Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Mój bagażnik to cuś takiego http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-26-28-sakwy-czarny-alu-i4091425979.html . Tanio i dobrze, mogę polecić. Co do sakw... hmmm. Raczej szukałbym czegoś innego. Co prawda dużo się w nich mieści i w trakcie codziennych dojazdów do pracy (20km w jedną stronę) dobrze się sprawdzają ale drugi raz bym ich nie kupił. Po pierwsze jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Nie były jakoś specjalnie męczone a szwy zaczęły puszczać w kilku miejscach. Rzepy mocujące do górnej części bagażnika są słabe i puszczają po krótkiej jeździe. Do tego jest raczej niewygodna. Dziś wybrałbym sakwy, które można szybko wyczepiać z bagażnika czyli dwie niezależne boczne np. crosso lub coś w ten deseń ale to już wiadomo znacznie wyższa cena.

 

P.S. siodełko, sztyca i zacisk znalazły już nowego właściciela. Kokpit nadal do wzięcia.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Też jestem ciekaw jak wygląda sprawa z fotelikiem. Dziś dzwoniłem zapytać czy mają białe egzemplarze i dostałem informację, że za ok. 2 tyg. powinna się pojawić kolekcja 2014. Osprzęt ma być ten sam, jedynie downgrade manetek z Alivio na Acera. Ciekawe ile zaśpiewają? Właśnie chcę kupić rower ale chyba poczekam te 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Cześć,

Też jestem ciekaw jak wygląda sprawa z fotelikiem. Dziś dzwoniłem zapytać czy mają białe egzemplarze i dostałem informację, że za ok. 2 tyg. powinna się pojawić kolekcja 2014. Osprzęt ma być ten sam, jedynie downgrade manetek z Alivio na Acera. Ciekawe ile zaśpiewają? Właśnie chcę kupić rower ale chyba poczekam te 2 tyg.

 

Od miesiąca mówią, że za kilka dni będzie. Moim zdaniem naprodukowali bliźniaczego Lazaro Integral V3

Są w magazynach jeszcze modele 2013, więc jak się pokażą modele 2014 to myślę, ze będą po prostu o 200 droższe od modeli 2013... Ale to tylko moje przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

100 zł to minimum o ile podniosą cenę. widać to po tegorocznym lazurze, zresztą co roku właśnie o tyle cena szła w górę

 

 

 

Albo podniosą cenę nowego rocznika 2014, albo obniżą cenę 2013.

Ale widząc jacy NIE SĄ SKŁONNI do obniżek - przewiduję tę pierwszą opcję - czyli podwyżkę...... A o ile.... Co roku drożały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sto peelenów jeszcze można przeżyć tym bardziej że kokpit w Lazaro wygląda bardziej "rasowo"

to fakt, nowy lazur wygląda przez ten nowy kokpit znacznie fajniej :) pomijając wygląd, jest też lżej :)

ale obręcze ma dziadowskie :D nyple tez mogli dać czarne, wtedy by to jakoś wyglądało ;)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Sto peelenów jeszcze można przeżyć tym bardziej że kokpit w Lazaro wygląda bardziej "rasowo". Przy większej kwocie musiało by już być coś ekstra, np. hydrauliczna blokada amora żeby zrekompensować klamkomanetki.

 

Średnio zrozumiały ten Twój post.

Mówimy o podwyżce - prawdopodobnej - na Maestro. Ceny na Lazaro v3 znamy od 10 dni.

A to czy podniosą cenę o 100 na 2014 czy obniżą 2013 o 100 - tego jeszcze nie wiemy.

Tylko czy nadal można będzie mówić o pełnej grupie Alivio... :icon_confused:

 

 

to fakt, nowy lazur wygląda przez ten nowy kokpit znacznie fajniej :) pomijając wygląd, jest też lżej :)

ale obręcze ma dziadowskie :D nyple tez mogli dać czarne, wtedy by to jakoś wyglądało ;)

 

Już widzę te czarne nyple po centrowaniu kół. Połowa srebrne a połowa czarne... :icon_confused:

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Ech posiedzisz dłużej w temacie to i zrozumienie przyjdzie :D Lazaro i Majster miały dokładnie taki sam kokpit rok temu, prawdopodobnie będą miały także w tym roku.

Co do pełnej grupy Alivio to nigdy jej nie było, np. korba była z grupy niższej. Nawet swego czasu było gdybanie jaki będzie Maestro 2014 i postulowałem korbę Alivio.

@

A właśnie ciekawe ile nasz Majster naprawdę waży, trza by jakąś wagę zakupić i obadać.

