnie to dziwi z tego względu, że po stronie kasety szprychy są zauważalnie mocniej naciągnięte niż po drugiej, więc wydawało mi się, że obręcz powinna być na piaście przeciągnięta na jej stronę, a jest odwrotnie.

Czy da radę wyśrodkować poprzez poluzowanie szprych i ponowne wycentrowanie?

Napisano

A po czym to sywierdziłeś ?

To skoro tak to czego zmieniły mu się odległości jak przekręcił koło o 180?

Jak by byo przekoszone to w obydwu pozycjach powinno być tak samo. Koło podobno nie ma żadnego bicia.

Napisano

 Ło matko tylko nie potrzebnie gmatwasz czepiając się słówek i wymyślasz jakieś przekoszenia.

Mylisz pijęcia przekoszenia, przeciągniecia, osiowiści itp......

Przeciągnięte koło na jedną stronę to nie jest ŻADNE przekoszenie, koło nie jest przekoszone tylko nie jest w osi czyli ktoś spier.... to przy zaplataniu.

Przestań gmatwać i mieszać człowiekowi w głowie.

 

To co jak koło nie jest w osi to dla ciebie jest i tak prawodowo zaplecione tak?

 

Napisano

W trekingu dziewczyny kolo tylne tez jest przesuniete w jedna strone . i tak musi byc bo jak wyposrodkowalem to rower zaczal krzywo chodzic . Od strony kasety jest wieksza szpara niz z drugiej

Napisano

@@Wiesiu, może napisz kiedy to zauważyłeś? Po centrowaniu koła czy może po serwisie piasty, czy od zawsze tak było? A może wymieniałeś miski piasty?

 

Niema co dramatyzować. Koło podejrzewam jest pod wolno bieg? Spokojnie możesz je ustawić odpowiednio dobierając tulejki/podkładki/konusy/nakrętki na osi. 

Napisano

W piaście nigdy nic nie wymieniałem. Zauważyłem to ze 2-3 lata temu kiedy zmieniałem jakieś oryginalnie założone opony Kendy na dużo szersze Crossmarki. Przypuszczam, że taki stan musiał być od początku. Coś tam od nowości było nie halo z piastą - w mojej ocenie ona od początku przeskakiwała co kilka kilometrów (występuje to do tej pory). Jeździłem wtedy do sklepu gdzie kupiłem aby w ramach gwarancji to zrobili, ale nic to nie dało, bo koleś jak kręcił kołami to nic nie słyszał, a przecież nie będzie jechał 5km...
Mimo tego, że co jakiś czas pęka mi szprycha w tyle którą sobie później dosztukowuję, nie sądzę abym coś tam sam przestawił, bo taką krzywiznę jak już wspomniałem zauważyłem dość dawno.

Póki co nie będę nic tu wymieniał. Do tematu pewnie powrócę za jakieś 1-2tys. km kiedy zużyje mi się opona na tyle i będę zakładał szerszą, albo kiedy padnie mi piasta i będę musiał wymienić.

  • Mod Team
Napisano

 

W trekingu dziewczyny kolo tylne tez jest przesuniete w jedna strone . i tak musi

??????

Musi być źle? Kto powiedział że powinno być niesymetrycznie?

  • 5 tygodni później...
Napisano

Jako, iż zmieniłem oponę na 2.2 to zaczęła być ona niebezpiecznie blisko ramy. Przełożyłem koło od dziewczyny i okazało się, że jej siedzi prosto także sprawa jasna - mam źle zaplecione koło. Powiedzcie mi, jak zapleść je równo bez specjalistycznych narzędzi?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...