Skocz do zawartości

[rower] Przerobienie typowej szosówki na kolarkę


nQe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem typem amatora jeśli chodzi o rowery "ostre".

Posiadam zwykłą szosówkę z prostą ramą na którym wożę się już od komunii (koło 10 lat już będzie miała).


Czy waszym zdaniem możliwa jest przeróbka takiego roweru na kolarkę ?

 

Co chciałbym zmienić w rowerze:

-Ściągnąć błotniki, bagażnik

-Wymienić koła (jednak że nie wiem ile mnie to wyniesie)

-Nowy osprzęt - SHIMANO gdyż stary ma już 10 lat (jakie polecicie ? i jaka cena )

- Wymiana hamulców (również nie wiem jak dobre muszą być, stąd nie wiem jaka cena )

-Siodełko

-Kierownica kolarska (jak wybrać dobrą ?)

 

 

Proszę o pomoc :)

 

zdjęcie roweru : 

 

http://speedy.sh/ddmA4/DSC00515.jpg

 

http://speedy.sh/VV69w/DSC00514.jpg

 

Proszę mi dać, jeśli linki do pobrania nie działają.

Pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/195/dsc00515qh.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/823/dsc00514qq.jpg/

 

Powyżej zdjęcia w normalnym linku.

Papista tak jak napisałem

Mam oto takiego staruszka na zdjęciach i chciałbym zrobić z niego rower do ścigania się i szybkiej jazdy czyli "ostre koło".

 

Dzięki za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolarka=szosówka.

Ale osochoci? Chcesz zrobić szosę z szosy to wal na f-m szosowe, tu mogą Ci co najwyżej pomóc w konwersji szosy na ostre koło, czyli raczej torówkę nie szosówkę. Wise up!

 

To nie jest szosowka, no a poza tym to taniej będzie kupić nowy-stary rower niż dokładać do tego bo jak się zajarasz to i tak kupisz nowy. Co do tematu: nie wsadzisz tu kół 28" bo będzie trzeba spawać pivoty, więc nie ma sensu się bawić.

 

 

chciałbym zrobić z niego rower do ścigania się i szybkiej jazdy czyli "ostre koło"

To zrób szosę a nie ostre koło, wtedy będzie do szybkiej jazdy i ścigania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian600:

 

W tym rowerze mam teraz `28 koła.

 

 

Obliczyłem mniejwiecej koszta przerobienia roweru na szose bardziej i wyszło mi w przedziale 500-600 złotych. Przy czym nowa szosa kosztuje 1,5 tyś.

Koła zrobiłbym samodzielnie (obręcz+opona+szprychy+piast), no i dokupienie siodełka, kierownicy, hamulców, przerzutki, korba, pedała).

 

Pawel4freak

Wspomniałem już na wstępie, że jeśli chodzi o ostre koło to jestem zielony, gdybym był specem to nie zakładałbym tak "banalnego" tematu.



Ahhh teraz widzę o co chodzi, dzięki wielkie za link, mogłem uzupełnić sie w tą wiedzę przed zrobieniem tematu, no trudno.

 

Czyli krótko mówiąc ostre koło nie ma przerzutek :)

Więc takie rozwiązanie mnie niebardzo zadowala, bo w koło mam tereny pod górkę i z górki, przerzutki muszą być.

 

No nic, temat pewnie do przeniesienia do innego działu.

 

Dzięki za pomoc !!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 5 czy 6 stów to wyrwiesz jakiegoś fajnego klasyka. A złożenie najtańszych kół to 60 zł obręcze, powiedzmy 60 piasty, zaplatanie ze szprychami tak powiedzmy 80 i to mnożysz razy dwa. I już masz 400 za marne koła (mówimy tu o nowych tanich częściach). A gdzie reszta? Nie opłaca się taki biznes. A rama którą masz nie jest szosowa, inne geo. Do tego jest ciężka, rozstaw piast pewnie też nie szosowy i nie wiem czy wejdzie tam szosowa korba, ciężko na podstawie tych zdjęć jest mi napisać. To bardziej zrobi się z tego przełaj bo masz v-brake. Przemyśl to bo jak na moje to nie ma sensu. 

 

Edit:

 

Więc takie rozwiązanie mnie niebardzo zadowala, bo w koło mam tereny pod górkę i z górki, przerzutki muszą być.


Nie muszą, ja jeżdżę około 70 km w jedną stronę do internatu, z plecakiem (życiówka 18 kg), z górki i pod górkę i da radę. Normalnie dla przyjemności też jeżdżę często i gęsto. Tylko oczywiście jest trudniej, ciężej. Ale nic na siłę, spróbuj w dziale szosowym albo na forum szosowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...