Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z powyższym, przez dłuższy czas użytkowałem ramę typowo szosową z laczkiem 28c (slick) jako gravela i... no nie było różowo, ale frajda była i dało się jeździć :) prawdziwy dramat zaczynał się w momencie rozmiękczenie podłoża na wskutek opadów :) 

 

Ale jak przesiadłem się na Kuwaharę.... ŁO MATKO I CÓRKO JAKA PRZYCZEPNOŚĆ! jaka wygoda! i nie muszę odtykać hamulców po przejechaniu przez kałuże! 

Z kolei teraz, po 3 miesiącach na Kuwie, odwrócony efekt soku z gumijagód odczuwam głównie przy komuterstwie. Po prostu jadę do pracy 5 minut dłużej :) 

 

Dla mnie, bez jakiegokolwiek zacięcia wyścigowego, rozwiązanie jest oczywiste: drugi komplet kół do Kuwy z oponami slick na takie właśnie dojazdy do pracy, czy planowane szybkie przeloty asfaltowe. Na wszystko inne 35c z bieżnikiem na szerszej obręczy (19mm) i raczej nie będzie mi przeszkadzała większa baza, turystyczne kąty czy wyższy widelec itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nowy prototyp beach racer'a od On-One'a.

12825886_726235664180303_75355504_n.jpg?

________________________________________________________________

A z ciekawostek, to przy okazji Berliner Fahrradschau i organizowanej z tej okazji imprezy King Of Gravus (to mi wygląda na jakieś nieoficjalne wyścigi europejskich framebulider'ów? :) ) pojawił się w okolicznych lasach sam John Prolly, czyli założyciel i twórca Radavist'a wraz z ekipą. Oczywiście są już fajne foty...

Szczerze mówiąc, to nie wiedziałem, że w okolicach Berlina mają takie smaczne ścieżki...

12826226_1565643787080975_1885821609_n.j
12144028_1266357890069169_208452863_n.jp
917311_895182607246391_1899026873_n.jpg? 
Jazda po niedawnej, historycznej granicy pomiędzy Wschodnim i Zachodnim Berlinem...

12826252_1710013225880894_282776750_n.jp
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nowy prototyp beach racer'a od On-One'a.

 

Jakiś logiczny następca Myszowatej w kokpicie? Wygląda dość ergo pogięty...

 

Inny rzucik...

 

1074060_1105538486133009_822540881443213

 

Chyba się przejdę po niedzieli, bo skoro to na BotB to klamot bedzie w Walii a nie w Sheffield, ale moze uda się więcej obczaić...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniej wygląda z Rolkiem

Jedna rama, kilka możliwości, utylitaryzm na pierwszym miejscu no i wabi sie elegancko.. ;)

tumblr_nv1vko9sNH1u1otzio4_500.jpg

 

 

 

Chyba nawet komuś do forumowego nicka pasuje

Zbieżność przypadkowa choć nie ukrywam podoba mi się przez to bardziej..;)

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo fajna (tania) konstrukcja z wielkim potencjałem no i ŻELAZNY. Marka ze wspaniałą historią a nazwa Pin Moutain elektryzuje każdego bikera pamiętającego lata 90 ;-))) , no i seria limitowana. Ja bym brał. Rower który zawsze może się stać pełnokrwistą 29, przełajem i turystykiem.  Jedna z najfajniejszych seryjnych konstrukcji. Jedynie Dragon mu podskoczy z tych seryjnych , ale droższy i nie występuje ze sztywniakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Co sądzicie o nim. Używałbym go głownie do jazd po trójmiejskich i kaszubskich lasach i okolicach.


Brać, brać! Na ten rower na zepsutym, zgniłym Zachodzie listy kolejkowe powstają... ;)

_______________________________________________

Kona Rove Ti na bogato...

11260509_1664580790471665_2014575159_n.j 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych, stalowych Marinów mają jeszcze bardzo zgrabnego i taniego Muirwoodsa 29ER (dostępny M i XL). Wygląda na niezłą bazę do dalszych modyfikacji. Poza tym w tej cenie (2350zl) to nawet z glinu trudno byłoby coś ciekawszego znaleźć:
muirwoods-1309.jpg

Jeszcze ciekawszy (IMO) jest Four Corners. O dostępność tego modelu nie pytałem, bo szukałem roweru dla znajomego, który preferuje prostą kierownicę. Na stronie sklepu są jakieś "niekatologowe" zdjęcia rozmiaru M, więc podejrzewam, że taki mają od ręki. Miło, że Marin ma dystrybucje w PL, bo to fajne sprzęty i ze stali! :)

four-corners-1283.jpg

 

4-1704.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to widzieliscie?!

 

http://halarowerowa.pl/four-corners-p412.html

 

Geometrycznie co prawda dlugi turystyk, ale cena fajna, 3 bidony, na zdjeciu mniej wiecej widac przy 40c ile tam jeszcze wlezie, wydaje sie, ze jeszcze wlezie ;) O, bikeradar mowi, ze nawet 2.0 wejdzie bez blotnika.

 

EDYTA: Tosmy sie danielson zgrali  :D

Edytowane przez Rysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, na tego Pine Mountain 1 w polskiej dystrybucji czekam już od jakiegoś czasu. Chętnie bym się przesiadł z Inbreda 29er na to cudeńko, ot choćby dla draki;)

Przy obecnym rozmiarze 19.5" z 50mm mostkiem celowałbym chyba w rozmiar L. Ktoś może mnie wyprowadzić z ewentualnego błędu? Mimo wszystko M (czyli 17") wydaje się na papierze za mały. Niestety do Wawy mam kawałek i pewnie nie dam rady go dosiąść, aby sprawdzić organoleptycznie.

Edit: No chyba że z tym długim mostkiem..?

Edytowane przez JanekTheFizyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...