Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Moje schorzenie to umiłowanie v-brake. Kupiłem jakiegoś najtańszego złoma z decathlona z 10 lat temu i nadal hamują dobrze. Niektórzy mówią, że lepsze v-brake niż tanie tarcze. No i naprawa ich/regulacja jest banalna oraz tania. Zimą ani w deszczu nie jeżdżę więc obręcze też nie cierpią za mocno. Dodatkowo ten budżetowy romet zdaje się, że ma otwory do ewentualnego montażu tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie wolę tanie tarcze niż najlepsze v-brake`i... Zresztą MT200 są całkowicie wystarczające w tego typie rowerze i dużo łatwiejsze w eksploatacji niż v-brake`i. O problemach związanych z krzywą obręczą nie wspominam nawet. Ale to Twoje pieniądze 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze trzeba wskazać, co porównujemy - MT200 to OK hamulce, dno rynku jest niżej - wśród niemarkowych jednotłoczkowych mechanicznych atrap - te przegrywają z V. Podobnie w drugą stronę. Żona kiedyś miała V-brake Avidy Ultimate (kupiłem jej w prezencie w dobrych czasach) - te wycinane CNC cudeńka miały łożyska toczne w osiach klamek i szczęk i z dobrą linką dawało to fenomenalne efekty - kosztowały tyle co 4 nowe rowery z marketu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Zwracam się do was prośba o pomoc w dobraniu roweru. Od tygodnia szukam czytam i im dłużej to robię tym jestem bardziej zdezorientowany. 

Będzie to mój pierwszy nowy rower od czasu komunii.

Chciałbym kupić rower w cenie do około 2000zł. Nie jestem sztywno zblokowany, ale chciałbym rozłożyć na ratki, najlepiej 0% ;)

Mam 180cm i około 110kg ( to jest też powód do zakupu roweru :) ) Przekrok to u mnie około 79cm. Będę jeździł głównie po wiejskich asfaltowych drogach i ewentualnie leśny ścieżkach. Żadnych gór, skoków, piasków i innych wyczynowych spraw :) Największe wyzwaniem może być w przyszłości tzw. betonka czyli droga zrobiona z betonowych płyt. Myślę, że nie będę pokonywał tras dłuższych niż 15-20km. Rowerkiem będę jeździł 1-2x w tygodniu. 

Byłem wczorajw Decathlonie i przysiadłem się do: RiverSide 500 rozmiar L i muszę przyznać, że fajnie mi się na tym siedziało, rower był dla mnie zwyczajnie wygodny.  Podoba mi się również, że rama jest lekko zgięta w dół przy siedzisku, dzięki czemu łatwiej się wsiada. Jedyne czego się troszkę obawiam to osprzętu od BTWIN i braku przerzutki z przodu, doradca twierdził, że jej brak nie powinien stanowić problemów o ile nie będę śmigał długich podjazdów a nie zamierzam. Może jeszcze te opony nie wyglądają jakby chciały się po leśnej ścieżce przejechać?

Co sądzicie o takim rowerze? 

https://allegro.pl/oferta/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowym-12950887121?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=ZGY5Mjg3ZGQtMjRiNS00ZTA5LWEzODAtNjUwY2VlODljMGU4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a2b04ae9-2d32-46fd-8afb-adad0bf6f83d

Zastanawia mnie również ten rower: https://vellberg.pl/explorer-3-0-czerwony-2024/ z ramą 20"  Tutaj podobnie troszkę martwią mnie opony. Widzę, że tutaj rama idzie mocno w doł w stronę siodełka i myślę, że dzięki temu  łatwiej by się wsiadało. Czy to tylko takie złudzenie? 

Ostatni rower o jakim czytałem pozytywnie to: https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-elitary-v1-męski-2024_pid=672

Rower ma fajną cenę. Tutaj martwi mnie to, że rama wygląda jakby była mocno pozioma, no i znów czy opony dadzą radę. Tutaj chyba rozmiar 19" byłby najbardziej komfortowy?

 

Co sądzicie? Z góry bardzo wam dziękuję za wszelką pomoc !

 

Edytowane przez Azuxet
Błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 cali na 180 cm to dość odważny pomysł. Wg mnie 19 to max.

Wybór wg mnie jest pomiędzy:

  • Riverside 500 - napęd 1x9 (doradca dobrze Ci powiedział), dość lekki, serwis na miejscu w każdym Decathlonie
  • Vellbergi, Lazaro i Kands
  • coś na sztywnym widelcu np. Kands Pure lub Lazaro Aero V2 lub V3

Oponami bym się nie sugerował, część wymienna.

@Wojcio, ale my tu o budżetowym sprzęcie 😉.

EDIT.

Nie zwróciłem uwagi na wagę... To zdecydowanie warto wziąć pod uwagę górala jak zaproponował @Pablo59.

