Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

No ale nam nie biega o zmieniarkę tylko o manetki. Ile razy przyglądam się na filmikach jak się ludzie gimnastykują w nadgarstku aby przekręcić całą dostepną skalę to już mam nerwobóle...


Aaa, no to trzeba było tak od razu. :) Obejrzałem jeszcze raz filmiki i rzeczywiście ten górny zakres - ciągnięcie manetki na zewnątrz i do góry może wydawać się dość niewygodny. Trudno mi to tak naprawdę jednoznacznie ocenić, dopóki się tego nie spróbuje. Ale przy indeksacji wszystko chodzi bardzo ładnie, dokładnie i delikatnie, nie widzę tam żadnego szarpania się z manetką. Ja też miałem na początku dziwne odczucia, jak przesiadałem się na sramowskie DoubleClicki, a teraz tego nawet nie zauważam. Myślę, że to bardziej kwestia przyzwyczajenia, a że przy tym jeszcze nadgarstek trenujemy, to jest tylko "in plus". :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nowa przełajka od Genesis - Gienek Fugio.

Rama z rurek Reynolds 853 z "hojnymi prześwitami", karbonowy sztuciec oraz brak mocowań na błotniki i bagażniki. Czysto i ścigancko. Rower na 2014r., ale już dostępny w ofercie. Cena za frameset £749.99.
Źródło: http://www.genesisbikes.co.uk/blog/01/08/13/introducing-fugio

Fugio%20Side.jpg
Fugio1%281%29.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a się wczytawszy w ich bełkot przyuważyłem: "and sitting as part of our trio of 853 frameset offerings"  a więc jest szansa że pozostałe dwa modele będą skore do singlowania(możliwe że standardowo w ich ofercie będzie model z Alfiną) i podróżowania - bagażniki, błotniki, zlew i inne takie...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nogi, jak nogi, ale z naczyniami do jeziora nie będzie trzeba latać. :D

BTW. jak tak sobie żartujemy, to słyszeliście już może o gościu z ksywką “The Croatian Bear”? Pacjent jest chyba wojownikiem ninja :ninja: i ściga się w zawodach Ironman, cyklocrossie i triathlonie na Surly Pugsley. :teehee::thumbsup:
401202_255401564606319_341502345_n.jpg
972022_288264604653348_1510916440_n.jpg
397044_174991562647320_2065458391_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dooobry pacjent :D

 

Velocity zapowiedziało nie do końca gruba i ciężką acz mocno szeroką obrączkę pod wdzieczną nazwą Dually...

 

45mm zewnętzrnie, 39mm wewnętzrnie, wysokości 18mm i ofkors tubeless ready. Zapowiadana waga dla wersji 700c/29" 675g.

 

Material na Twentynineinches

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Proste... Im dalej na wschód tym większe było oddziaływanie Czarnobyla :P

 

Jest u mnie na fabryce kilku Litwinów. Fajne chopoki, robotne ale podejść do nich starch. Musiałbym zjeść furmankę ziemniaków i furmankę kaszy aby zbliżyć się do ich rozmiarów...

 

Szacunek...

i.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@artoor
Ten pacjent jest zupełnie na serio, tzn. nie do końca, bo sam osobie pisze: "Unstable and Diagnosed Clinically Insane" :D, co nie zmienia faktu, że oficjalnie sponsorowany przez Surly, we wszystkich pomienionych dyscyplinach, których startuje.

http://surlybikes.com/blog/post/the_croatian_bear

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Laczuszki od Bruce'a Gordona coraz bardziej popularne za Wielką Kałużą. Jak tak dalej pójdzie anarchy, to dla nas na tą jesień z doopy średniowiecza nie starczy. ;) Tutaj na MX-ie ze stajni Steve'a Potts'a.

995130_10151748394494190_626355709_n.jpg

Ja tymczasem testuję sobie niskobudżetowe laczki. 4 nowe opony za 100 złociszy :) Na pierwszy ogień poszły ciężkie jak worek cementu Deestone w rozmiarze 700x35c i już czuję, że chciałbym je zdjąć ;) Zauważyłem nawet spadek siły hamowania i szybsze rozregulowanie hampli :D (pomijając fakt, że BB5 to chyba mało udany model). Bieżnikiem przypominają wspomnianego przez kolegę Ivana PRL-owskiego Gronostaja, i jeszcze jak na asfaltowych dojazdach "jakcięmogę", to w terenie jest już słabiutko (w błocie - tragedia) przy zakładanych ciśnieniach. Następna w kolejce Kenda Khan w tym samym rozmiarze, ale na szczęście już dużo lżejsza. :sweat:  O wrażeniach porównawczych później - po przeprowadzeniu wszystkich eksperymentów.

25ko7co.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Po pierwsze to miał być Monstercross, w zwiazku ze wstepnymi obliczeniami pojemności tylnego i przedniego widelca zredukowałem swoje Mocarstwowe Aspiracje do Supercross'a a stanęło na poprostu Cyclocross'ie.

 

Po wtóre piękniejszy już i tak nie będzie także pies go trącał. Zmienie conajwyżej ustawienia bo na razie wszystko na oko i na pałę bez jazdy próbnej.

 

I po trzecie i tak na razie w teren nie pojade bo czekam na Małżowińska posyłkę z Kraju-Raju - straszliwie ważne glinki kaolinowe w środku oraz kremy złuszczajace i przeciwzmarszczkowe :rolleyes: - a także na zewnętrzny regulator do bebecza gdyż bez tego zaskakujaco szybko hebel traci kontakt z rzeczywistością.

 

Zatem Ladies and Gentlemen przedstawiam Myszerej CX - zmiana kryptonimu użytkowego po przestudiowaniu zdjęć bedzie oczywista.

 

9448343517_8c5d3216bd_c.jpg

 

9451129216_6d4ccfbe65_c.jpg

 

9451128796_d8743be93e_c.jpg

 

Z tyłu jest jak jest...

 

9448341127_349f60d1c5_c.jpg

 

9451126868_e4c8702a47_c.jpg

 

 

Myszerej CX ;)

9448341483_228e4d39eb_c.jpg

 

Podziekówka (nie pierwsza i nie ostatnia) dla Lorda Kazafazona za LT-ka, zobaczymy co to-to potrafi jak już w końcu dotre na lokalne szutry i bajłeje...

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No muszą... Ale jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma...

 

Jak widać na razie nie ma do czego tutaj tarczy przykrecić - ku mojemu wielkiemu zniesmaczeniu...

 

Może zatargam grata do Merciana i zaordynuję dolutowanie adaptera. A może nie...

 

Szacunek...

i.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest OK, bo CX podobno jest OK, no  i że nowy, i taki niebieski. A te błyskotki srebrzyste.. no.. no ... Ivan, albo się starzejesz albo Twoje Gusta zaczynają łagodnieć (naturalnie biorę także pod uwagę zwykły "przypadek")
Ładniejszy pewnie nie będzie ale brzydszy tez mógł byś ze sto razy więc nie ma co narzekać (a ja bym i tak dodał brązową owijkę i siodło).
Oczywista (zaraz po Twoim  Projekcie spowitym GRUBĄ pajęczyną milczenia) test tej kiery to najbardziej pożądana przez nas informacja :)
Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...