Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

No... no...

 

Nuvinci, pasek...

 

Moze jak byś znalazł zdjęcie bardzie od strony siodła to byśmy widzieli czy jest tam jakieś okablowanie. Panel-ładowarka, pono popularne pośród wyprawowców w strefy bezchmurne...

 

... ale nie wykluczone również, ze to zwykły mapnik :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

nie ... to kalkulator dotykowy dla tych krótkowzrocznych



anarchy, dzisiaj dowcip cięty jak niegdyś goździk na Dzień Kobiet ;)

Poszperałem i tutaj jest reszta zdjęć tego roweru, a panel jest rozkładany od GOALZERO. :)

Przy okazji trafiłem to zdjęcie. Widać, że raczej słabo z prześwitami (zwłaszcza z przodu), ale podpowie ktoś co to za rama?

970676_683321758350343_1554309295_n.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

i człowiek zaczyna sie poważniej zastanawiać na ideą bike-packing'u



Nawet nie ma sensu wyliczać nonsensów popełnionych w tych filmikach (zwłaszcza pierwszym). Moda na rowery wyprawowe jest, to se chłopaki z San Francisco pokupowali, a nawet dobrze spakować się nie potrafią...
Miało być "Back To Earth", a z kalifornijskich asfaltów zjechali chyba raz (na nocleg do jakiegoś parku) :ermm:. Ivan, proszę Cię nie wrzucaj już takich filmików, bo szkoda czasu na ich oglądanie... :down:
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Srsly Ivan? Ja wiem, że kalifornijski klimat dość łagodny jest, ale łysa jak kolano opona, pepegi bez sznurówek w las i w błoto, i mokra dooopa o poranku, zwłaszcza jak się ma takie fajne, solidne stoły kempingowe do dyspozycji? No chyba, że to rzeczywiście jakaś nowa idea bike-packing'u, prosto z SF, warta poważniejszego zastanowienia?

Albo inaczej, bo będzie że się czepiam - tak samo jak jest brodacz i brodacz (ten niedawno przez Ciebie obśmiany), tak samo jest wyprawa i wyprawa - tak więc chyba nie trzeba Ciebie oświecać, ani nic dodatkowo wyjaśniać (?) :)
Cała reszta - reżyseria (ach, ten przerzucony przez ramię aparat, nawet podczas rozkładania obozowiska :huh: ), montaż i dźwięk (no może poza zbyt cichą narracją) - bez zarzutów...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uhmmm... Czyli jeśli nie jeździsz w espedekach, po kamieniach wielkości telewizorów lub przynajmniej przez pustynie Australii to jesteś ciupaga, pozer i wogóle nieśpiewajboniemamdrobnych...

 

Analogia z brodą raczej chybiona, gdyż broda to broda a nie pedalsk.. opardomcik... metroseksualny odrost :P

 

Ale w sumie i tak luz bo ja się nie znam :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli jeśli nie jeździsz w espedekach, po kamieniach wielkości telewizorów lub przynajmniej przez pustynie Australii to jesteś ciupaga, pozer i wogóle nieśpiewajboniemamdrobnych...

 

A to już Ty napisałeś...Nie skaczmy w takie skrajności, bo dyskusja staje się bezsensowna. Ja po prostu, zdroworozsądkowo nie zabrałbym takiego obuwia w las i w błoto i nie uwalił się dupą do spania w mokre, mając do dyspozycji twardy, ale suchy stół do spania.

A co do metroseksualności, to radzę poprzeglądać fejsbukowe, twitterowe i jeszcze jakietam ma profile Mr El Zumpango. Moim zdaniem porównanie z brodą trafione w przysłowiową 10-chę. Ale luz, ja się nie znam, ja w golfa nie gram :P

 

Koniec OT z mojej strony.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No dopsz, tośmy se pogadali :)

 

Pierwsze wrażenia po dłuższym używaniu kierki Midge.

 

Kiera jest przyjemnie szeroka jak na mój gust. Oferuje przynajmniej 4 zróżnicowane chwyty.

 

W porówaniu do moich dotychczasowych kier szosowych zauważyłem że o wiele więcej czasu spędzam trzymając kierę "przy mostku" - dotychczas przeważnie na podstawach klamek, na początku "barana".

 

Tuszę , iż obecność klamek przełajowych także przyczynia się do tego waktu :)

 

Standardowe chwyty "u podstawy klamek" i  "na dropach" różnią się dość zasadniczo od tych znanychj mi z kier szosowych.

 

"U podstawy klamek" jest zdecydowanie agresywniejszy - pozycja bardziej wyciągnięta, bardziej przesunięta do przodu. Wynika to oczywiście z umiejscownienia samych klamek ale również z konstrukcji i gęcia samej kiery. Nie dziwieś się że stosowane są do niej mostki z ekstremalnie wysokim wzniosem. Mój jakby nieco za mały jest do klasycznej pozycji z ta kierą ale mi w sumie odpowiada.

 

"Na dropach" jest zdecydowanie mniej agresywny. Najlepszy dowód na to że jeżdżę w tym chwycie o wiele częściej niż dotychczas a ciśnięcie na stojaka nie wymaga wygięcia grzbietu na podobieństwo kota w pozycji "doataku".

 

Jest jeszcze pozycja hmmm... Pośrednia. Znowu ze względu na konstrukcję kiery, a w szczególności rozgiecie dropów na zewnątrz można położyć dlonie skośnie, nieco powyżej podstaw klamek.

 

Pozycja zdecydowanie kruzingowa, a chwyt najmniej pewny.

