Skocz do zawartości

[stery] Standardowe stery do XC


Ecia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam to dopisać do już istniejącego tematu "[stery] Dla mnie:) ", ale ponieważ w wymienionym temacie mój post przeszedł bez echa - zakładam nowy. Może bardziej rzuci się w oczy :) ...

Otóż noszę się z zamiarem kupna sterów (standardowych). Przeznaczenie: XC po rozmaitym terenie, bynajmniej nie zawsze suchym. Chciałabym, aby stery były lekkie (możliwie blisko 100g), ale przede wszystkim mocne i trwałe, dobrze uszczelnione; na maszynówkach. Budżet stosunkowo ograniczony: muszę się zmieścić w 200 zeta. Zależy mi na tym, żeby tę kasę naprawdę dobrze ulokować - te stery powinny wytrzymać kilka sezonów (a najlepiej jeszcze dłużej :twisted: ).

Mam upatrzonych kilka modeli:

Tioga ACC-1 (no właśnie: zdania w necie są podzielone; prosiłabym o opinię osób, które tych sterów używają - bo wiem, że tacy tu są :wink: );

DM Tatanka (opis brzmi bardzo zachęcająco, cena jeszcze ładniejsza :D - ktoś to przetestował?);

Cane Creek S2 (o firmie krążą dobre opinie, ale o samym modelu w necie niewiele znalazłam - poza SirDelem ktoś miał z nim styczność?).

Na Allegro chodzą teraz w dobrej cenie również Ritcheye WCS - warto czy przereklamowane :glare: ?

Oczywiście jestem otwarta na wszelkie inne propozycje. Może ktoś napisze coś więcej o Tokenach? A może FSA Orbit MX?

Dzięki z góry za wszelką pomoc :D .

Pozdrówko w oczekiwaniu :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić te stery FSA Orbit XL II (jeździłem 2 sezony typowe XC) i wszystko ok. teraz - z powodu zmiany ramy - są w innym rowerze i dalej 100% sprawne.

http://www.unibike.pl/sklep/product_info.p...roducts_id=1254

 

Ale widzę , że mają tu :

A może FSA Orbit MX?

ten komplet ( Orbit MX) jest jeszcze lepszy i w niższej cenie !!!

http://www.unibike.pl/sklep/product_info.p...roducts_id=1256

Te stery to naprawdę super wyrób.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam tiogi ACC1 niestety jeszcze nie jezdzilem bo jak widac na zdjeciu w podpisie(hawk...) rower nie jest jeszcze gotowy jednak sam poszukując inf. co najlepiej kupic do Xc, na maszynówkach i trwałe na ostatnim miejscu waga chociaz im lzejsze tym lepiej:) i kupiłem Tioge..

 

W pewnym sklepie powiedziano mi zebym kupił tiogi dobre i w przyzwoitej cenie wcs odradzono mi...

Mógł bym powiedziec ze polecono mi to co akurat mieli w sklepie jednak polecono mi również Cane Creek S2... ale wybrałem tioge..

 

Jedyne co miom zdaniem jest troche kiczowate to wyglad tiogi jest taka biała podkładka(z plastiku czy z czegos...) zresztą widać na fotce..

 

Tylko w sumie nie pamietam jaka jest wysokość sterów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu też kupowałem stery i postawiłem na WCS'y :) Na razie za dużo powiedzieć nie mogę, bo mają przejechane dopiero jakieś ~1800km (sporo w kiepskich warunkach); do tej pory pracują idealnie, obracają się leciutko bez jakichkolwiek odczuwalych oporów. Zanim je kupiłem pytałem kilku osób, poczytałem recenzje (np http://www.bikemag.com/gear/110105_ritchey/index.html , mtbr czy fora weight-weenies) i negatywnych opinii użytkowników się nie doszukałem :)

Wszystkie te stery mają łożyska maszynowe, więc będą trwałe, ja osobiście wybrałbym ponownie Ritcheya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanko: czemu te WCSy na Allegro są takie tanie :D ? Ich cena obecnie nie przekracza tam 165 zeta (kilku poważnych sprzedawców wystawia), podczas gdy nówki katalogowo stoją za 279 - i taka (bądź zbliżona) cena występuje też w sklepach internetowych. Mowa oczywiście o roczniku 06. Pytam, bo nie chciałabym się wkopać w jakąś nieudaną partię, czy cuś :D ...

Pozdrówko podejrzliwe :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecia do spania! Takie siedzenie po nocach szkodzi na urode!

