Skocz do zawartości

[stery] stukanie / luz?


cookiesrulez

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam taką denerwującą usterkę.

 

Gdy rower stoi, zacisnę klamkę przedniego hamulca i poruszam kierownicą do przodu i do tyłu słychać jakby głuche puknięcie i rama trochę się przemieszcza wraz z ruchami kierownicy. A w czasie jazdy gdy amor mocno pracuje (szybka jazda po nierównościach) wydaje mi się że mam luz między kierownicą a amorem w osi przód - tył.

 

Dokręciłem tę śrubę na imbusa od góry sterów, ale nie pomogło. Odkręciłem ją, wyjąłem kapselek i na tym skończyły mi sie pomysły, bo nie widziałem tam niczego co mógłbym dokręcić. ;) Jest tam takie "śmigiełko" (to chyba ta słynna gwiazdka ;)) ale nie wiem jak je dokręcić, bo w środku jest tylko gwint w który wchodzi ta śruba którą dokręcałem na początku. A dokręcenie tej śruby nic nie dało, więc nie wiem co robić dalej... Tym bardziej że rower prawie nowy jest, ma może ze 150 km przejechane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poluzowałeś śrubu mostka(te przy rurze sterowej) jak dokręcałeś kapsel z gwiazdką?

jeżeli nie to najpierw poluzuj(nie zamocno tak żeby szło go okręcać ale żeby było trzeba użyć troszeczke siły) sróby przy mostku a następnie dokręć kapsel z gwiazdką ale z czuciem żeby gwintu nie zerwać

zdraviam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...