Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Opoznione przelanczanie biegow, problem z lancuchem


jumka03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotczace przerzutki tylnej.Otoz mam Kasete 8 biegowa.Przerzutka Acera.

Problem moj polega na tym, ze jak przerzucam na przedostatni bieg(najmniejszy) to wchodzi on z "opoznieniem" i jest taki "podwojny" przeskok. Kombinowalem, powoli zmienialem biegi, przeczekalem moment,ale nic to nie zmienia, czasem (bardzo rzadko)wejdzie normalnie. Czy musze cos podregulowac? jesli tak to gdzie i jak?

 

Kolejne pytanie odnosnie Lancucha

Lancuh mialem wymieniany wraz z dwoma ostatnimi zebatkami w kasecie. Od poczatku 7 i 8 bieg sa takie "twarde", gosciu w serwisie powiedzial ze sie "uloza" 7 chodzi normalnie ale 8 caly tak jakby lekko chropocze przejechalem spokojnie z 1000km i dalej to samo.Niestety do serwisu nie mam mozliwosci podejscia.

 

kolejne pytanie odnosnie Lancucha: Czym go wyczyscic od rdzy? Ostatni czyscilem lancuch benzyna ekstrakcyjna i bylo ok, niestety po czasie troche wilgoci i znowu Zolty? czy ma sens czyszczenie czy juz caly czas bedzie "szybko lapal"rdze?, Mam zamiarzmienic Lancuch, ale chcialbym zeby ten byl jako drugi.

co do zmiany: Jaka dlugosc Lancucha? czy mam go porownac do starego? czy odjac/dodac kilka ogniw???

 

Ostatnio jak czyscilem i oliwilem Lancuch zauwazylem ze kasetama lekki luz na kole. Czy to jest normalne? czy tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rdzewienie: Wystarczy dobrze naoliwić po czyszczeniu i problem z głowy. Ewentualnie kilkadziesiąt kilometrów trasy z licznymi zmianami biegów i powinno być okej.

 

Sprawa biegów: Fajnie jakby było foto zębatek. (tylko nie telefonem! Musi być coś widać)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

 

Witam.

To chyba zle naoliwilem. Piszac czyscilem mialem na mysli czyszczenie i oliwienie - po kropli do ogniwa + wyczyszczenie nadwyzki.

 

Zdjecia zebatek porobie poznie, ale wydaje mi sie ze raczej to nie ich winna, bo objawy te pojawily sie "nagle"

Mozesz mi jeszcze poradzic jak z lancuchem: jaki dobrac, kupic,. Czy jak w sklepie podam model roweru dadza mi do niego odpowiednio Dlugi? czy jestem sam w stanie go "spiac" czy potrzebuje jakis spacjalny "klucz"???

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie bardzo wiem, co autor miał na myśli pisząc ten temat.

 

Sprawdzałem w słowniku przelanczanie i nic nie znalazło. Ponad to czytanie twoich zdań bez Polskich znaków jest strasznie męczące. Z tego co zrozumiałem to masz problem z: wychyleniem przerzutki które regulujesz śrubkami H i L. Dla świętego spokoju wymieniłbym również pancerze z linką. Ewentualnie, mało prawdopodobne, masz krzywy hak przerzutki.

Łańcuch musisz nasmarować po umyciu go w benzynie ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

 

Przepraszam, ale nie pisze na polskiej klawíaturze i jest to troche problem.

czy zmiana zamiast przelanczanie moze byc?

P.S. troche to jest smieszne dla mnie, szukam porady, a rozwodzi sie tutaj ktos nad odpowiednim doborem slow - czy owe PRZELANCZANIE jest tak bardzo NIZROZUMIALE???

jesli bym mial operowac fachowym nazewnictwem to nie szul´kalbym tu pomocy :thumbsup:

 

 

 

 

 

edit Pixon

Zapoznaj się z regulaminem póki mam jeszcze cierpliwość poprawiać Twoje posty

Dla mnie to jest śmieszne, ze wytknąłem Ci błąd ortograficzny, a ty myślisz, że się czepiam doborem słownictwa...

http://www.sjp.pl/prze%B3%B1cza%E6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W jakim stanie jest łańcuch i kaseta? Co doprowadziło do pokrycia łańcucha rdzą?

