Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się gdzie to napisać ale napiszę tu, bo B tu się wymyśliła, budowała i narodziła...

 

...a więc dziś jest dzień na literę B

 

Odbyłem właśnie Bułką jubileuszową jazdę po ulubionych lokalnych ścieżkach. Dziś dokładnie mija rok od jej wskrzeszenia :]

Ja nadal podtrzymuje, że to najzajefajniejszy rower jaki miałem ever!!! Przebił nawet pierwszego fulla!

 

032niren89rngfv9.JPG

 

Przy okazji przetestowałem dokładniej nowe Buldożery. Cóż mogę powiedzieć...  kolejne opony które zrywają papę z dachu :]

W porównaniu do Floaterów dramatycznie zwiększyła się komfort i trakcja. Opona na bazie miękkiej mieszanki Silica + Tubeless powodują, że rower znacznie lepiej wybiera wszystkie korzenie i drobne nierówności. Po prostu się płynie :)

 

Na podjazdach opona gryzie jak szalona czy to w siodle czy na stojąco nie byłem w stanie zerwać przyczepności. Na szybkich zjazdach również trzyma jak imadło. Wydaje mi się, że zmniejszył się też efekt odbijania przy lądowaniach (pomimo ciut wyższego ciśnienia) co mnie akurat bardzo cieszy. Po schodach też leci to jak gupie  :icon_cool:

 

0ijfdm94rfh8ngforg.JPG

 

...a gdy już dojechaliśmy cali brudni i zmęczeni w domu czekał prezent zawierający... kolejne :sorcerer:

 

0jtrkgtd0gf34.JPG

 

Maszynowa Bułko. Dziękuję, że jesteś! Amen :]

 

The-Great-Gatsby1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nooo...sypnęło trochę ciekawostkami w ten weekend na London Bike Show.

Od zawsze tutaj powtarzałem, że digital camo z pomarańczem będzie popularne. W zasadzie, to Scott by mnie mógł na projektanta śmiało przyjąć. :P

Flagowy Genius LT700 Tuned Plus
p5pb13159824.jpgp5pb13157703.jpgp5pb13159817.jpg

Santa Cruz też trochę przytył - Danny Macaskill będzie miał zapewne kilka nowych możliwości w swoich popisowych filmikach.

SC Hightower 27,5+

p5pb13158634.jpg

Sonder Transmitter 

p5pb13159811.jpg

No i oczywiście torby i głośny temat bikepackingu...

p5pb13157714.jpg


Więcej foto i trochę klasyki na pinkbajku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze w temacie Wolverine, wg informacji z tej strony  http://www.backalleybikerepair.com/somatic-tangerine-wolverine/

 

daje się z tyłu upchać  WTB Nano 29x2.1   co już chyba jakimś osiągnieciem jak na trzepaka jest ;)

 

Great-Rear-Wheel.jpg

 

 

niby na styk, ale ja tam widzę na tyle miejsca jeszcze że po mokrym lesie (nie totalnym błocie ofcorz)  można pojeździć i nie powinno się zapchać ;)

Clearance-Rear.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

niby na styk, ale ja tam widzę na tyle miejsca jeszcze że po mokrym lesie (nie totalnym błocie ofcorz)  można pojeździć i nie powinno się zapchać


Dramatu nie ma, ale koło cofnięte na maxa.

 

To uczucie kiedy z całego materiału zdjęciowego podoba ci się połowa jednej ramy


funny-gifs-When-we-found-out-Ben-Affleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kolor na zdjęciach wyszedł Ci pięknie (podobnie jak niektóre zwroty w tekście -zaśmiewaliśmy się z Prezesową wczoraj).
Co do "odbiorcy" też wg mnie trafiłeś. Tzn ja 40-latek, znudzony bajerami, amorami od kilku lat ujeżdżam sztywniaka-sztywniaka i taki Stasiu (gdyby był ze stali) byłby u mnie na celowniku (tak jak na celowniku jest smooth czy krampus).
Na wyrypę bikepackingową czy nawet sakwiarską po szutrze też bym go z chęcią zabrał.
A mając monstera taki rower lepszy niż klasyczne 29" bo się nie dublowałbym z MXem.

ps: pewnie tylko używał bym go na co dzień bez amora a na wyrypy góralskie z amorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek to jest niesztampowe podejście do budowy roweru....jest fajny i zrobiony z głową. 27,5+ jest to ciekawa alternatywa dla 29 a czasem zamienna dla niektórych ram, ale jak sobie patrze na ceny lekkawych opon 27+(3-4 setki sztuka-2x drożej) to mi przechodzi od razu budowanie małych kółek. To tak jak z grubasami .... każdy chce ztiunningować koła żeby jak najmniej tracić....a tu bez 4 tysi ani rusz. (waga kół jednak ma znaczenie w każdym rowerze) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

...a więc dziś jest dzień na literę B

Zakładaj szybciorem tego Blutosznika i raportuj   :thumbsup:  

 

 

 

Uzurpator opisuje swój raczej dość nietypowy setup na swoim blogu:
 

 

 

 

 

Otóż, rowerowy światek traktuje zawieszenie jak coś zadżumionego. Może nie tak jak masę rotującą,

 

 

Proponuję jeszcze dodać do tego opory toczenia i nadmierna wagę. Wyjdzie Nie-Święta Czwórca Rowerowych Grzechów  :icon_mrgreen:

 

Staszek fajny, ale niestalowy ;p A szkoda :)

 

U mnie w Kocinie 420 to najkrótsza pozycja kołysek, ale ja mam tez 0.5-0.6 cala wiecej do obsłużenia.

