Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli faktycznie jest różnica w gwintach L/P to nie da się podmienić. Ostatni raz pedała odkręcałem z 15 lat temu i nie pamiętam jak wygląda sprawa gwintów...

 

Ostatecznie można założyć jakiś inny pedał na próbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A próbował ktoś zmienić łańcuch na 9rzędowy? Jest poprawa?

Poprawa oczywiście będzie natomiast czy jest sens kupować drogi łańcuch 9?

Sam używam przerzutki dziewięciorzędowej - http://www.forumrowerowe.org/topic/138905-rower-kands-maestro-2013-test-etapowany/?p=1508039 oraz łańcucha o szerokości 7,3mm i do dyspozycji na środkowej zębatce mam praktycznie cały użyteczny zakres kasety czyli oprócz skrajnych koronek. Na pozostałych zębatkach bez obcierania wchodzą "użyteczne" biegi, obcierają zaś te których z powodu przekosu łańcucha i dublowania przełożeń i tak nie ma sensu używać.

 

Także da się z przerzutką dziewięciorzędową pokojowo koegzystować, kwestia cierpliwej regulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... wszyscy mają Kandsa mam i ja:)...

 

potrzebuję krótkiej porady czy taki bagażnik DeOne spasuje do maestro 19"??

 

Widzę, że kolega już odpowiedział, ale i Ja dorzucę swoje 3 grosze.

Kupiłem dokładnie ten sam bagażnik - do ramy 21.

Przyszedł expresowo, fabrycznie zapakowany i dosyć dobrze zapakowany przez sprzedawcę. Ma ślady - zarysowania (czarny to widać) - więc kontrola jakości producenta leży i kwiczy.

Co do jakości - jak na dzień dzisiejszy - to przebył ze mną może trochę za mało aby się wypowiedzieć, ale jedna wyprawa (pierwsza w życiu) dał radę objechać.

Wyszło tego 167km w jedną stronę(w jeden dzień), załadowany plecakiem, namiotem, śpiworem - ale ile tego było w kg - tego nie wiem i ładowane tak jak leci (bo sakw nie posiadam).

Sprężyna dosyć mocna, ale polecam gumy zakupić - ja mam jakieś stare z marketu i dały radę.

 

Co do montażu - to ja musiałem "sztukować" 2 śrubki, bo nijak nie chciały pasować i wychodziło mi: albo zamontuję na dole, albo przy siodle - ale są to standardowe śrubki, więc dało radę coś dopasować.

 

Ogólnie polecam, jednak nie wiem jak się sprawdzi w naprawdę trudnych warunkach (plany są na trasę dookoła Polski - czyli coś ponad 3 tyś km) :), jednak do tego czasu jeszcze trochę wody w Odrze i Wiśle przepłynie.

 

Do miejskiego kręcenia - jak najbardziej się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do jakości maestro, albo zastanawia się nad jego kupnem. Pochwalę się trasą jaką zrobiłem: kraków-zakopane 331km.

Link do wykopu ze zdjęciami: http://www.wykop.pl/wpis/8584672/98-283-331-97-952-wycieczka-z-krakow-do-zakopane-d/

IMG_20140628_090837314.jpg

Edytowane przez mizuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do jakości maestro, albo zastanawia się nad jego kupnem. Pochwalę się trasą jaką zrobiłem: kraków-zakopane 331km.

Link do wykopu ze zdjęciami: http://www.wykop.pl/wpis/8584672/98-283-331-97-952-wycieczka-z-krakow-do-zakopane-d/

IMG_20140628_090837314.jpg

Pięknie, to 3x mój dystans z wczoraj podziwiam i zazdroszczę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...