Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że chcesz mieć tą kierownicę na końcu nieznacznie wypłaszczoną czy po prostu może króciutkie rogi? 

 

 

Nawiasem mówiąc, mimo posiadania kierownicy 710mm, dalej rozglądam się za rogami - 30min podjazdu i rękom się chce innej pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będę jeszcze pisać... teraz no time, ale ciekaw jestem każdej opinii, krytyczny jestem głównie optycznie typu "niepodobamisię" , a słucham z uwagą każdego zdania

 

dla mnie bomba, chętnie bym spróbował pojeździć tym wechikułem :)

 

nawet mam taką kierownicę , więc do awaryjnego roweru chyba zamontuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mimo posiadania kierownicy 710mm, dalej rozglądam się za rogami

 

Ja mam w 29er kierownicę 710 właśnie i mam zamontowane rogi. Ten kto powiedział, że "to nie pasuje" to chyba dawno rąk na rowerze nie zmęczył. Na szutrach lub nawet prostych podjazdach zawsze to miło się "wyciągnąć", a i przednie koło się samo dociska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nawiasem mówiąc, mimo posiadania kierownicy 710mm, dalej rozglądam się za rogami - 30min podjazdu i rękom się chce innej pozycji.

i cholera znów zacytuję samego siebie z czasów fleegla, to był jeden z najlepszych chyba "elementów" kiery mocno giętej - na podjazdach w końcu nie czułem potrzeby rogów. Naprawdę, sam nie raz zastanawiałem się nad rogalami ale tu nie. Dwa elementy super na giętej to wg mnie zakręty (gdzie miałem wrażenie dużo większej pewności trzymania) oraz właśnie podjazd.
Czemu nie mam fleegla założonego ktoś mógłby zapytać? Bo jest k...wsko sztywnym drągiem. Z jego pierdylionem gramów i wąską rurą była paskudnie zadziwiająco sztywna, a jak nie ma amora to odczuwalne jest bardzo. 
Moim celem jest answer no ale nie mam czym od dłuższego czasu zapłacić za to cudo :(

Co się tyczy wypłaszczenia - dokładnie na odwrót rogom, wypłaszczenie w stronę kierowcy, tak jak jest w typowej jaskółce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

 

...że tak zacytuję siebie samego...

 

Ja w Figlu miałem rogi (nadal mam w Romku) i to była bardzo dobra koncepcja.

 

Jak doszlifuję BERP'y to w Exotic'u też będą.

 

... a 20/20 leży i czeka na lepsze czasy :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

(...)

Czemu nie mam fleegla założonego ktoś mógłby zapytać? (...).

Nie ostał ci się gdzieś w gratach ten fleegle?

Bo jak patrzę na specyfikację to może być to co mi potrzeba.

Zapłacę jak za nową białą ;):D

http://www.on-one.co.uk/i/q/HBOOFG/on-one-fleegle-handlebar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębsze przemyślenia po przesiadce na RS Bluto

 

http://www.singletracks.com/blog/mtb-gear/review-rockshox-bluto-fat-bike-fork/

 

Ciekawostką jest to, że można swapować części z bardziej zaawansowanych amorów (np. Pike).

 

Świnko-skarbonko trzymaj się! Jeszcze troszeczkę :)

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... muszę przyznać, że mocno mnie to zaskoczyło, a jakoś sobie nie przypominam by pojawił się Wąsaty Thom w tym szacownym wątku w TEJ wersji:

RitcheyBreakAwayTourer-1.jpgRitcheyBreakAwayTourer-5.jpg

..zalecane 700x40c lyb 27,5x21
Bystre oko od razu wyłapie punkt łamania ramy w pół - idealne na dotarcie w odległe miejsca świata samolotem. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Mnóstwo ładniejszy niż taki kulfon :)

franco-bicycles-grimes-steel-adventure-r

franco-bicycles-grimes-steel-adventure-r

http://www.bikerumor.com/2015/04/28/soc15-franco-bicycles-introduces-the-grimes-steel-adventure-road-bike/

Nie wiem po kiego wuja upierają się ćkać te taperowane główki do rowerów szosowych.

 

Riczej smaczny. Wielki plus za ładny widelec, a nie te karbonowe kloce co to je teraz wszędzie ładują.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem gdy zapragniesz, drogi Ivanie, skrócić bazę kół(czy to po wymianie poglądów midżkowo-dropowych?) zastanów się nad zredukowaniem offsetu na widle zamiast kombinowaniem z kątem widła ;)

 

A na poważnie: mam nadzieję że ujeżdżacz cały, rześki i zdrowy!

 

[*] Broom łączy się w żałobie, było wielkim zaszczytem móc się wytelepać w tak doborowym towarzystwie. Niech rdzewieje w pokoju(lub piwnicy).

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Wesoły Rajder ma się OK, tylko troche obity tu i ówdzie...

 

Klasyczne Jak Się Człowiek Spieszy To Się Diabeł Cieszy. Lekko spóżniony rankiem wzgledem rozkladu, zatem ciśniemy z górki. Pani troche późno zaczeła migąć i zaparkowałem jej w bagażniku...

 

Rama na śmietnik lub ścianę, gdyż jej naprawianie raczej nie bedzie się opłacać. Górna i śkośna rura głównego trójkata zgiete tuz przy głowce ramy.

 

Z pozytywów to już wiem, że Wędrowny zostaje ze mną :)

 

Albóóm pośmiertny Peża czyli Chwasta aka Myszereja

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...