2. Hak prosty?

3. Przerzutka wyregulowana?

4. Linki i pancerze w dobrym stanie?

 

zasi co do blendóf klawiatura nie ma tu nic do żeczy o ile Rozumiem rze nie karzdy ómie zmienici jej ukóad w systemie wienc nie pisze z ogonkami*, o tyle pisanie "lancuh", "przelanczanie" i wplatanie dużych liter w środku zdania przy rozpoczynaniu ich od małej to zwykłe LENISTWO.

 

* błędy celowe

 

PS Piszę z klawiatury z greckim układem klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możliwe że autor ma taki sam stosunek do roweru jak do pisania - bylejaki.

Łańcuch nasmarować.

Przerzutkę wyregulować - co tu się ma układać(pytanie do serwisanta).

Są odrdzewiacze do metalu ale jak dokładnie nie wyczyścisz / wypłuczesz to będzie dalej penetrował i więcej szkody jak pożytku.

Po smarowaniu i przejechaniu kilkunastu kilometrów łańcuch powinien się wytrzeć z rdzy.

Jak chrobocze na ostatniej zębatce to może być potrzebna regulacja śrubką wychylenia przerzutki.

Łańcuch skrócić do długości poprzedniego.

 

PS Piszę z klawiatury z greckim układem klawiszy.

A niby z Krakowa. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że autor ma taki sam stosunek do roweru jak do pisania - bylejaki.

Łańcuch nasmarować.

Przerzutkę wyregulować - co tu się ma układać(pytanie do serwisanta).

Są odrdzewiacze do metalu ale jak dokładnie nie wyczyścisz / wypłuczesz to będzie dalej penetrował i więcej szkody jak pożytku.

Po smarowaniu i przejechaniu kilkunastu kilometrów łańcuch powinien się wytrzeć z rdzy.

Jak chrobocze na ostatniej zębatce to może być potrzebna regulacja śrubką wychylenia przerzutki.

Łańcuch skrócić do długości poprzedniego.

 

 

A niby z Krakowa. :icon_wink:

Dzieki za odpowiedz.

Niestety lancuch czyscilem i oliwilem i po ok 2 tyg rdza wrocila. Jest doslownie ZOLTY, lancuch jak i zebatki na ktorych pracuje. Niestety serwisanta nie mam jak spytac bo mieszkam obecnie za granica :-(

Mozesz mniej wiecej mi okreslic gdzie znajduje sie ta srubka wychylenia.

dzieki i pozdrawiam

 

1. W jakim stanie jest łańcuch i kaseta? Co doprowadziło do pokrycia łańcucha rdzą?

2. Hak prosty?

3. Przerzutka wyregulowana?

4. Linki i pancerze w dobrym stanie?

 

zasi co do blendóf klawiatura nie ma tu nic do żeczy o ile Rozumiem rze nie karzdy ómie zmienici jej ukóad w systemie wienc nie pisze z ogonkami*, o tyle pisanie "lancuh", "przelanczanie" i wplatanie dużych liter w środku zdania przy rozpoczynaniu ich od małej to zwykłe LENISTWO.

 

* błędy celowe

 

PS Piszę z klawiatury z greckim układem klawiszy.

