Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Polecicie jakaś soczysta, szeroką i mięciutką oponkę na obręcz o wewnętrznej szerokości 22 mm do salsa firestarter 29er fork? Nadmienię, iż jest tam ok 9 cm szerokości i oponka będzie używana w fargo.

 

Tak dzisiaj trafiłem przez inne poszukiwania i postanowiłem sprawdzić, czy ktoś nadmieniał. I wygląda, iz powyżej to jedyna notka...

 

A przecie jest w wersji tak stalowej jak i węglowej

 

Jak ja to kurtka przespałem :huh::blink: :blink: :wallbash:

 

A2C 483mm i zapewne bliżej mu do Cromoto niż tępego Krampa i ECR'a...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie działa Ci przeglądajka, czy może wolisz łyżeczkę Geriavitu, Ivan? ;)

http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-faty-roznokolowce-29-mx-single-bezprzerzutkowce-bikepackingrafting-itp/?p=1335921

____________________________________

Foundry Cycles już za kilka dni zaprezentuje na Frostbike Show taką oto śliczną, tytanową łanię.

Foundry Overland Ultra Cross

detale i więcej foto na bajkrumorach

FND_Overland_Force22_01.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie działa Ci przeglądajka, czy może wolisz łyżeczkę Geriavitu, Ivan? ;)http://www.forumrowe...-itp/?p=1335921

 

Psiakrewka... Tak to jest jak człowiek wpisuje wszystko ładnie, z uszami jak boziaprzykazała. Jak bym wrzucił samo "Firesterter" BAM! Prysz bardzo, ale jak już "Salsa Firestarter" to lipka...

 

A Geriavi to odrazu, na wszelki 2 łyżeczki poproszę. Albo całą floszke, będzie na zaśpotem ;)

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Foundry Cycles już za kilka dni zaprezentuje na Frostbike Show taką oto śliczną, tytanową łanię. Foundry Overland Ultra Cross detale i więcej foto na bajkrumorach

O i masz Ci los - zakochałem się  :wub:  

W sumie nie pierwszy i nie ostatni raz ale co gorsza wszystkie te wybranki serca jakieś takie zimne już od urodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ciekawe, ciekawe... i glinominium dodadzą? brrr
Zobaczymy ile w takiej ramie zostanie..  procent stali w stali ;)

ps: kompletne OT ale ktoś pod artykułem podlinkował tekst o zębach ...ślimaka - najmocniejszym znanym człowiekowi materiale.... nosz k.. to nawet nie brzmi poważnie...
Wyobrażacie sobie Spielberga i jego "Szczęki" a zamiast rekina.... ślimaki! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyobrażacie sobie Spielberga i jego "Szczęki" a zamiast rekina.... ślimaki!

Mówisz i masz:

Slugs (1988)

 

@IvanMTB

Wideł od Krampusa/ECR jest aż tak tępy w odbiorze? Napisz proszę 2-3 zdania, jeśli miałeś okazję to objeżdzić. Rozważam zakup takiego widła, ale opinia o drętwości widelców od Surly się zbyt często przewija.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wygląda to następująco:

 

- Salsa jest bardziej krosiarsko nastawiona na lakry i wyżyłowane sprzęta ujeżdżane przez wychudzonych ultramaratończyków.

 

- Surly'm jeździ zarośnięty koleś z kilkoma kilo nadwagi po bułki i pivo do sklepu, w trasę, na wyryp i po bulwarze.

 

Salsa będzie zaprojektowana pod spokojniejszą jazdę, dla wymagającego użytkownicka natomiast Surly to takie imadło z którym można bez obaw zlecieć ze skarpy i szkody nie będzie.

 

Reasumując: wagomirstwo, ściganctwo - Salsa; nadwaga, beztroska(czyt.: tumiwisizm) - Surly.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Reasumują Lordzie nic nie wynikło z Twojego rozumowania :D Biedny Chłopiec Z Brzydgoszczy pyta CO MIĘKSZE a nie co wagormiskie lub ściganckie. Bo skoro salsa niby ścigancka ( :D ) to waga primo a sztywność drugie primo być winny. A wiemy oba, że w przypadku widła salsy tak nie jest.

