Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to Kands Maestro test "etapowany" postuluje aby starzy, nowi, przypadkowi użytkownicy napisali w kilku słowach o rowerku.

1.JAZDA. ( wygoda, pozycja, przyspieszenie, pod górkę, z górki -wrażenia itd itp

2.PODZESPOŁY ( jak się sprawują amor, stery, koła siodło etc)

3 OGÓLNY LOOK (jak się Wam podoba, znajomym nieznajomym

4.SPOSTRZEŻENIA (uwagi co jest ok co nie co mogło by być a niema :) )

, czyli wszystko o rowerku aby pomóc nowym nabywcom w ewentualnym zakupie lub nie

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałem jeszcze zapytać czy wygodnie się jeździ na Kandsie? Mógłby ktoś podzielić się spostrzeżeniami? Ciężko tak kupić rower na oko, nie jeżdżąc na nim: /. Po kilkudziesięciu przejechanych kilometrach plecy dają o sobie znać?: )

Mam 190cm wzrostu i czy na ramie 21" będę się czuł odpowiednio dobrze?:) Dzieki za odp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka cena ale szukałbym na długim ramieniu

 

sorki że sięe wtrącam ale jestem tu nowy a mam maestro niedawno kupiłem i uważam że mam za nisko kierownicę jak to mam zrobić aby ją podnieść najlepiej aby odpowiedz była z fotkami gdyż jestem totalnym laikiem w kwesti rowerów...

Ps. chyba połknołem bakcyla na jazde rowerem.

z góry dziękuję za odpowiedz..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Wybrałem już sobie model Kandsa: http://allegro.pl/kands-maestro-treking-alu-alivio-suntor-okazja-i4187512208.html i chcę go jeszcze dziś zamówić. Ale o dziwo największy dylemat mam z... kolorem :P Czy ten prełowo-biały czy grafitowy z zielenią... Wiem, że to kwestia gustu ale... ja się nie mogę zdecydować! Z jednej strony od razu w oko wpadł mi ten biały, wydaje się taki spójny kolorystycznie i elegancki. Jednak ciemny wygląda smuklej, nie podoba mi się w nim kolor widelca przedniego (wolałbym czarny w tym wypadku), a i rysy zapewne i zabrudzenia będzie na nim mniej widać niż na jasnym. Jakieś sugestie?  :sweat:

 

Jeszcze co do rozmiaru ramy (mam 181 cm wzrostu i niecałe 80 kg). Tak po przeczytaniu różnych informacji w necie, skłaniam się ku 19, ale widziałem w tym temacie, że do takiego wzrostu często wybieracie jednak 21...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jynx

Co do koloru to wybierz ten który się bardziej podoba. Nie wiesz który - rzuć monetą ;)

Co do zabrudzeń - rower brudny jest brudny gdy się go nie czyści i żaden kolor tego nie ukryje, chyba że to khaki czy feldgrau czy jakieś inne maskowanie :D

Tak jak kolega Shiryu napisał brałbym 19" chyba że masz długie kończyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie czy jest duża różnica miedzy maestro 2013 i 2014 niby 100 zł różnicy i jest sens brać tego roczny. Tak samo sie jeszcze waham nad lazaro v3 ale chyba bardziej jestem skłony ku kandsowi:). I jeszcze jedne pytanko które mnie nurtuje, na niektórych aukcjach sprzedawcy oferuja dokupienie wygodzniejszego siodełka marki kellys w cenie 40zl. I teraz pytanie do użytkowników czy faktycznie oryginalne siodełko jest troszkę niewygodne czy sprzedawcy chcą zarobić? Wielkie dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Sultan3

Temat Majster 2013 czy 14' był wałkowany do nudności, wystarczy przeczytać kilkanaście ostatnich stron.

Siodło jest kwestią indywidualną - albo rozstaw kości kulszowych będzie pasował do rozmiaru skorupy siodła i wtedy wszystko będzie cacy albo nie będzie pasował i będzie ból dupska ;)

Rozstaw w warunkach domowych mierzymy następująco - siadamy na arkuszu tektury falistej, wiercimy trochę tyłkiem i mamy dwa odciski. Mierzymy odległość dzielącą centra owych odcisków i mamy rozstaw kości kulszowych.

Uradowani bierzemy tabelę producenta siodła i zczytujemy jakie będzie pasować, lub piszemy do sprzedawcy prośbę o obmierzenie tegoż siodła i podanie dokładnych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jynx teraz wszyscy którzy widzieli rower @Piehurssona chcą biały, sam zaczynam żałować że mam czarnucha:D. @Sultan3 jakieś 2 strony temu było takie samo pytanie - znajdziesz tam odpowiedz

 

Hehehe, u mnie to cyrk z wyborem koloru był dziś wieczorem. Biały spodobał mi się od razu, siostra mówi bierz ciemny, kumple bierz ciemny, a ja wiem, że ciemny jest spoko ale biały mnie kusił :D no to wszedłem na google grafika, wpisałem model i zacząłem oglądać jak się poszczególne kolory prezentują w terenie. Uznałem, że ciemny jakoś znika w tle, a biały ładnie komponuje się na tle zieleni :) I to właśnie chyba zdjęcia kolegi Piehurssona były głównie w tych grafikach :) No a ostatecznie przekonałeś mnie Ty, dlatego już postanowione, własnie dogaduję ostatnie szczegóły ze sprzedawcą bo chłopina siedzi też po nocy na mailu i odpisuje :) Dostanę wysyłkę gratis i bidon (WOOOOOW :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...