Odpowiedzi na Twoje pytania

ad. 1 Wedlug mnie łańcuch i kaseta sa w stanie dobrym +, łańcuch ma przejechane ok 1 tys.km, kaseta ok 2,5tys.

ad.2 O tym nie mam pojecia raczej powinien byc prosty. Nigdzie nie uderzylem, ani nie zachaczylem.

ad. 3 Tego wlasnie nie wiem, bo jestem laikiem (w pisowni ROWNIEZ :-): )

ad. 4 Linka i pancerz w db stanie

Przepraszam za moje "pismo", ale masz racje, albo to jest Lenistwo, albo pisanie "W POSPIECHU"(moze to sie rownac z Lenistwem). Pisanie duzymi literami-taki nawyk, mieszkam w Niemczech,a tutaj wszystkie rzeczownikipisze sie DUZA litera :-). Uklad klawiatury mam niemiecki,ale jak przacze na pl to musze pamietac o zmienionych literach, a nie patrzec na uklad tylko wzrokowo :-(. I tez napisalem, ze jest to dla mnie "troche problem" - szkoda, ze rozmowa musi isc w tym kierunku, ale.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje "pismo", ale masz racje, albo to jest Lenistwo, albo pisanie "W POSPIECHU"(moze to sie rownac z Lenistwem). Pisanie duzymi literami-taki nawyk, mieszkam w Niemczech,a tutaj wszystkie rzeczownikipisze sie DUZA litera :-). Uklad klawiatury mam niemiecki,ale jak przacze na pl to musze pamietac o zmienionych literach, a nie patrzec na uklad tylko wzrokowo :-(. I tez napisalem, ze jest to dla mnie "troche problem" - szkoda, ze rozmowa musi isc w tym kierunku, ale.............

 

1. Nie wiedziałem, że Polska po kolejnym rozbiorze - Racibórz Niemcom sprzedano? blink.gif

2. Ja też nie mieszkam w Polsce, jednak szanuję j.polski i dla mnie to nie problem, czyli kolejne wymówki...

A tak poza tym, to możesz mi powiedzieć, jaki wpływ ma układ klawiatury na ortografię i gramatykę, pomijając brak polskich znaków?

Bo głównie na to zwrócono Ci uwagę moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu po raz 3 i ostatni

 

Taki bystry jestes, a nie mozesz prostej rzeczy zrozumiec :-))) - ty tez mimo 2 jak byk wyraźnych ostrzeżeń nie dostrzegasz pewnych rzeczy ...

Mieszkam w Niemczech,od 6 m-cy(pol roku), ale moze juz niebawem wroce znowu :-) Zwracasz MI UWAGE O miejsce pobytu - kolejna osoba co do mojego tematu PRZELANCZANIA nic nie wnosi.

Czy jak pojade na wakacje na 2 tygodnie tez musze zmieniac skad pisze ????????

 

NAPISZ mi prosze co WNIOSLES ODNOSNIE MOJEGO TEMATU. W czym mi pomogles Twoja odpowiedzia?

 

I nie chce mi sie dyskutowac z kazdym z "was" po kolei.

 

Jesli ktos moze mi cos doradzic to dzieki, jesli ktos chce wylac swoje zale prosze bardzo zawsze sie czegos o sobie moge DOWIEDZIEC

Jedno jest pewne, ja tutaj nie bede i tak mial racji, tylko moderatorzy i ich "chorek"

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyregulować przerzutkę jeszcze raz:

Gdy masz łańcuch na najmniejszej zębatce, odkręć śrubę mocującą linkę

Dokręć trochę śrubkę regulacyjną L tak zęby wózek przerzutki lekko wychylił się poza zakres najmniejszej zębatki

Pancerz przeczyść i wpuść mu trochę jakiegoś śliskiego specyfiku może być olej do łańcucha, oliwka ewentualnie wd40

 

Acera to nie shadow wiec śruba wychylenia jest pod główną śrubą mocująca przerzutkę do ramy.

 

A może przerzutka jest w środku zasyfiona.

 

Co do rdzewienia to normalne jak się nie czyści łańcucha po jeździe w zimie. Ja czasem szejkuje łańcuch w fosolu zamiast benzyny i tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...