Skocz do zawartości

[torba/plecak] do szkoły


kubzys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pisałem o tym już na ogólnym forum w dziale akcesoria, lecz niestety odzewu brak. Postanowiłem więc napisać tu, bo jesteście chyba bliżej tego tematu.

 

Troszkę poczytałem na temat plecaków i toreb (żeby nie było że nie).

 

Więc tak:

 

Obecnie mam jeszcze plecak Campus Kool. Ma on pojemność 20l. Starcza mi on na styk, bo gdy muszę wziąć ze sobą do szkoły buty (jeżdżę w spd, buty biorę w dniach wf) no to robi się ciasnawo, a wcisnąć tam jeszcze bluzę czy coś to już wtedy nie da rady. System wentylacji? No... plecy się pocą jak chyba pod każdym plecakiem. Nie to że jestem mokry jak szczur, ale wilgotny w miejscach styku plecaka z ciałem (takie paski jak ma ten plecak). Campus zaczął mi się już pruć i będę musiał niedługo go na coś wymienić.

 

I tutaj się zastanawiam - czy może przy torbie plecy się mniej pocą? Najpierw myślałem o takiej zwykłej na ramię, żeby ją na plecy zarzucać podczas jazdy rowerkiem (pozycję mam szosową). Później przez głowę przeleciała mi myśl o kurierce (ale jakiejś nie za dużej, żeby można było i normalnie ją ponosić, ale żebym wszystko w nią wcisnął. Później znowu myślałem o plecaku. No i zgłupiałem. Co z tych trzech wybrać (plecak/torba zwykła/tania kurierka)? Jeździ ktoś może ze zwykłą torbą rowerem? Jak to się na plecach trzyma? Używa ktoś może kurierki tak na co dzień?

 

Dodam, że chcę zmieścić się w max 150 zł, ale to jest ostateczność. Najlepiej by było coś koło stówki (wiem, że ciężko). I wiem, że lepsze kurierki nie kosztują 100zł.

 

A i jeszcze - max 'ładunek' jaki wożę to coś koło 6kg, może max czasami 7. Średnio 5.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudów nie ma. plery się pocą. kurierskiej dobrej nie kupisz w tej cenie a te dobre też nie mają jakiejś szalonej wentylacji. to samo zwykłe torby, które w dodatku niewygodne na pochyloną pozycję.

Poszukaj po prostu plecaka z dobrą wentylacją i klamrą na klacie.

 

Ja mam HiMountain cross 15l. Duży kanał wentylacyjny, sprawdzał się ok ale ja się tak bardzo nie pocę raczej. Na pewno plusem były klamry, i liczne bajery z tyłu gdzie można kurtkę albo właśnie buty przytroczyć.

 

[edit] troczyłem do niego również ramę rowerową i nie raz koła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whynot5, jeździłeś ze zwykłą torbą może, że mówisz że jest niewygodnie? Często się torba zsuwa?

 

Pr5Rider, o BLAHOLu słyszałem. Jeśli to miałby być naprawdę świetny produkt, który mi długo posłuży to byłbym w stanie dozbierać i wydać te 250zł. Tylko, że obawiam się, że ta minipurebag za 230zł by mi nie wystarczyła. A coś większego to już 4 i pół stówki, więc zdecydowanie nie.

 

 

Macie więc może jakieś propozycje plecaka z dobrą wentylacją, min 20l, z klamrami, paskami tak koło stówki/150 absolutne max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziłem ze zwykłą - zsuwa się. takie pseudo rowerowe z dodatkowym paskiem - jezdzilem z campusem - ciężka też lata, a wentylacja nie istnieje.

W tych torbach wadą jest też to, że ciężar jest na tylko jednym ramieniu.

jeździłem też w 84 - trzyma się super ale raczej tez nie była projektowana z myślą o super wentylacji. No bo co tu wymyślić? Coś zawsze będzie dotykać i grzać.