 

No i te 100g lżejszego Twardziocha od Czupy to lekka przesada... Moja zwijka to 953g, Czupsa 888 i 892g, Takze 65-69g w suchym. I jeszcze dodatkowo Czupsa autosteruje jak szalona, a Twardzioch nie :) Inna sprawa, ze w błocie Czupsa jedzie, a Twardzioch tańczy...

 

 

 

Dzięki swojej objętości, ciśnienia przy jakich Chupacabry czują się najlepiej to 0,7-0,9 bara (10-13 psi)

 

Ekhem... Pozwolę się delikatnie niezgodzić. 7-8PSI to ideolo i to nawet z dętkami i na obręczy zaledwie 30mm wewnetrznie (Velocity P35). Fakt, ja waże 65kg na waleta, ale jeżdżę na zupełnie sztywno z przodu...

 

Wiecej słów o Mańku poproszę  :thumbsup:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i te 100g lżejszego Twardziocha od Czupy to lekka przesada... Moja zwijka to 953g, Czupsa 888 i 892g, Takze 65-69g w suchym. I jeszcze dodatkowo Czupsa autosteruje jak szalona, a Twardzioch nie Inna sprawa, ze w błocie Czupsa jedzie, a Twardzioch tańczy...

 

Zdanie poskładane pierwsza klasa! Przebija chyba nawet tę historyjkę obrazkową o korpo-nowomowie...

 

damyt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... Pozwolę się delikatnie niezgodzić. 7-8PSI to ideolo i to nawet z dętkami i na obręczy zaledwie 30mm wewnetrznie (Velocity P35). Fakt, ja waże 65kg na waleta, ale jeżdżę na zupełnie sztywno z przodu...   Wiecej słów o Mańku poproszę 

Dzięki! :) Dodałem adnotację o ciśnieniu do wpisu.

 

Przy dobieraniu ciśnienia sugerowałem się przede wszystkim testami - większość sugerowała najlepsze zachowanie przy 10-13 psi. Od tego odjąłem trochę, bo też ważę ~65 kg :) 

 

A Maniek jak to Maniek... dupy nie urywa, ale dobrze robi wszystko co do niego należy ;) Za krótko na nim jeździłem, żeby napisać o nim coś więcej, może po bardziej dogłębnym tuningu pokazałby pazur.

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Wyrzucili canti przez okno i krzyczą, że rewolucja.  
 

Jaka tam rewolucja, skoro tradycyjna Sutra od zawsze (czyli od momentu, kiedy pojawiła się w 2005 roku) miała hample tarczowe?

http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?year=2005&brand=Kona&model=Sutra

Biorąc pod uwagę, że to już ponad dekada, to tak trochę słabo wyszło w tym artykule. I to na samym radaviście... ;)

A rower i zdjęcia (jak zwykle) super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do Ronina:

 

Przymierzałem bagażnik Tubusa Cargo Classic 28'' i mam wrażenie, że jest zbyt wysoki dla Ronina. Nie przymierzałem wersji 26''. Ktoś przymierzał czy 26'' pasuje? Oczywiście to wszystko jest do pomierzenia, ale może ktoś już to przerabiał.

 

Czy oczka w Roninie są w rozstawie klasycznym dla trekkingów, czy może jednak nietypowo, bardziej jak w oczkowanych "góralach".

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Przymierzałem bagażnik Tubusa Cargo Classic 28'' i mam wrażenie, że jest zbyt wysoki dla Ronina. Nie przymierzałem wersji 26''. Ktoś przymierzał czy 26'' pasuje? Oczywiście to wszystko jest do pomierzenia, ale może ktoś już to przerabiał.

 

Hmmm...wątpię, że ktoś temat przerabiał. Nie pozostaje Ci nic innego, jak pomierzyć i porównać. W Cargo Classic pomiędzy 26 i 28" jest tylko 11mm różnicy w wysokości, więc opona nie powinna haczyć o ten tylni mostek.

 

 

Koncepcyjny, węglowy 39er [sIC!]...

 

Wow! Ale pokraka... :D Trochę jak te garbate Mondrakery...

 

 

_________________________________

 

Niby impreza inauguracyjna, ale łatwo ponoć nie było. Etapowa, trzydniowa przełajowa rąbanka w szwajcarskiej Szafuzie, niegdyś zresztą omyłkowo zbombardowanej przez amerykańskie lotnictwo.

 

http://grit.cx/news/2016/02/lucas-winterberg-wins-tortour-cyclocross-in-switzerland

 

06_TORTOUR_Cyclocross_Landscape_13-02-1609__TORTOUR_Cyclocross_Tragepassage_13-0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...