Skocz do zawartości

[rower] Odrestaurowanie starego roweru bez dużych nakładów finansowych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

   Na forum jestem nowy, ale mam nadzieję, że jakoś "wkupie się" w waszą forumową społeczność. Jednak do rzeczy.

Znalazłem w piwnicy  stary nieużywany rower i chciałbym go odrestaurować, o ile w sprawach mechanicznych mogę liczyć na mojego Dziadka, który mniej więcej się na tym zna(starsi ludzie tak mają, że znają się na wszystkich i wszystko im się udaje) to jednak chciałbym poradzić się Was drodzy rowerzyści co do kilku rzeczy. Rower jest stary i od kilku lat nieużywany. Ma jeszcze hamulce typu cantilever(ach te google ;-], które jak pamiętam częściej były montowane niż popularne V-brake. Przez te wszystkie lata niszczenia się w piwnicy widać ślady korozji na stalowych elementach. Nie są to duże ślady wpływające na  wytrzymałość roweru jednak pewne skupiska rdzy troszkę psujące ogólne wrażanie jakie rower sprawia. 

Tutaj pojawia się pierwsze z moich pytań.

Czy da się jakoś usunąć te ślady rdzy przed malowaniem w sposób, który nie wyssie mi resztek pieniążków z portfela i który jest w miarę efektywny? 

   Słyszałem , że można "zetrzeć" te ślady papierem ściernym, ale boje się, że po pomalowaniu za kilka miesięcy znów wyjdą te plamy rdzy i rower znów trzeba będzie przemalowywać. 

Drugim moim problemem jest  "nalot" na stalowych felgach jak i rdza, która i tutaj gdzieniegdzie się pojawia. Czyszczenie felg nic przyjemnego, a nowe 24' troszkę kosztują. Więc chciałbym spytać, czy macie jakieś sprawdzone sposoby na czyszczenie felg? Je również planuję przemalować na czarno jednak ich powierzchnia nie jest idealnie gładka. 

 

Zdaje sobie sprawę, że podobnych tematów była już masa i jeżeli stwierdzicie, że nie warto kolejny raz odpisywać na ten temat bardzo proszę. Jeśli jednak w jakikolwiek sposób możecie wspomóc mnie dobrą radą to z całego serca dziękuję. 

Chciałbym by mój rower jakkolwiek się prezentował pośród rowerów znajomych. Mam w sumie jednego "marketowca". ale oddałem go młodszej siostrze by mogła sobie z koleżankami jeździć jak również pędzić nim do szkoły w słoneczne dni. Zatem jeszcze raz dziękuje wszystkim, którzy zechcą odpowiedzieć w tym temacie, resztę natomiast  szczerze pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie usuniesz ogniska korozji i wszystko zabezpieczysz lakierem, to powinno być dobrze. Tak jak koledzy wyżej piszą, wstaw zdjęcia. A co do "felg", to takowe znajdują się w samochodzie, w rowerze są obręcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...