 

Koszyk na kiere :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiadają ci campusy t od siebie dodam horton 30L http://www.sklep-presto.pl/product-pol-24152-Plecak-trekkingowy-Horton-30-Campus.html używam go od września i spisuje się świetnie wentylacja pomimo tego że udziwniona spełnia swoje zadanie spokojnie wystarcza żeby zmieścić komplet książek na 8 lekcyjny dzień z wliczonym W-F do tego podwójne mocowanie do torsu tasiemkami i czego byś nie robił nie obsunie się na głowę w trakcie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całkiem ciekawa propozycja, szczególnie cena zachęca - na allegro widzę je po 8 dych.

Używałeś może go? Jak z tą wentylacją pleców? Powierzchnia styku z plecami wydaje mi się większa niż w moim campusie, stąd te wątpliwości.

 

 

Plecak trekkingowy Horton 30 Campus czarno-zielony | Turystyka \ Bagaż \ Plecaki \ Trekkingowe Turystyka \ Sprzęt turystyczny \ Plecaki \ Trekkingowe | Sklep Sportowy PRESTO

 

Również ciekawa propozycja. Możesz coś więcej powiedzieć? Ogólnie więcej się pocisz przy wysiłku? Bo ja należę właśnie do tych mocniej się pocących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dygresja co do plecaków z mojej strony.

Proponuje przejść się do jakiegoś sklepu militarnego, np w krakowie na szpitalnej bodaj..

Piszę o tym dla tego, że jakoś się tam napatoczyłem przypadkiem i okazało się że w cenie do 100, moża kupić naprawdę przednie plecaki, zbliżone ilością kieszonek/skrytek i dizajnem do plecaków np Dakine, które stoją w okolicach 400.

Co prawda kolorystyka zawężona nieco, ale mimo wszystko proponuję obadać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Blahol to człowiek z którym idzie sie dogadać! Ma swoją siedzibę w wawie na solcu obok sto900. Można się z nim dogadać praktycznie w każdej sprawie. Robi projekty spoza swojej oferty. Jeśli ktoś chce to z minipurebaga robi mu S albo nieco pomniejsza M. Robi różne pokrowce kieszonki i w ogóle kto co zechce. Osobiście ostatnio zakupiłem u niego portfel zmniejszony mocno i nie prześwitujący tylko z cordury. Teraz jak ogarnę sobie części do roweru to zbieram na mini bo jest zaiste i serio się zdziwiłem jakie jest ustawne! Jedynie kieszonki inaczej bym rozwiązał ale to można ogarnąć przy zamówieniu. Jego produkty są cenione i moim zdaniem jest to poprawne stwierdzenie że jego wyroby zasługują na uznanie. Jeżeli ma sie możliwość to moim zdaniem powinno sie dozbierać do minipurebaga bo warto! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blahol to człowiek z którym idzie sie dogadać! Ma swoją siedzibę w wawie na solcu obok sto900. Można się z nim dogadać praktycznie w każdej sprawie. Robi projekty spoza swojej oferty. Jeśli ktoś chce to z minipurebaga robi mu S albo nieco pomniejsza M. Robi różne pokrowce kieszonki i w ogóle kto co zechce. Osobiście ostatnio zakupiłem u niego portfel zmniejszony mocno i nie prześwitujący tylko z cordury. Teraz jak ogarnę sobie części do roweru to zbieram na mini bo jest za######iste i serio się zdziwiłem jakie jest ustawne! Jedynie kieszonki inaczej bym rozwiązał ale to można ogarnąć przy zamówieniu. Jego produkty są cenione i moim zdaniem jest to poprawne stwierdzenie że jego wyroby zasługują na uznanie. Jeżeli ma sie możliwość to moim zdaniem powinno sie dozbierać do minipurebaga bo warto! 

 

 

Faktycznie z ceną 230zł za MPB oferta decathlonu blaknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...