Skocz do zawartości
  • 0

wymiana części przyniesie efekty?


Gość Ola

Pytanie

Posiadam rower trekkingowy firmy Vinora Jamajca. Był sprowadzany z zagranicy, jeżdzę już na nim jakiś czas..(ok. 2, 3 lat). Koła ma scentrowane, więc wiem, że musze wymienić, przerzutki też nie chodzą najlepiej(niektóre nie chcą wejść).

I tak sie zastanawiam- bo jak przeniose się z mojego roweru na jakiś inny, to czuję, że te inne o wiele lżej chodzą, w przeciwieństwie do mojego- czy lepiej oddać go do serwisu i wymiany odpowiednich części, czy lepiej byłoby kupić jakiś nowy?

Z tego, co się orientuje złych parametrów raczej nie ma (moglibyście się podzielić opinią na jego temat?- przerzutki Sram, Shimano piasta(nie wiem dokładnie które do którego, ale napisane to i to, hehe), hamulce hydrauliczne.

I jeszcze jedno pytanie- bo koła mam chyba 28( a jak nie 28, to dajmy na to 28- typowe pod trekking. I czy mogłabym wrzucić jakieś grubsze, typowe na drogę z wybojami? Lubię takie tereny a zawsze muszę uważać właśnie na opony, żeby nie scentrować- ale wiem, że i grubsze mogę przez nieuważną jazdę tak załatwić.

Ale właśnie czy można włożyć grubsze opony do trekkinga.

 

Z gory dziękuje bardzo za każdą odpowiedź- każda na wagę złota!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jeśli twój rower to coś takiego: http://allegro.pl/nowa-2012-winora-jamaica-2-2-trekking-27-biegow-i3049680044.html to proponuję wizytę w serwisie. Zapewne po 2-3 latach rower się lekko zapuścił i pewnie nie był serwisowany - wnioskując po opisie nie masz w tym doświadczenia.

Koła jeśli nie są krzywe serwis wycentruje i będą jak nowe. Reszta to kwestia regulacji i ew. smarowania (np. łańcucha). Jeśli przerzutki cieżko "wchodzą" może być konieczna wymiana linek i pancerzy (bród i inne powodują że ciężej wrzucić bieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jeśli twój rower to coś takiego: NOWA 2012 WINORA JAMAICA 2.2 TREKKING 27 BIEGÓW (3049680044) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to proponuję wizytę w serwisie. Zapewne po 2-3 latach rower się lekko zapuścił i pewnie nie był serwisowany - wnioskując po opisie nie masz w tym doświadczenia.

Koła jeśli nie są krzywe serwis wycentruje i będą jak nowe. Reszta to kwestia regulacji i ew. smarowania (np. łańcucha). Jeśli przerzutki cieżko "wchodzą" może być konieczna wymiana linek i pancerzy (bród i inne powodują że ciężej wrzucić bieg).

 

prawie identyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...