Skocz do zawartości

[ceny] Ceny rowerów w sklepach


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące cen rowerów w sklepach, zauważyłem że ceny są narzucone przez producenta. Czy jest możliwość targowania się lub otrzymania rabatu?

Chciałbym kupić rower Unibike fusion 29" który kosztuje 2000zł jednak moge wydać tylko 1700-1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Można. Jak kupiłem niedawno nowyego Experta 29. Cena sugerowana przez producenta to 3899pln a zapłaciłem bardziej okrąglejszą (z zyskiem dla mnie). Myk polega na tym aby nie kupować na stoisku w centrum handlowym (nie mylić z marketem), kupić przed/po sezonie. Wtedy na bank jest taniej. A i z góry podałem maksmalną kwotę.

 

Spotkałem się też z praktyką gdzie sprzedawano rowery drożej o pół stówki niż sugerował producent ale dodawano akcesoria na start (oświetlenie, błotniki, pompkę, zapięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej idź do sklepu, porozmawiaj ze sprzedawcą. "Zasygnalizuj", że podoba ci się dany model (pytaj o szczegóły, o możliwość jazdy testowej). Powiedz, że masz ograniczony budżet do xyz. Jak zobaczysz, że sprzedawca "chcę sprzedać" to zapytaj o ewentualny rabacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy z reguły zarabiają 30 % na rowerze (sprzedają za 3000 zł, tzn że kupili za 2000 zł). Wiadomość z pierwszej ręki. BTW, ja Unibike Evolution w 2010 r. kupiłem za 1500 zł, a teraz Fusion 2 000 kosztuje? Kurde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko idzie w górę niestety i po za tym osprzęt coraz gorszy wstawiają :/


Niestety tak właśnie jest ;/
Ceny i osprzęt rowerów w sklepie mnie przerażają  :(
Taniej wyjdzie chyba złożyć rower na tym samym osprzęcie samodzielnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Niestety w przypadku niektórych (np coś jak mój Expert 29 na ramie accent peak) wychodzi conajmniej tyle samo co gotowy w sklepie. Podejrzewam że tanich rowerów nie opłaca się składać. Może to powyżej 5000pln faktycznie wychodzi taniej ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do składania roweru samodzielnie, to się nie do końca zgodzę.

Poszczególne części z ichnimi marżami = drożej niż za komplet.

Oczywiście od tej zasady są wyjątki ale...własnie ALE trzeba się sporo naszukać. Opcja dla wielbicieli składania roweru np. przez pół roku :)

 

Ceny w sklepach to temat rzeka. W niektórych sklepach sa widły (np 20%) w ramach których można targować. Z reguły dotyczy to modeli średniej-niższej klasy, bo przy sprzęcie za np. 10kpln zakładają, że nikt nie będzie się targował (błąd). Z reguły sieciowe sklepy nie pozwalają na targi w ogóle albo mają jakies żałosne upusty.

 

Przykład z półobrotu: Ostatnio kolega poprosił mnie o dobranie roweru. Szukaliśmy czegoiś do 6000 pln. W pewnej siciówce facet powiedział wprost: Panie, ja tu tylko sprzedaję, mam ceny w katalogu, bierzesz albo precz. W sklepie prywatnym gdzie za ladą stał właściciel urwaliśmy 500 złotych i kolega dostał jeszcze błotniki SKS na otarcie łez w cenie. Da się? Da się. Ale każda tego typu sprawa jest indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego unibike, niestety musiałem zapłacić te 2000zł.

Dzwoniłem do wszystkich dystrybutorów unibike na pomorzu i mieli tylko w jedynym sklepie, każdy do kogo dzwoniłem mówił że rower tak dobrze się sprzedaje że juz go nie ma i w najbliższym czasie nie będzie.

A w tym jednym sklepie w którym go mieli powiedziano mi że nie dają rabatów na rowery które schodzą jak świeże bułki.

Z roweru jestem zadowolony jedynie gripy do wymiany bo są strasznie niewygodne, już zamówiłem ESI chunky.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, podobno ta tylna przerzutka alivio działa z kasetą 8 jaki i 9 rzędową.

Czy wystarczyło by wymienić manetki i kasetę aby mieć 3x9?

Znalazłem na allegro kasete i manetki deore łącznie za 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jeszcze jedno pytanie, podobno ta tylna przerzutka alivio działa z kasetą 8 jaki i 9 rzędową. Czy wystarczyło by wymienić manetki i kasetę aby mieć 3x9? Znalazłem na allegro kasete i manetki deore łącznie za 250zł.

Tak. Jeżeli zmienisz manetki na 9s oraz kasetę 9s to wszystko będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...