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@BikerLight

Chodzi o to, abyś wyrażał się precyzyjniej. Nie zawsze w Twoich postach jest wiadome "co poeta miał na myśli" :icon_cool:

 

A do pełnej grupy brakowało nie tylko mechanizmu korbowego...jeszcze tylnej kasety, łańcucha, piast kół, suportu. Ale wtedy zmieścić się w cenie proponowanej...byłoby trudne.

Sam mam dylemat czy wziąć 2013 czy jeszcze poczekać na 2014... A może bliźniaczego lazaro... ?

 

 

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Ja chyba brałbym w tej chwili lazura. Zyskał całkiem sporo w stosunku do poprzedniej edycji (chociażby blokada amorka, wspomniany nowy kokpit itd.) a nadal jest taniej niż w przypadku Maestro 2013 :)

 

 

Taniej na pewno nie jest, cena Lazaro V3 2014 to 1.199. Maestro 2013 też w cenie 1.199.

maestro Klamkomanetki Alivio, ale "starszy" kokpit. Lazaro V3 2014 nowsza kierownica ale klamkomanetki...ACERA.

Za to wybór kolorów pełen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale już nie jojczmy nad tymi klamkomanetkami acery! przecież to niemalże to samo, przepaści na pewno nie ma i stawiam orzechy przeciwko dolarom, że przeciętny kowalski nie odczuje żadnej różnicy w ich działaniu.

Wiadomo Alivio brzmi lepiej niż Acera ale serio? Aż tak Wam to wadzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja chyba brałbym w tej chwili lazura. Zyskał całkiem sporo w stosunku do poprzedniej edycji (chociażby blokada amorka, wspomniany nowy kokpit itd.) a nadal jest taniej niż w przypadku Maestro 2013 :)

 

Szczerze mówiąc myślę podobnie. Rożnica w klamkomanetkach nie tak wielka, co innego gdyby tylna przerzutka była z grupy Acera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

stawiam orzechy przeciwko dolarom, że przeciętny kowalski nie odczuje żadnej różnicy w ich działaniu.

Wiadomo Alivio brzmi lepiej niż Acera ale serio? Aż tak Wam to wadzi? :)

 

 

jest różnica w działaniu klamkomanetek Acera a Alivio... Uwierz mi :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Panowie, podpowiedzcie, czekać na nowego Maestro 2014 czy brać 2013?  Czy jeszcze coś innego? Wolę jednak całość na Alivio niż na Acerze?

 

Odpowiadasz sam sobie we własnym poście.

Model 2013 ma więcej ALIVIO.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja może teraz trochę bardziej się wychylę, ale co myślicie o czymś takim: http://allegro.pl/polski-rower-trekingowy-romet-wagant-2-0-28-i4069563488.html

Do Maestro (bądź Lazaro) i tak musiałbym zamontować bagażnik (potrzebuje zakładać sakwę jeżdżąc do pracy), więc cenowo wyjdzie mnie praktycznie to samo (cena Maestro + bagażnik i błotniki), a będę miał przynajmniej cały gotowy komplet.

Plusem dla Rometa jest również łatwiejsza dostępność serwisów i ew. reklamacji gwarancyjnych. Jednak patrząc na ten rower zastanawiam się czy nie jest on czasem dla emerytów? :(

Jest jeszcze ciekawy model Kands Elite Pro (tutaj wyjdzie jednak o jakieś 100zł drożej).

 

Rozmawiałem dzisiaj jeszcze ze sprzedawcą z allegro FHU_rower_pl i powiedzial mi, że za dwa tygodnie będą nowe modele Maestro w pełnej gamie kolorystycznej i dodatkowo powiedział, że może mi go sprzedać w tej samej cenie co teraz. Więc zapowiada się chyba, że nie będzie podwyżek cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 trochę bardziej się wychylę, ale co myślicie o czymś takim: http://allegro.pl/polski-rower-trekingowy-romet-wagant-2-0-28-i4069563488.html

 

Hmmm. Bardzo ciekawa kolorystyka i sam rower również, to się nazywa promocja.

 

 

Rozmawiałem dzisiaj jeszcze ze sprzedawcą z allegro FHU_rower_pl i powiedzial mi, że za dwa tygodnie będą nowe modele Maestro w pełnej gamie kolorystycznej i dodatkowo powiedział, że może mi go sprzedać w tej samej cenie co teraz. Więc zapowiada się chyba, że nie będzie podwyżek cenowych.

 

To bardzo miła wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...