Skocz do zawartości

[kaseta] SH Alivio czy Sram PG-850?


MarcinN

Rekomendowane odpowiedzi

Kaseta Alivio jest ok 110g cięższa i to zniechęca do niej wielu entuzjastów niskiej masy roweru. Uważam, że kaseta Alivio współpracując z łańcuchem HG np. XT zmienia lepiej niż kaseta SRAM z łańcuchem np. 48 lub 58. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś tak samo uważał. Generalnie pewnie wszyscy polecą kasetę SRAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mtbr kaseta SRAM jest lepiej oceniana od każdej (!) kasety Shimano łącznie z XT i XTR (Alivio nie ma tam wcale). U nas na rower.com obie kasety są oceniane podobnie. Zakup żadnej z nich nie stanowi wielkiego ryzyka. Jest pytanie czy potrzeba wydawać dodatkowe 20 zł za kasetę SRAM (Allegro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...moja 5.0 ma 6500 aktualnie a jezdze w sposob ktory kasety szybko niszczy(kosze lancuch niska kadencja-sporo waze,roztopy zima daja po dupie)aktualnie nie przeskauje nic no moze ze 3-4 razy w duzym blocie przeskoczylo kiedys tam lancuch pc48(dokladniej trzy na zmiane).stan na dzis widac zuzycie mocniejsze po 4 i 5 biegu(kaseta 8b)reszta spoko niego wchodza idealnie poza redukcja z 4 na 3 ta jest zadowalajaca ale czuc ze nie tak gladka jak na innych przelozeniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

aktualnie jezdze na sramie 850. nie mialem porownania z alivio, ale na tej kasecie przejechalem ostro jezdzac ok 3tys. km i nadal smiga jak zloto! niedawno dozucilem do niej nowy lancuch sram pc 40, z poczatku troche przeskakiwal ale dotarl sie i aktualnie juz kaseta chodzi super, ze zmiana biegow nawet po takim dystansie nie ma kompletnie problemu. szczeze polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo jakiś dziwnych niechęci do napędu shimano wybrałem kasete alivio, właśnie dla tego że jest ciężka (mam nadzieje pancerna). Jak na razie trzyma się dobrze.Kasete sram połamałem (ale to przez głupote i to zimą więc sie nie liczy). Sram na pewno jest już wyższy model, ale o ściślej określonym zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...