Skocz do zawartości

[stery/mostek] Co się dzieje z moim mostkiem?


sysak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam stery neco, mostek Kalloy UNO, amor RST Mozo comp i ramę Specialized Hardrock AX FS. Mam problem: Mogę ruszać mostkiem w przód i w tył i przemieszcza się on w sterach. Zauważyłem, że mogę swobodnie kręcić śrubą imbusową, która jest na górze mostka i nie wiem czy tak powinno być. Próbowałem ją dokręcić, ale po paru obrotach śruby stwierdziłem, że nie widzę różnicy (więc po co przepłacać? ;-) ) Który prawy i szlachetny biker mi wyjaśni co mam robić? Nie mam ochoty umrzeć młodo i to zjeżdżając z krawężnika... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby spojrzeć w rurę sterową nie trzeba odkręcać mostka, wystarczy wykręcić górną śrubkę i zdjąć korek.

 

Jeśli chcesz skasować luz to najpierw musisz poluzować mostek(te dwie śruby z boku) i dopiero kręcisz tą górną śrubą, inaczej to bez sensu. Jak skasujesz luz, to dokręcasz mostek i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim, którzy mi pomagali. Jeszcze dziś się za to zabiorę i napiszę czy pomogło.

 

Dobra. Rozkręciłem to wszystko i mam straaasznie pokrzywioną gwiazdkę. Wyciągnąłem ją i pod spodem była jeszcze jedna gwiazdka. Nie wiem czy tak ma być, ale ta druga siedzi mocno. Chyba jest prosta, bo jak wkręcę śrubkę to główka jest na środku rury. Nie wiecie, czy to normalne, że mam 2 gwiazdki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec, z mojego punktu widzenia to nienormalne :). Ta druga, dobra gwiazdke wybij, tak zeby wyszla od spodu rury sterowej, wtedy wbij ja jeszcze raz od gory na glebokosc poprzedniej gwiazdki i zalatwione. Potem postepuj jak napisal Grabo.

 

Jeśli śruba nie sięga do gwiazdki, to lepiej ją wybić i wyrzucić, a wbić nową.

Nowa to koszt ~4zł.

Stara nawet przy wybijaniu rurą pognie się i nie będzie już dobrze trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy na sterach po jakimś czasie się pojawiają i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Kasujesz luz i jeździsz dalej, co jakiś czas warto także przesmarować łożyska. Jeśli stery chodzą płynnie, to prawdopodobnie sa całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamoreks

Jak zdjejmiesz mostek. Czyścisz szmatką bieżnie(te okrągłe koła co chodzą po nich łożyska) nakładasz smaru stałego(takiego lepiego, w miare gęstego) i skręcasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas zdać relację z pola bitwy. Poszedłem do serwisu i wbicie nowej gwiazdki kosztowało mnie 12zł. Teraz nie ma nawet 0,5mm luzu. :) Przy okazji umyłem jedno z łożysk i przesmarowałem oydwa. Niestety okazało się, że mam za krótką rurę sterową, ale chyba będę musiał z tym żyć... ;-) Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...