Skocz do zawartości

[prędkość] ile rower wytrzyma?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

dzisiaj gadając z kumplem wpadlem na pomysl pobicia swojego rekordu predkosci. 

I wyszlo 72.1 km/h gdy ten kolega ciagnąl mnie motocyklem.(oczywiscie po drodze niepublicznej)

nic sie z rowerkiem nie działo.

Ale teraz moje pytanie brzmi: czy mój rower jest w stanie wytrzymac 100km/h? czy może coś nie wytrzymać-dodac że po asfalcie na równiutkiej jak stół drodze. 

mój rower to kands 1300 series( juz po przeróbkach) 

 

 

  • Rozmiar ramy21
  • RamaAluminiowa AL6061
  • WidelecSR SUNTOUR XCM V3 2012
  • Tylny amortyzatorbrak
  • KierownicazOOM // update :accent Fat&Flat
  • Mostekzoom // update : accent AS-ST05 AH
  • SztycaZoom
  • Siodłovalder
  • PedałySTALOWEN// update : accent Lithium
  • Manetkishimano alivio 3x8
  • Przerzutka przedniashimano alivio
  • Przerzutka tylnashimano alivio
  • Hamulcev-brake saccon tył 
    v-brake Shimano alivio przód
    Klocki : accent AC-500
  • Dźwignie hamulcashimano alivio
  • Kaseta/wolnobiegshimano alivio 8-rzędowa
  • ŁańcuchSHIMANO UG51
  • KorbaSHIMANO FCM 311 z ramionami 175mm
  • SuportNECO na łożyskach maszynowych
  • Obręczekands maxx
  • Piastyshimano
  • SzprychyRICHMAN
  • OponyCST 26" x 1,95 szosowo - terenowe
  • DętkiCST 26"
  • Rogibrak
  • Linki/pancerze--
  • Zacisk sztycyzoom // update : accent Light(biały)
  • Top CapNeco
  • SteryAHEAD FSA NO.10 / 1-1/8" /
  • Gripyaccent Lite

Próbował ktoś już czegoś takiego?

ps. wiem że jest takie coś zabronione tz. ciągniecie sie za pojazdem ale chęć zaczerpnięcia adrenaliny jest wielka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower raczej wytrzyma, ale ja bym zbytnio z ciągnięciem się za motocyklem nie rozkręcał, bo mała nierówność i możesz wąchać kwiatki od dołu. Zresztą bicie rekordu prędkości więcej frajdy daję, gdy wykorzystuje się do tego własne nogi, a nie silnik motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wytrzyma bez problemu, gorzej z konsekwencjami możliwego wypadku. Nigdy bym się nie odważył w ten sposób "pobijać rekordu" (chodzi mi o ciągnięcie, linę itd)

 

Mój rekord to 110km/h na lekkim zjeździe , a rekord świata na płaskim to chyba 250km/h z tego co pamiętam ale może ktoś już go pobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jak byś miał na sobie pełen motocyklowy set ochronny, z kaskiem włącznie to można spróbować. W końcu, skoro nie do gleb przy dużej prędkości to do czego służy ochronna odzież motocyklowa ? Warunkiem jest dużo miejsca, żadnych latarni, słupów i przedewszystkim innych ludzi.

 

Z drugiej strony jesli jesteś rządny prędkości to poprostu wsiądz w tym stroju na motor, na pewno bezpieczniej i szybciej. A jeżeli chcesz doświadczalnie sprawdzać do ilu da się zwykłym rowerem zanim się rozpadnie to ja bym odpuścił, szkoda roweru i ewentualnie zdrowia. Poza tym poszperaj w necie, jakis kretyn z Ameryki juz to pewnie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie trzymalem sie liny, tylko za mocyckl

na motocykl jeszcez zawczesnie :( niestety rok musze poczekac jeszcze na 600 :)

a po 2gie wole jakoś rower, bo mam kuzyna który tez tak kochał prędkość  kupił motocykl i w dzien dziecka zostal inwalidą z winy kierowcy samochodu-kuzyn jechal spokonie 60km/h bo dziewczyne mial ze sobą. 

 

droga jest w zeszlym roku robiona- 6,5km czystej, prościutkiej drogi. ale to juz nie wazne :)

jednak juz dalej nie bede probowal :)

 

ps. z bratem rekord na motocyklu 260 :P 

oczywiscie na zamknietej jeszcze obwodnicy rok temu w poblizu mojego miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża prędkość na rowerku to świetna sprawa :D Mój "rekord" to 60-70 km/h, już dokładnie nie pamiętam. Bez żadnego ciągania i tym podobnych rzeczy, tylko lekka górka i siła mięśni, nic więcej :)

Na wyższe prędkości raczej bym uważał, bo chyba raczej nikt nie chciałby przeżyć tego co ten pan...

http://youtu.be/JLRDRzMWIsg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

czy może coś nie wytrzymać-dodac że po asfalcie na równiutkiej jak stół drodze.



Najlepiej to sprawdzić rozpędzając się do takiej prędkości, aż się rower posypie. Wtedy będziesz dokładnie wiedział co nie wytrzymało i przy jakiej prędkości. :P

Życzę dużo zdrowia i rozsądku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prostej jest rekord 268,831 km/h

 

Pobito go tym rowerem:

Wereldrecord_fiets.JPG

 

A dokładniej wyglądało to tak :)

 

 

Wygrzebałem w necie jeszcze coś takiego apropos tego rekordu:

 

"Najwyższa prędkość jaką osiągnięto na rowerze to 267 km/h (Wikipedia podaje inny wynik: 268.831 km/h). Tyle właśnie osiągnął w 1995 roku Fred Rompelberg na specjalnie zbudowanym do tego celu rowerze.

Przyznajmy jednak szczerze - nie jest to do końca uczciwy sposób bicia rekordu. Rower jechał bowiem w cieniu aerodynamicznym za specjalnie zbudowanym do tego celu samochodem sportowym. Rowerzysta nie musiał więc walczyć z największym przeciwnikiem - oporem powietrza. W dodatku do prędkości 120 km/h rower był holowany, gdyż na przełożeniu dostosowanym do bicia rekordu rowerzysta miałby problem by w ogóle ruszyć z miejsca"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem raz zdarzenie, jadąc polną drogą z lasem po bokach na zakręcie wyjeżdżam ponad 40km/h a tu taki wielki traktor z trzema przyczepami, myślałem, że już po mnie, szczęście zdążyłem się zatrzymać pół metra przed traktorem, nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...