Skocz do zawartości

[dylemat] rower nowy czy używany


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek napiszę, że jeżdżę głównie na MTB, ale od pewnego czasu poszukuję dla siebie niedrogiego roweru szosowego, tak do 2000zł. Cały czas zastanawiam się czy wybrać nowy rower z alu na Shimano Sora, czy może lepiej kupić rower używany wykonany z carbonu na Ultegrze. Udało mi się znaleźć Treka 5200 oclv za 2000zł. Potrafi ktoś ocenić czy jest wart tej ceny czy może lepiej kupić coś z znacznie niższej półki ale nowego? Chodzi mi głównie o to, aby rower wytrzymał jak najdłużej bez większych inwestycji. Zniósłbym jeszcze wymianę kasety, łańcucha i blatów po sezonie, ale większych wydatków pragnę uniknąć. Głównym rowerem zostaje MTB i to w niego wolałbym inwestować :) Szosę głównie chcę do przejażdżek rekreacyjnych ze znajomymi, treningów na trenażerze, AlleyCatów i Żuławy Wkoło/Kaszebe Runda. Jak widać nie będą to wielkie przebiegi. Oczywiście zaraz po zakupie rower zostałby rozebrany na części, dokładnie wyczyszczony, sprawdzony i nasmarowany. Mam dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi, no jedynie nie wiem czy poradziłbym sobie z wycentrowaniem kół na 20 szprychach :D 

 

fotki:

p1020687sd.jpg

p1020675y.jpg

p1020674w.jpg

p1020665z.jpg

p1020664a.jpg

p1020663i.jpg

p1020662a.jpg

p1020660v.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...