Skocz do zawartości

[komponenty] Ritchey


QauczuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zabieram się za wymianę mostka i sterów, przy okazji wymnił bym całą resztę: kiere, sztyce, siodełko.

 

Myślę nad komponentami ritcheya - PRO z mojego porównania wynika że nie ma sensu przepłacać za WCS.

Gdzie za 170 gram mniej trzeba dać 400 zł więcej.

 

Waga

Comp Pro Wcs

Mostek 170 150 130

Ster 170 150 110

Sztyca 305 275 235

Kiera 185 155 135

Rogi 160 130 110

siod. 295 210 180

 

suma 1285 1070 900 gr.

 

Cena Allegro

Pro Wcs

Mostek 120 169

Ster 110 160

Sztyca 120 170

Kiera 75 180

Rogi 50 56

siod 155 265 cena sklepowa

 

630 1000

 

 

A może coś innego?

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Ritchey'a płacisz za znaczek. Nie oznacza to, że te komponenty są kiepskie, ale za podobne pieniądze można kupić albo coś lepszego, czytaj lżejszego, albo kupić za połowę ceny części porównywalne wagowo i jakościowo, ale nie tak "kultowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Ritchey'a płacisz za znaczek. Nie oznacza to, że te komponenty są kiepskie, ale za podobne pieniądze można kupić albo coś lepszego, czytaj lżejszego, albo kupić za połowę ceny części porównywalne wagowo i jakościowo, ale nie tak "kultowe".

 

witam,

mam podobny dylemat jak QauczuQ, napisałeś, ze za połowę ceny można mieć coś porównywalnie wagowo i jakościowo, czy mógłbyś napisac coś więcej. Jaki modele, producentów masz na mysli. Może przyoszczędzę conieco pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi porownywalny wagowo mostek do WCS za mniejszą kase i sprawdzony[zeby zapewnial bezpieczenstwo]. Jakos mi sie nie wydaje zeby bylo prosto cos znalezc. Fakt za pol ceny mamy boplight-a albo smice, ale one juz nie sa takie lekkie[fakt nieoplaca sie doplacac do WCS wzgledem nich, ale badz co badz poprostu nie ma alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownice: np. "niesmiertelna" Tioga Taskforce - 130g za 60zł na Allegro, KALLOY AL-004 - 145g za 42zł.

Mostki: Kbix - z wysyłką 90zł, masa porównywalna do WCS, nieco droższa Smica za 117zł.

Sztyce: znowu Smica 217g za 115 zł, Kalloy 285g za 69zł, karbonowy Promax, ale tu trzeba uważać, bo można go zniszczyć za mocno ściskając zaciskiem.

 

Wagi podaję za stronami www, ale nie powinny bardzo odbiegać od rzeczywistości. To są przykłady które pierwsze przyszły mi do głowy, ale wystarczy wejść np. do sklepu Arnika i wybór lekkich i stosunkowo tanich komponentów jest bardzo duży.

 

Dodam jeszcze, że dla mnie lepiej jest zaoszczędzić, kosztem kilku gramów, parę stów na mostku, kierze itp. i zainwestować te pieniądze w coś, co da większy zysk wagowy, np. amortyzator, obręcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kbix wazy 125 g przy 100 mm...140g !! przy 110mm! wcs 110g przy 110mm, a ok 105 przy 100.... przy tak lekkich wagach jest to duża różnica! W bikestacji mozna dostac WCS-a za 160zł.

 

BTW co jest z tym niszczeniem promaxa zaciskiem?bardzo podatny jest? z kad ta opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW co jest z tym niszczeniem promaxa zaciskiem?bardzo podatny jest? z kad ta opinia?

 

To cecha wszystkich karbonowych sztyc. Mocno ściśnięty karbon zaczyna się rozwarstwiać i pękać, a ustawianie zacisku tak, żeby sztyca się nie wsuwała i nie była za mocno ściśnięta jest upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kbix wazy 125 g przy 100 mm...140g !! przy 110mm!

 

Mój przy 115 mm waży 138 g.

 

"niesmiertelna" Tioga Taskforce - 130g za 60zł na Allegro

 

Dawno już niedostępne w tej cenie na allegro, niestety.

 

Co do sztycy to z najtańszych:

 

Smica, Promax. Z droższych Kbix carbon - 159 zł - tutaj bym wziął już wcs'a - 170 zł w bikestacji

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do sztycy polecam Syncrosa MICRO Adjust Race 188zł za 239g przy 400mm !!!!!!!! To bedzie moj nowy nabytek, jesli chcesz Ritchey Pro 350mm to daj znac, dla mnie 350 to niestety za mało bo mam ciut maława ramke juz :/ (19" przy 185cm - niewygodnie mi :])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...