 

Co do ceny tych WCSów - Piotrek Formicki sprowadza sprzęt z niemiec w większych ilościach dlatego ceny są takie a nie inne. Polecam gościa :D Przerzute miałem na drugi dzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecia ogólnie co nie wybierzesz tyo powinno być raczej dobrze w końcu to nie stery za 25zł:( Ja bym ew. zwrócił uwagę na wysokość sterów co w sumie tez ma znaczenie (chociaz u mnei nie specjalnie bo i tak mam niską główkę ramy:)

 

Skrzynia takie mało pytanko wytarł ci się napis WCS se sterów?? bo nie wiem czy to tylko w ritcheyu ale widzialem duzo komponentow i wszedzie schodza te napisy, rogi,kiery i stery..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do ceny WCSa z Allegro - ta różnica przestaje tak walić po oczach :wink: .

Mam już pewien plan co do sterów: jesli dobrze pójdzie, skończy się na testowaniu 3 modeli (Orbit MX również jest kandydatem do tego testu ;) ). Ale to jeszcze pieśń przyszłości (choć, mam nadzieję, już niedalekiej) - póki co, czekam na dalsze opinie B) ...

Pozdrówko nie pochopne :) .

 

PS. Jeszcze pytanko: czym właściwie (poza wyglądem, kilkoma gramami wagi i - na oko - wysokością) różnią się Orbity MX od Orbitów XL II? Innymi słowy: co wpływa na tak dużą różnicę w cenie między tymi dwoma modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na temat, widzę słowo "tanie", zaglądam do środka, widzę WCS, wychodzę, zaglądam jeszcze raz, nic się nie zmieniło, zgłupiałem ;)

 

A w kwestii "właściwej": Opinia nie jest bezpośrednio ode mnie, ale znajomy używał przez dłuższy czas ACC1 w rowerze, powiedzmy, freeride'owym i zmienił tylko dlatego, że zmianiał ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to materiałem misek - dzięki temu są lżejsze - a łożyska sterowe są prawdopodobnie identyczne zarówno w MX , XL II , oraz WCS - wyprodukowane w Chinach , a pozatym nie wiem na czym polega polityka cenowa Unibike - ale to pewna firma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sęk w tym, że lżejsze są właśnie te tańsze B) . Za to górna miska XL II ma sporo większy promień, niż w modelu MX - czy to ma jakieś znaczenie poza efektem wizualnym i jeśli tak, to jakie?

A co do polityki cenowej: to chyba nie Unibike, tylko FSA tak politykuje ;) ...

Pozdrówko dociekliwe :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem w Unibike stery które bybyły tańsze od takiego smego modelu o 40% ponieważ ... były niebieskie !

Kupisz oczywiście to co chcesz - ale napisz np. do Unibike w sprawie sterów poniewaz naprawdę szkoda przepłacać .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez.. fajne podejscie:)

 

Ja mam w starym rowerku jakis stary model diacompe na kulkach(89-lat mają) i nawet w serwisie sie dziwili ze są w takim świetnym stanie.. ale takiej jakości ciężko szukac w sterach za 70zl:)

 

Dodatkowo dla sporego grona uzytkowników tego forum liczy się też waga.. dla mnie również ale w granicach rozsadku:) tzn nie placic za kierownice 10-20g 300zł więcej itd..

 

Ecia Kup moze WCS:) zapomniałem dodac ze dla mnie jeszcze jedna sprawa skłoniła troszke za ACC darmowy montaż sterów,amorka,planowanie główki ramy, przyciencie rury sterowej amorka w cenie sterow 142zł:) Chociaz przynajmniej jesli chodzi o wygląd WCs są ładniejsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie chyba się skończy na WCSach, bo ta cena na allegro bardzo kusząca jest :) ...

Ale wątek wciąż aktualny, bo zakup nastąpi najwcześniej za 2 tygodnie, a może być i tak, że sporo później...

Pozdrówko dążące do celu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

stronglight raz sa na allegro za 75 zł

 

ale jakie chcesz te stery? zintegrowane? pół-zintegrowane? ja do tej pory nie wiem czym się różnią. wiem że do swojej ramym chciałem FSA to się coś tam okazało i musiałem wziąć accenta na maszynach bo tylko te pasowaly i były na sklepie (lekkie nie są, komplet 130g, ale działają o dziwo nader dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymże ja potrzebuję sterów standardowych, czyli z miskami, a te są zintegrowane.

Dzisiaj szukałem trochę po necie i znalazłem takie stery:

-Tioga ACC1(dobre opinie, niezła waga)

-Ritchey WCS(dobre opinie, niezła waga, drogie)

-DM Light(mało opinii, ale pozytywne, waga nie do końca znana, bo bez gwiazdki i top cap'a, tanie)

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze Cane Creek S2 - ja jeżdżę i póki co, zastrzeżeń nie mam, 8500 km już im będzie, z czego sporo w nie zawsze suchym terenie.

Pozdrówko na dokładkę :)

 

PS. Temat dokleiłam do analogicznego już istniejącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...