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, 19" to raczej max.

Co do vellberga to w istocie złudzenie - na fotografii z linku z pewnością nie jest pokazany rower w rozmiarze 20" tylko 18"...

Ja bym zaproponował - wbrew trendom  - MTB ; do twojej masy, powinien być wytrzymalszy niż cross - np:

https://allegro.pl/oferta/rower-mocny-mtb-lazaro-core-v1-meski-rama-19-cali-kolo-29-zielony-15743569384 (żeby się zmieścić w budżecie)

 

względnie https://allegro.pl/oferta/rower-cross-28-kands-crs-1200-shimano-acera-okazja-15243585420

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Już mi pomogliście! Teraz wiem, że te 19,5 w Riverside to max, w sklepie siadałem też na rozmiarze mniejszym M i miałem wrażenie jakby był troszkę za mały. Nie wiem jaki to jest rozmiar na cale M z Deca?. Vellberg EXPLORER 3.0 jest dostępny tylko w 18 i 20" czyli lepiej będzie 18? Lazaro ma rozmiar 19 czyli myślę idealnie.

W Riverside bardzo mi się podobała ta rama ścięta lekko w dół :)

Myślałem o góralu, ale chciałbym mieć jednak coś lżejszego, z mniejszą oponą, no nie wiem jakoś tak się na te crossy uparałem, bardziej mi się podobają, przedni amortyzator mimo wszystko jest przyjemny 😛 Normalnie moja waga to około 103-106kg, ostatnio trochę przytyłem no i trzeba zrzucać :( Chciałbym aby rower był przede wszystkim wygodny, stosunkowo lekki ale tutaj widzę, że wszystkie ważną od 15 do 15.5 no może oprócz Riversida, który w M ma podobno 14.1kg.

Czy realnie z tych 4 rowerów:

Kands CRS1200

Riverside 500

Lazaro Elitary V1 2024

Vellberg EXPLORER 3.0

 

Oponki chyba faktycznie wymienię za jakiś czas na continentale, czytałem tutaj na forum, że są bardzo dobre, kolega waży o 10kg i też jest z nich mega zadowolony. 

Któryś jest realnie lepszy od reszty? Bo mam jakieś dziwne wrażenie, że są mega podobne do siebie . Może zwyczajnie wybrać na oko, który ładniejszy? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szukam roweru raczej cross do 2000 zl. Jeżdżę z dziećmi tak do 20-30km jednorazowo. Chciałbym żeby była możliwość zamontowania całego osprzętu umozliwiajacego wyprawy (bagaznik, sakwy itp.). Mam 193cm wzrostu i 100 kilo wagi. Myślę, że w przyszłości będę jeździł więcej niż mniej. Myślę nad crossem bo teraz mam rower buls na oponach 700x35c i chciałbym coś na troszkę szerszych oponach.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w tym budżecie, bo najpopularniejsze w tej kwocie a z dobrym współczynnikiem "value for money" będą za małe na twój wzrost.

Można jeszcze trafić takie cudo jak kands speedfight 22" - musiałbyś dopytać u sprzedawcy jaka najszersza opona tam wejdzie i co z mocowaniami błotników / bagażnika. Duży plus za sztywny widelec i niską masę - ale wielce prawdopodobna konieczność kombinowania z mocowaniem osprzętu.

Jeśli koniecznie musi być z przodu uginacz, to duże już będą głównie na tourney'u / altusie - może coś acera, a też ponad 2000 będą kosztować i z amortyzatorem sprężynowym.

Możesz polować na promocje - duże rozmiary prędzej pod nie podchodzą niż ramy 19" / 21".

Unibike flash to już 2500.

Względnie używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz temat "jaki cross do 3000"  :)  inaczej sie bajzel robi w wątkach...

Do używki to albo się trzeba znać, albo mieć na podorędziu kogoś kto się zna  - zbyt wiele możliwości oraz różnych stanów technicznych.. 

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo allo!

Szukam roweru do 2k, waham się pomiędzy trekiem a górskim (siła przyzwyczajenia bardziej, niż potrzeba).

Trasy miejskie, leśne, wycieczkowe raczej - nic wyczynowego, ani hardkorowego. Dystansowo pewnie ok 20km ze 3 razy w tygodniu.

Próg wejścia mam skrajnie niski, bo przesiadam się z bardzo starego MTB Krosss, ale z ramą dla 12 latki (mój pierwszy rower) i niedziałającymi przerzutkami, i z miejskiego jednobiega, w którym działał tylko jeden hamulec.

Co do ramy - jak mierzyłam do dla 168cm i 60kg wagi, M-ki były raczej git, chociaż na większych ramach też daję radę.

