Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiga jak po szynach! Czupsy zamówione: trakcja lepsza niż Knardowa, toczą się z minimalnym oporem, imitują szum roju wściekłych pszczół na asfalcie ale nie zabierają wiader wody z kałuż. Tu już może trącić lekkim zboczkiem, ale prezentują się o klasę wyżej niz gburowe kondomy.

 

Wideł: wielkie brawa dla Yarr'a za odwagę - co my się namóżdżyliśmy czy to nie popapra sterowania... Szczęśliwie, jako iż wideł z gburowego lodowozu ma zero offsetu(vs 50mm gienkowego oryginału), tak jego wysokość nie wpływa ujemnie na trakcję i nie powoduje "rzucania" w zakrętach. Wyższa główka i wypłaszczony kąt to inna sprawa ale u Yarra nie widziałem/nie doświadczyłem sam aby Longienka rzucało na świecę na tylne koło przy podjazdach. Sprawdzane bez obciążenia przodu jak i z ekwipunkiem. Obaj jednak jesteśmy harlejowcami więc jednogłośnie uznajemy taką operację za udaną.

 

Przyznać muszę że gdyby nie rama to jest naprawdę sprytnie złożony sprzęt, tak pod względem użytkowym jak i wizualnym. Sądzę że mamy poważniejszego Longitude w kraju niż zwycięzca Paprykarza 14' ;)

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Śmiga jak po szynach! Czupsy zamówione: trakcja lepsza niż Knardowa

ja po prawdzie minimalnie macałem Yarrowy rower na tych oponach ale też to co mnie wręcz  w pysk uderzyło to lekkość z jaką to się toczy! A pamiętam równie krótką randkę z knardem Ivanowym. 
Te opony dzieli przepaść.. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Giant szuka "wypełnień" pomiędzy rowerami MTB i CX i wypuszcza model Toughroad. Wiadomo, jak każdy duży w branży chce urwać dla siebie jak najwięcej, poza tym wszyscy znamy już hybrydy, ale jak oceniacie sam koncept?

http://www.bikerumor.com/2015/08/04/giants-new-toughroad-bikes-bridge-the-mtbcx-gap-for-all-kinds-of-adventure/

Toughroad-SLR1-side.jpgToughroad-SLR1-angle.jpg

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę Was prosić o poradę odnośnie składania kół do przełaja? Rozważam następujący zestaw: piasty DT 370 pod 28 płaskich szprych (85+145 zł na wyprzedaży w dt4you.pl) i obręcze Pacenti CL25 z on-one (20 wewn). Czy 28 szprych będzie ok? Alternatywą mogą być np. koła na Novatecach 711/712 i WTB Frequency i-19 na 32 szprychy, pewnie wyjdą nieco lżejsze przez piasty, ale słyszałem negatywne opinie o ich uszczelnieniu i są 2 razy droższe od DT.

 

Poprawka - DT sa bez zaciskow, więc różnica w cenie jest nieco mniejsza.

 

Ewentualnie czy zamiast tych kombinacji warto wziąć koła systemowe Fulcrum Red Power 29 HP?

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skwarku, ostrożnie ze słowami, mnie też się kiedyś wydawało, że "nie da się"....a potem przyjechało kilku na Paprykarz...

Ja mam kolegę z korzeniami XC, teraz śmiga od lat DH (łapał się na okładki nawet). I ma 40 zębów z przodu ("Tak mało Skwara bo już z napinaczem był problem), jedyny blat przy fullu 18kg 180/180mm...podjeżdża wszystko. 

Ale kolega mi tu crossa z sakwą wciska na niziny :D Szczein jest płaski przy 3mieście. Kiedyś wpadniesz pokaże Ci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Romet nie chce gonić trendów

No ten sezon przespali. A Fat ok, ale jako ciekawostka, to nie jest rower przynoszący zyski. bardzo wąskie grono entuzjastów się za nim kryje. 

Takie ot uzupełnienie katalogu dla dużej firmy. Dla manufaktur jest spoko, bo robią praktycznie pod zamówienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...