Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, widziałem, szczenę zbierałem z bruku :)

cover.jpg

 

Ale po kolei:

 

Velodux 2015

Bodajże druga edycja szalonego wyścigu przełajówek przez malowniczą wioskę w Szwajcarii

PB073147.jpg

 

Trasa zawierała piasek, trawę, błoto, śnieg, bruk, schody, garby

PB073245.jpg

 

PB073192.jpg

 

PB073093.jpg

 

PB073129.jpg

 

PB073008.jpg

 

PB072981.jpg

 

PB072930.jpg

 

PB072901.jpg

 

Startowała młodzież, kobiety, amatorzy i na końcu prosi

 

Ja załapałem się na końcówkę amatorów i pełny wyścig zawodowców.

W kategorii open było zadziwiająco mnóstwo stallovych przełajówek typu gienek, ritchey, totalne customy jak i wysłannicy radavista

 

PB072808.jpg

 

Na końcu prosi, gdzie miałem okazję na własne oczy przekonać się, co można wyczyniać z przełajem. Zobaczyć to w TV to jedno, ale na żywo to całkiem inna sprawa

 

Tu garść zdjęć, prosto z aparatu, żadnej obróbki, za co musicie mi wybaczyć

http://s953.photobucket.com/user/tomaszgomolka/slideshow/Velodux2015

 

P.S. Wyścig prosów zaczyna się od motocykla

 

Enjoy!

Edytowane przez thomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oszwmorde... Ale kołpaki nakindżają po tych schódkach. Ja to bym sie tam pewnie na spaślaku urobił na rzadzieńko  :icon_mrgreen:

 

PB072901.jpg

 

Nie za wiela tam tego wiatru z przodu :D

 

Były jakieś spektakularne dzwony na tych schodach?

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Rozwalił mnie slalom między bębnami pralek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Były jakieś spektakularne dzwony na tych schodach?

Były, ale jeno w starcie amatorów i to przez przepychanki. Dużo ludzi scykorzyło i zbiegali :)

 

 

 

 Rozwalił mnie slalom między bębnami pralek  :D 

No, dla mnie też na początku było śmiesznie, dopóki nie zobaczyłem jak chłopaki zostawiają kawałki skóry przy każdym otarciu o bęben :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No, te schody faktycznie wyglądają na bardzo strome. Jeden błąd i można sprawdzać wytrzymałość orzecha.

Fajna fotorelacja  :thumbsup:, tylko dlaczego slajdszoł zatrzymuje mi się na 48 zdjęciu?  :confused:  
 

A skoro już sezon w pełni i ostatnio pośmieliśmy się z pań, to teraz czas na panów.  :icon_mrgreen: 

https://www.facebook.com/enduro.marcinmotyka/videos/1629876667237094/?fref=nf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Jak dla mnie konkluzja jednoznaczna. Świat nie czeka, Świat ucieka. Zatem w przyszłym roku na Stallovym wypożyczamy koparke i tworzymy wilcze doły, baseny z piraniami i aligatorami a slalom po polu minowym :D

 

Niech spróbują nas w tym przeskoczyć ;)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wg mnie na tak zwany chłopaki rozum rama ze zwykłego cr-mo, bez żadnych mimośrodów, reg haków itp za 2100zł to zwykłe przegięcie.
Czemu?A bo 15 lat temu taka sama rama kosztowała by max 1000zł. A tak firma korzysta na modzie i swojej nazwie.
Za to jak już przy niej jesteśmy bardzo spodobała mi się informacja o "pogrubianiu" wewnętrznym rur na końcach :D
Widać do chłopaków nie dotarło nigdy powiedzenie, że łatwiej kijek pocienkować niż go potem pogrubasić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chcesz mieć wszywkę "TREK" (fapfapfap :P) to płać. Chcesz mieć modnego grawela (szlikszlikszlik :P) to płać również.

 

Potem spokojnie przypucujesz, żeś przejechał się 2 mile żwirówką w parku miejskim zabierając ze sobą zlewozmywak, suszarkę do włosów, odkurzacz i gazowego grilla :D

 

Taki jestem pif-paf prze-kozak :P

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..taki niby "zwykły" ale w realu naprawdę robi wrażenie. Nie bez powodu Głowa za swojego CdFa zajął drugie miejsce w konkursie piękności na Stallovym
Ale przejdźmy do rzeczy - wersja "asfaltowa - dopieszczona", jak dla mnie Bomba!

12244241_1685376798366310_82417529044572
(i zauważcie ten śliczny mostko-kominek velo orange)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak firma korzysta na modzie i swojej nazwie.

Podpisuję się :thumbsup:

Moje pierwsze skojarzenie to właśnie Spec i najtańsza wersja Awol-a. Cenowo nie chce mi się rozkładać ich na śrubki i kalkulować co jest bardziej opłacalne ale pewnie wychodzi podobnie bo Spec troszkę droższy ale na napędzie dziesiątkowym.

I chyba nie o to w takich rowerach chodzi bo to nie klepane jak od linijki tanie rowery XC za 2-3 tysiące gdzie ocena osprzętu i "wskaźnika nieprzepłacalności za znaczek" ma kluczowe znaczenie (przynajmniej w wielu tematach na forum) 

 

Przynajmniej Spec ma się czym pochwalić bo te haki ciągle kuszą. Nawet pomimo ceny i tego że to Spec :)

 

 

 

... jak by jeszcze był w srebrze a nie w tej wstrętnej czarnuchowości

 

Nieładnie, rowerowy rasizm. A ja tam lubię czarne  :laugh:

Ale jak zawsze na tym świecie - to zależy. I chyba nie tylko od preferencji potencjalnego użyszkodnika ale i malowania konkretnego ramiaka który albo w srebrze albo w czerni wygląda najlepiej.  

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na chwilkę do Veloduxa, fajny filmik z testowego przejazdu. Widać elementy, gdzie nie sposób było dojść z aparatem

 

http://www.redbull.com/uk/en/bike/stories/1331759358268/claudio-caluori-pov-video-red-bull-velodux

 

Cholernie wąsko, a co dopiero w grupie na wyścigu :)

Edytowane przez thomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

<ROTFL!!!>

 

Absolutnie mnie to zabiło :D :D :D

aaAaAaaAaaaaaaAaarrrarararrararraraaaaa...

 

okokokokokokokokokokokokokokokokkkooookkk...

 

 

Kilka naprawde fajowych pomysłów na Stallovy. Najlepszy to ten slalom między choinkami :D

 

A schody...? No comment, scary as fek  :ermm:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na chwilkę do Veloduxa, fajny filmik z testowego przejazdu. Widać elementy, gdzie nie sposób było dojść z aparatem

 

http://www.redbull.com/uk/en/bike/stories/1331759358268/claudio-caluori-pov-video-red-bull-velodux

 

Cholernie wąsko, a co dopiero w grupie na wyścigu :)

Ale nudy :laugh::voodoo: Dawać hejt :devil: 

A tak zupełnie serio, to fajny filmik, acz dyscyplina raczej nie dla mnie. No i komentarze Claudio zawsze doceniam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...