Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jeszcze tylko śniegu brakuje

Właśnie wróciłem. Pięć centów śniega. Trzy cale na przedzie na obręczy trzy i pół centa. Ciśnienie takie, że jak spojrzę to się ugina (żaden z dostępnych mi manometrów nie chce dziś ze mną współpracować). Jest naprawdę fajnie, jedyne co to nie ogarnia pochyłych obślizgłych trawersów (po prostu się zsuwa). No i z tyły bardzo brakuje szerokości / przyczepności.

 

A swoją drogą - te zdjęcia z Japonii - ktoś musiał bardzo nad nimi popracować, są wypięknione na maxa, ale tak, że nie widać żadnych efektów ubocznych. Czapka z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak sobie myślę(boli!)...ten dżapoński piknie dopieszczony PUG jest śliczniutki, ale...nie lepiej byłoby na zadek zaprosić Nate'a zamiast Larry'ego i zostawić łańcuchy psu pod budą?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta lordoza (bez skojarzeń z Kazą oFC ;) )

Lusblus, naznaczonym został przez skoliozę za młodu a i pogiętego szlachetno-materiałowego protoplastę Parkwood'a posiadałem/dosiadałem jeszcze na pierwszym Papciu ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widzę: platformy Ergon'a?

 

Tak dobrze to jest dokładnie ten model.

 

2v9olqf.jpg

 

http://www.forumrowerowe.org/gallery/image/18043-pedaly-ergon-9c/

 

 

 

Zawsze byłem ciekaw na ile one są ergo i jak z przyczepnością(szczególnie na mokro).

 

Na tą pierwsza cześć cytatu nie odpowiem - ot mam za małe doświadczenie w sprawach rowerowych.

Co do przyczepności, to ja jeżdżąc w tym moim nadmorskim terenie za wielkich wymagań nie ma, rower też bardziej do spokojnej jazdy.

Butów specjalnie do nich nie dobierałem, ot takie najzwyklejsze do biegania używałem, problemów z przyczepnością nie był, nawet jak mnie deszcz złapał.

Tego na fotkach reklamowych nie widać ale te nakładki są naprawdę szorstkie. fakt nie są to piny, ale przy spokojnej jeździe nie jest źle, z tym że trzeba je czyścić jak się błotem zapaćkają.

I to nie problem woda, do tego malutka szczotka ryżowa i jest OK. Zrobiłem na nich spokojnie ponad 5000 km i może w wolnej chwili wymienię nakładki, ale jeszcze takiej konieczności nie ma.

 

Zapasowe nakładki

2m0a53.jpg

 

Co najgorsze w nich to cena :( w kraju to 255 zł z przesyłką 

 

 

 

Mozna wiedziec ile w przyblizeniu waza?
 

 

Wysłałem wcześniej ten wpis, zobacz w tym linku do galerii tam jest na jednej fotce waga wraz z nimi.

 

Dokładnie to ta fotka.

 

http://www.forumrowerowe.org/gallery/image/18044-pedaly-ergon-10c/

 

jka 

Edytowane przez jka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale realnie ile urwiesz? 150-200g? Gdyby zaś komfort miał być faktycznie lepszy niźli zwykłe, nawet lekko gięte, platformy to według mnie warto.

 

No, ale to już kwestia copocokomunacodlaczego ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: różnica w wadze wynika z innego rozmiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Lekkie błotko podczas postoju na poboczu i do widzenia przyczepności ;)

Ole nie o tem bo to nie temat przewodni :)

 

PBE15: Fenix Flies with Full Size Folding 27.5″ and 27+ Santos Mountain Bikes
http://www.bikerumor.com/2015/11/12/pbe15-fenix-flies-with-full-size-folding-27-5-and-27-santos-mountain-bikes/

 

FENIX-BYKES-folding-full-size-santos-275

 

FENIX-BYKES-folding-full-size-santos-275

 

FENIX-BYKES-folding-full-size-santos-275

Poszarpał bym :) Patrząc na to co się robiło na składakach wigry tu mogło by być tylko ciekawiej ;):D

 

Nieskładak też ciekawy:

FENIX-BYKES-folding-full-size-santos-275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Patrząc na powyższe ja tak ostatnio dumałem: czy jaki szpec od lutu nie zrobił by ramiaka 29" ale z trójkątem tylnym rozszerzanym na potrzeby ....4-5". A na suport specjalnie nakładki - poszerzki? Dało by się pewnikiem. Do tego drugi komplet kół i 7rowerów w jednym ;)

Ale z innej rowerowej. 
SOMA na Radaviście (choć pewnie chętniej w garażu u RafałaXM)

One-Rugged-and-Ready-Soma-Wolverine-Tour

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeszcze się taki nie urodził coby każdemu dogodził ;-( ja tak nawet dziś myślałem nad 2 kompletem kół do hla... 27,5+ ale nie widzę po co mi to.... gdzie te koła będą lepsze od 29 jakie mam. Ęduro to ja na sztywno nie pojadę, a lekkość toczenia jest mi bardziej potrzebna niźli przyczepność. 

Ech z drugiej strony jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Kiedyś ktoś powiedział jakiego wyboru nie dokonasz będziesz żałował że nie wybrałeś drugiego (choć przez chwilę). 

Soma - piękna, nowoczesna, a klasyk... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wooju, stoję dokładnie przed tym samym dylematem. Ale co gorsza - ja spróbowałem 27+ i dylemat jeszcze większy. Zbyt blisko są by trzymać oba, ale zbyt dalekie by tylko jedne ;)
Choć - jeśli będę miał znów monstera to wtedy 29" będzie zbędne (zbyt blisko monstera).
Przynajmniej tak sobie tłumaczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 27,5+ wymaga bardziej szmatławych opon aby nie stracić na przyspieszeniach i lekkości jazdy(kondycja już nie ta, a trenować się nie chce).... ale komfortowo to grubo. Dla mnie zwiększenie średnicy koła + opona 2.25-2,4 to wystarczający kompromis, ale kiera z baranem to szukanie ergonomii na siłę- nie ogarniam szaleństwa na singlach między drzewami. Prostka w teren szosa z baranem. Sprzedałem właśnie jeden z moich rowerów...... miałem budować coś nowego.... ale zaczyna to być chore. Zamiast się skupić na jeździe i radości z niej płynącej człowiek kombinieruje.... widać taka to choroba.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie nowe (szersze - a jak!) papucie do B?

 

Raport sytuacyjny: nowe gumiaki tak zawyżyły wymagania co do obręczy, że byłem zmuszony na bardziej radykalne posunięcia. Po wielu bojach stwierdziłem, że nie ma co się z koniem kopać w czoło i...

 

fat_56.jpg

 

... właśnie na dywanie wylądowało 1395 gramów nowego rzusztowania :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...