Skocz do zawartości

[Mapy] Google w końcu z opcją roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy zauważyliście ale w mapach google w końcu mozna wybrać opcję rower a nie tylko samochód bądź pieszą:)

Powiem wam że mi to bardzo się przyda.

W sumie przydatne to się wydaje do jazdy rekreacyjnej z rodziną.

 

na razie działa to moim zdaniem słabo (albo drogi które ja wybieralem dotychczas nie były najlepsze), jakie mapy tego typu są wedłóg was najlepsze, i co myślicie o propozycji googla?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce Google włączy nową wersję map, które miałem już okazję testować. Bardzo fajna funkcja, a opcje podróży są znacznie bardziej udoskonalone niż obecnie: samochodem, pociągiem/metrem/tramwajem, pieszo i na rowerze. Ze swojej strony mogę zapewnić, że pracuję nad rozwojem map w swojej okolicy (Pomorze Środkowe) przez Google Maps Maker, gdzie uwzględniam oczywiście ścieżki rowerowe w miastach, które znam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzając drogę właśnie z opcją rowerową zdziwiłem się, że pokazało skrót przez las który wcześniej znałem a jest on mało uczęszczany, więc jak widzę nie pokazuje tylko dróg i ścieżek rowerowych ale też znane przez rowerzystów off- road'owe trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak są najlepsze OpenCycleMap.org . Oczywiście do wyznaczenia najpierw wykorzystuje Google, ale do konkretniej jazdy to OpenStreet sprawuje się świetnie.

 

 

Mapa cikawa i ma więcej leśnych ścieżek.

Ja zawsze korzystałem z bikemap, ale teraz trochę się zmieniło i gorzej się planuje.

Rozumiem, że na OCM nie da się planować trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto kreślił te trasy,

Niestety dostęp do MapMakera ma każdy i można wprowadzić tam cokolwiek i gdziekolwiek. Dlatego jest taki bałagan... Wprawdzie na początku trzeba czekać na zatwierdzenie zmiany przez kogoś bardziej doświadczonego, ale potem już się ma wolną rękę. Kiedyś trochę mapowałem, ale w końcu miałem dość poprawiania tego co ktoś zepsuł albo usuwania nieistniejących dróg (szczególnie dostępnych dla rowerów). Szkoda czasu... w końcu jest OSM :) A poza tym robić coś za darmo dla Google, który na tym robi kasę... Niech zatrudnią najlepszych, na pewno nie zbiednieją, a i jakość się poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co niestety trochę nieciekawie to wygląda. Chodzi mi konkretnie o miasto. Zdarzają się sytuacje, że wyznaczona trasa doprowadza do zamkniętej furtki na osiedle albo bramy parku. Chyba trzeba trochę poczekać nim to zacznie być funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie na razie to beznadziejne są. Nie wiem kto kreślił te trasy, ale są prawie kompletnie przekłamane. Chodniki zaznaczone jako ścieżki rowerowe - paranoja.

 

Przy wyznaczaniu trasy jest jak byk informacja: "Wyznaczanie tras rowerowych jest w wersji beta.
Zachowaj ostrożność – ta trasa może zawierać ulice nieprzystosowane do jazdy na rowerze."  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczanie tras google nawet dla aut jest niebezpieczna.

 

http://goo.gl/maps/0Iv4E

 

Sam się tam wkopałem... skończyło się to tak, że przy pomocy śrubokręta, szmatki oraz wody z kałuży, musiałem czyścić rower. Droga jest po prostu paskudna. Przeciętnym autem by się tam zakopał...

 

Jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, zanim to będzie jakoś działać.

 

Co do chodników zaznaczonych na zielono, to wina ludzi. Uważają, że to świetna "droga dla rowerów" i zaznaczają jako ścieżkę... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znacie jakieś lepsze , sprawdzone nawigacje rowerowe które sprawdzają się lepiej na polskich mapach. Jestem z Piekar Śląskich , w sierpniu wybieram sie do Szczyrku i potrzebna mi nawigacja na androida która bezpiecznie poprowadzi mnie do celu , mijając ruchliwe drogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...