Waham się między:

- Kross Trans 1.0, rama 17'', koło 28''

- Kross Trans 2.0, rama 17'', koło 28''

- Kross Evado 2.0 S, rama 17'', koło 28''

-MTB Kross Black Edition L1, rama 17'', koło 27,5''

i już za 1999zł:

- MTB Ghost Kato 29, AL U

-MTB Ghost Lanao 27,5 AL U

 

Będę wdzięczna za jakieś porady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

Przychodzę do Was  po pomoc bo im więcej przeglądam tym mniej wiem 😅 ogólnie szukam roweru jak najbardziej uniwersalnego, czasem jazda asfaltem, czasem las po utwardzonych ścieżkach, czasem pewnie też po mniej utwardzonych. Budżet maks. 2500zł najlepiej z ratami 0% 😉. Jak na razie wpadł mi w oko Kellys Cliff 90 lub Superior 819(ten mi się podoba wizualnie najbardziej 😄). Wiem, że to dwa różne rowery, ale często widziałem opinie, że lepiej wziąć MTB i zmienić opony bo często wychodzi w nich lepszy osprzęt...

Wzrost ok. 183cm, waga 78kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Szukam roweru do jazdy miejskiej po ścieżkach rowerowych i ewentualnie ulicy. Okazjonalnie po leśnych sciezkach (ale bez jakichś dziur). Przede wszystkim zależy mi żeby schudnąć (123 kg) i zarazić pasją z dzieciństwa syna z którym będę sobie rekreacyjnie jeździł (6latek). prawdopodobnie 23" rama bo mam 195 cm wzrostu. chciałbym się zamknąć w cenie w okolicy 2000zl. Czytam od dwóch tygodni i z każdym wyszukiwaniem mam wrażenie że mam więcej wątpliwości. Do roweru będę chciał na pewno przypiąć sobie jakieś sakwy lub mały bagażnik na zakupy w Lidlu stąd wydaje mi się że rower trekkingowy to jest to czego poszukuje. Sprzedawca w sklepie doradzał mi dziś mocno markę Tabou a dokładniej model flow 4.0. nie mogłem znaleźć wystarczających informacji o tym modelu więc liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Szukam roweru do jazdy po ulicy i również utwardzonych leśnych drogach. Jeździłbym na początku raczej nie większe trasy niż 50km. Mam nieduży budżet, więc myślę o 2 rowerach z deca, mój wzrost to 171cm.

Triban rc100 

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc100/_/R-p-305831?mc=8545769&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=pl_t-perf_ct-pmax_ts-bra_f-cv_o-roas_xx-marki-pasji-css&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw5Ky1BhAgEiwA5jGujmD-mAIIkr9KrrXkX9PU_L3ylNIlXRu8rGzZ4ZuEM6Q3q2uVvyLVSRoCUhEQAvD_BwE

- Tutaj pytanie czy rama S czy M na mój wzrost bo na stronie kwalifikuje się na górne widełki ramy S, ale wszystkie inne rowery jakie sprawdzałem to wychodziło mi, że powinienem mieć rame M. W przypadku Tribana, myślałem, że jakbym się wkręcił i jeździł więcej i częściej to o jakiś drobnych zmianach w przyszłym roku i wymianie na klamkomanetki itp. Nie wiem natomiast jakby mi się na początku jeździło z barankiem, ale myślę, że bym się przyzwyczaił. Czytałem też, że można tutaj w przyszłości wymienić opony na szersze, żeby wygodniej się jeździło po trudniejszym terenie.

Riverside500 - Tutaj częściej widzę tańsze używki do kupna. 

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777?mc=8577925&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=pl_t-perf_ct-pmax_ts-bra_f-cv_o-roas_xx-marki-pasji&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw5Ky1BhAgEiwA5jGujnRoXYoXO6jMc3bBQvTGT4kTM4u9Gi7ec3w6XtKedBYzHKO0KdwmXRoCAQ4QAvD_BwE

 

Ogólnie wiem, że w tej cenie nie ma jakiś cudów. Jak uważacie co byłoby lepsze, na którym ewentualnie byłoby wygodniej pod wzniesienia, oba mają kasetę Triban 1x7, a riverside 1x9.  

 

Edytowane przez Klips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam roweru dla dziewczyny o wroście ok 170 kilku cm i będę wdzięczny za pomoc

Jazda głównie po mieście, ale też wyjazdy za miasto, na jakieś polne drogi, więc pewnie cross. Budżet max 1500 PLN.

Na szybko znalazłem dwie takie opcje, ale przyznaję, że się wcześniej mało doktoryzowałem

https://vellberg.pl/explorer-3-0-2023-d-granatowy/

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777

 

Dajcie mi proszę znać, czy któraś z nich jest faktycznie warta rozważenia, ewentualnie będę wdzięczny za polecenie jakichś alternatyw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...