Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] Avid Elixir R problem


mikolajpod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Zabrałem się ostatnio za odpowietrzenie hamulca. Obawiając się, że coś zepsuję zacząłem od tylnego. Robię wszystko według instrukcji, lecz hamulec dalej jest zapowietrzony. Może to jakaś awaria? Przy odpowietrzaniu klamki oraz później po odpowietrzaniu przy wciskaniu słychać syczenie. Nieszczelność czy tak ma być? Jak trzeba ustawić to pokrętło do regulacji? Męczę się dwa dni a hamulec jest bardziej miękki niż wcześniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Zabrałem się ostatnio za odpowietrzenie hamulca. Obawiając się, że coś zepsuję zacząłem od tylnego. Robię wszystko według instrukcji, lecz hamulec dalej jest zapowietrzony. Może to jakaś awaria? Przy odpowietrzaniu klamki oraz później po odpowietrzaniu przy wciskaniu słychać syczenie. Nieszczelność czy tak ma być? Jak trzeba ustawić to pokrętło do regulacji? Męczę się dwa dni a hamulec jest bardziej miękki niż wcześniej :(

A jaką masz odległość klamki od kierownicy? Jeżeli jest na max to zmniejsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciężko to określić. ale jest zazwyczaj raczej bliżej kierownicy niż dalej :P Za pierwszym razem było słabo, więc ustawiłem klamkę najdalej i było jeszcze gorzej. Jak zbliżę na maxa to odpowietrzę?

Spróbuj :)

Powinno być lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...