Skocz do zawartości

[szosa] Wybór pierwszej szosy, do ok 800zł


erroreq95

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

Zarejestrowałem się, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto :)

 

Szukam pierwszej szosy do 800zł, jestem wysoki (ok 187cm), jeździć będę oczywiście po mieście ;)

Na allegro znalazłem parę ofert które mi wpadły w oko, niestety jest to zainteresowanie nie mające nic wspólnego z wiedzą o rowerach, dlatego prosiłbym Was, drodzy forumowicze o rzucenie na oferty okiem i pomoc w wyłonieniu zwyciężcy ;)

 

http://allegro.pl/piekna-kolarka-kotter-kola-28-waga-10-70kg-igla-i3174684599.html

http://allegro.pl/rower-szosowy-kolarzowka-kolarka-szosa-shimano-600-i3173036324.html

http://allegro.pl/szosa-f-moser-full-shimano-ultegra-dedacciai-i3156979288.html  (chociaż jeśli mam być szczery to mi się tak sobie podoba ;))

http://allegro.pl/szosowy-rower-tigra-rama-cr-mo-osprzet-shimano-600-i3183557920.html

http://allegro.pl/sprzedam-ladna-kolarzowke-i3181547572.html#tabsAnchor

Napisano

Jazda po mieście znaczy? Jazda rekreacyjna, dojazdy do pracy? Masz zamiar przerabiać ją później na ostre? 

W drugim rowerze masz z tyłu obręcze weinmann, sam mam prawdopodobnie takie same obręcze w swoim rowerze. Nie polecam! 

W rowerze drugim i ostatnim masz wsadzone inne tylne przerzutki. 

Na reszcie rowerów moim zdaniem nie powinieneś się zawieść.

 

Napisano

rower kupuję sobie na 18 za własne pieniądze dlatego tak myślę nad wyborem :)

będę nim dojeżdżać do szkoły i po mieście, nie mam pojęcia czy chcę przerabiać. kompletnie nic nie wiem o rowerach, nie mam pojęcia jakie to daje 'profity' ;)

dziękuję bardzo za odpowiedź

 

edit: jeszcze tylko czy z moim wzrostem na wszystkich będzie się jeździło komfortowo? brać w takim razie najtańszy oprócz 2 i ostatniego, czy może któryś się wyróżnia?:)

Napisano

Ja osobiście kupiłem szosę żeby mieć bazę pod ostre. Mam starego batavusa course. Gdy go kupowałem kompletnie się nie znałem :( ale teraz już po kilku miesiącach troszkę ogarnąłem. 

W moim obręcze to te weinmanny i innym problemem jest to ze w tylnej piaście jest standard który wyszedł bóg wie ile czasu temu z użycia. I teraz jeśli będę chciał wymieniać kasetę to muszę wymieniać piastę.

W tym który byś chciał kupić są wmontowane w rurę manetki. W którymś innym i np moim jest tak że jeśli chcę to mogę odpiąć przerzutki i nie ma śladu po nich poza hakiem. 

Shimano 600 są spoko. 

Napisano

mówiłem już że jestem nowy w świecie rowerowym?xD zrozumiałem tylko ze osprzęt jest spoko xD koleś niestety nie odpowiada, nie wiem czy uda mi się cokolwiek utargować

Napisano

Tej co teraz wybrałeś chyba bym nie brał,ale to tylko moje zdanie i nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Mówiłeś że sie nie znasz ale łatwiej będzie jak napiszesz co potrzebujesz i co chcesz wiedzieć. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...