 

Nie miałem niestety jeszcze okazji pojechać w teren, także na razie doświadczenia szosowe. Ostateczną zasię opinię powstrzymuję do momentu zrobienia jakiegoś przyzwoitego, terenowego baunsa.

 

Jedno jest pewne, nie jest to kiera dla każdego i do wszystkiego...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najważniejsze właśnie będzie, jak kierownica sprawdzi się w "piaskownicy" i w błocku. Ja wjeżdżając na zwykłym baranku w miękkie podłoże (wtedy najpewniejszy chwyt mam u podstawy klamek, od góry) czuję dość mocne szarpnięcia i już przy lekkim skręcaniu dość poważnie brakuje stabilności. Ręce same wtedy chętnie powędrowałaby szerzej, żeby łatwiej "złapać" balans. "Myszka" powinna dobrze się spisać, tym bardziej, że jak piszesz - w tym dropowym chwycie - nie wymusza aż tak agresywnej postawy. Sam sobie chyba sprawię, żeby spróbować, bo cena nie dewastuje kieszeni, a i może przyda się kiedyś w przyszłości do jakiegoś innego projektu. :)

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to interesuje jakie w końcu klamki zostaną i w którym miejscu, bo te u nasady kierownicy można by próbować założyć na końce klamek. No i jeszcze jedno pytanie, to czy na dropach, nie brakuje długości palców ze względu na inne wygięcie kierowncy.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Klamek reczej nie planuje zmienac, conajwyzej lekko zmodyfikuje ich polozenie, ale napewnno nie tak radykalnie jak koncowki dropow.

 

Klamki przy mostku na koncowki dropow? A jesli juz taka gimanstyka to nie lepiej dedykowany temu sprzet?

 

zullo_blue_bars_600.jpg

 

Co tyczy zasiegu palcow to jak dla mnie jest wystarczajacy - poprosze zeby Bialka zrobila mi kilka fotek z rekami na kierze-dropach to zobaczysz.

Tutaj oczywiscie przewaga tarczy jest znakomita. Wystarczy jeden palec aby ostro hamowac przodem, nie to co na dual pivotach gdzie trzeba - szczegolnie po mokremu - miec lapke jak maly cygan noge :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Vanguard Ryo - no może nie Walmartowy Mongoł, ale kolejny budżetowy fatbike, bo 1150 singapurskich dolków, to obecnie nieco powyżej 2850 złociszy.  :sorcerer:  Szkoda tylko, że przesyłka plus dodatkowe haracze na łatanie naszej dziury budżetowej sięgnęłyby pewnie połowy wartości tego roweru. No i ten Tourney :confused: , no ale cóż więcej wymagać za tą kwotę...

Pełna specyfikacja i więcej fotek roweru: http://www.vanguard-designs.com/bikes/item/ryo

ryoside3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Myślę że słabe klamoty to najmniejszy problem. Relatywnie niskim kosztem można je wymienić, szczegolnie ze ludzie przez lata zachomikowali przeważnie rozmaite części w odmętach garazy, szafek i piwniczek...

 

O wiele gorsze są niesławne opony z pająkami. Mają katastrofalne opinie w internecie, a ich wymiana to bedzie jakieś 30% wartości reszty roweru...

 

No ale git że jest :)

 

Szacunek...

I.

 



Obiecane foty.

 

9565321118_d4d27d2767_c.jpg

 

9565324130_96afd9f347_c.jpg

 

9565323616_20409a4c37_c.jpg

 

9562531603_a31c6bf68a_c.jpg

 

9565322550_512c69de3f_c.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

a ich wymiana to bedzie jakieś 30% wartości reszty roweru...



No niestety, opony do tłuściochów do najtańszych nie należą :(, a te pajączki to rzeczywiście chyba tylko do jakiegoś beach crusingu.

Co do chwytów i pozycji, to wszystko wygląda gicior. :thumbsup: A co jest jeszcze fajne w tej kierze, to to że ten ostatni, dropbarowy chwyt tak do dołu wcale mocno nie schodzi, jak mi się początkowo wydawało. Jaki dokładnie mostek dałeś Ivan?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivan Zależało mi najbardziej na zdjęciach 3 i 4, bo sobie tego nie mogłem wyobrazić. Wszędzie były tylk zdjęcia albo z góry albo pod takim kątem, że właściwie to mogła by być każda dowolna kierownica. Ta pozycja to właściwie ta sama pozycja co 2 tyle że niżej i szerzej.

P. S. skoro o nietypowym sprzęcie gadamy, to przejściówka z SPD na noski jest od shimano jeśli dobrze widze?

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Mostek 100mm, +/- 7st.

 

Pozycja na dropach nie jest specjalnie agresywan bo mam sporo podkladek pod moskiem i ten ostatni jest ustawiony na plus. Tak sobie myslalem czy przypadkiem nie przestawic go na minus jak bede uzywal roweru w tygodniu do jazdek szosowych a przestawiac tylko na weekendy ale w koncu lenistwo zwyciezylo :)

 

Kiciok, ten rower robi za commuter'a czyli blotniki sa obowiazkowym wyposarzeniem, szczegolnie ze w Wielkiej Brytfanii na braki wilgoci nie narzekam.

 

Przejsciowka z SPD na noski? He? Pedaly to Time ROC.

 

Szacunek...

I.

 

PS

Salsa Warbird w pelnym power slide :devil: 

 

2014-Salsa-Warbird-gravel-road-bike-revi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...