Skocz do zawartości

[amortyzator] regulacja w Lublinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam amortyzator dokładnie taki jak w aukcji http://allegro.pl/rock-shox-sid-rlt-dual-air-100mm-pushlock-i3119828045.html

może mi ktoś doradzić gdzie w Lublinie można taki amortyzator wyregulować??

Nie chodzi mi o wymianę oleju lecz o prawidłowe ustawienie ciśnienia w komorach

Sam próbowałem i nie ma takiego tłumienia jakiego można się spodziewać po amortyzatorze tej klasy.

Ewentualnie jeśli ma ktoś taki to proszę o poradę jak dobrać ciśnienia w komorach pozytywnej/negatywnej ?

Dodam że ważę 78kg a do końca maja chcę zejść do 74kg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na goleniach masz tabelkę , która ma za zadanie poinformować cię o odpowiednim ciśnieniu dla twojej wagi .

jak SAG'a masz powyżej 20mm - dopompuj

jak SAG jest mniejszy od 15/20mm to zmniejszasz ciśnienie.

To ty masz dobrać odpowiednia wartość pod siebie.

Nikt tego za ciebie nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy co kupowałem tego sid'a to jeździłem składakiem i nie miałem za wiele pojęcia o rowerach wyczynowych...

Jednego razu pojechałem z kolegą na rowery, pożyczył mi swojego górala i tak mi się spodobała jazda że kupiłem od niego ten rower a później postanowiłem złożyć swój własny wyczynowy, pisząc nieskromnie do tej pory mam lepszy rower od niego :icon_cool:

ale i tak muszę wyregulować/ dopompować amorka po zimie

dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byś nie pojechał to nie dobiorą ci od ręki wartości pod twoje preferencje, każdy lubi coś innego. Sam fakt o tym mówi że ustawienia według tabeli ci nie odpowiadają.

Jednym z bardziej uznanych serwisów jest "Inżynieria" na rusałce ale myślę że nawet tam ograniczą się do napompowania według tabelki i tyle.

Ewentualnie Paweł na Bursakach ale nie sądzę żeby miał czas i ochotę się w to bawić.

Paweł jest według mnie najlepszy tylko nie wiem czy się takimi dup..i zajmuje.

Doradzam metodę prób i błędów do skutku, ja tak regulowałem rebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dziex na porady i kontakty :)  na pewno skorzystam przy okazji wiosennego serwisowania roweru/ wymiany napędu co planuje przy najbliższej okazji

                 W sumie po przemyśleniu warto mieć sida o sportowej charakterystyce tłumienia niż takiego flaka co skacze na każdym dołku, a po wieczornej jeździe  jeszcze rano w garażu się buja :laugh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...