Ja powiem gorzej, że oba to kowadła nawet pod takim obtłuszczonym tatuśkiem jak ja. Komfortowy wideł to Mistrz Rychtarski w Kuźnie Diabelskiej kuje, Ale raz na ruski rok gdy księżyc chowa się za Jowiszem a tęcza pojawia się do góry nogami. Only wtedy.

Bo komfort robi się ciśnieniem, obręczą, papuciem, kierę i rączkami a nie samym widłem ;)


ps: a propos rączkuf - Lordzie - jak k.. założyć te OURY co by się założyć dały ale potem nie ślizgały?!
     Ostatnio jechalim taką nową ścieżką z Kazikiem (oj posikaliście byście się jaka ścieżynka) i bliższa mi była gleba niż chwała bo rączki jak w motorze - brum brum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Prezesie, ja się odnosiłem do ogólnie zadanego argumentu "drętwości i sztywności" a nie do tego jaką widły mają charakterystykę - nie dosiadłem widła Krampusowego więc się nie wypowiadam skoro nie wiem.

 

Ty twierdzisz że oba to kowadła...

 

Komfort to jedno, a praca w terenie to drugie - jednemu nie wadzi że widelczyk giba się jak rezus a inny nie zniesie dokładności(wręcz sztywności) w prowadzeniu. Niestety ale moje zdanie na temat widła może się mijać z opinią kogoś o 40% lżejszego, użytkującego go w innym terenie, w innym rowerze.

 

A co do rączek - próbowałeś lakier do włosów? ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Preezesie... Takich starych trików Prezes nie zna? Wody kapkę zapodać pod chyta strzykawką. Puszcza aż miło...

 

Co zasię tyczy wykałaczek...

 

2 zestawy mam przećwiczone. Cromoto/Twardzioch/Dętka/P35 oraz Kramp/Twardzioch/Bezdętka/Nora Róznica cisnień wzgledem opcji 1 do 2 minus około 1.5-2 psy. Zestaw 1 mimo węższej obreczy, wyższego ciśnienia i krótszego A2C lepiej się gnie w terenie niż zestaw nr dwa. Konsekwentnie nadgarstki obrywaja bardziej w drugim przypadku.

 

Osobićie popróbowałbym Firestarter'a, bo jeśli to widelczyk o charakterystyce Cromoto to bedzie o przyjemniejszy w obcowaniu niż Kramp/ECR...

 

 

BTW, opinie Prezesa jakoby oba widelce były kowadłami nie liczy sie, gdyz on sam cierpi na rozdwojenie jaźni ; Anorektyczny, gnacy sie widelec i do tego jakaś chuda, krosiarska opona nadmuchana jak stoczniowiec po wypłacie :icon_mrgreen:

... tymbardziej, że komfort onego "kowadła"' i Twardziocha odstawia na laaata świetlne to co oferuje prezesowski Rychtar...

... co oczywiscie jest do skorygowania normalniejsza oponą/ciśnieniem ;)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jak potem ściągnę to cholerstwo co by nie uszkodzić kiery? :/

 

U mnie ciepła woda aplikowana strzykawką działa wyśmienicie!

 

Dzięki takiemu montażowi(oraz znajomej fryzjerce) wiem że jest kilka "poziomów klejalności" lakierów, ja używam przedostatnionajmocniejszego. ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Preezesie... Takich starych trików Prezes nie zna? Wody kapkę zapodać pod chyta strzykawką. Puszcza aż miło...

Masz na myśli ściąganie? Znam znam, ale nigdy nie odklejałem takich na lakierze - puszcza?

 

BTW, opinie Prezesa jakoby oba widelce były kowadłami nie liczy sie, gdyz on sam cierpi na rozdwojenie jaźni ; Anorektyczny, gnacy sie widelec i do tego jakaś chuda, krosiarska opona nadmuchana jak stoczniowiec po wypłacie

No tak, ino 2,25 można dla Ciebie to chudzina, dla mnie w moje tereny i na STALLOVY jest OK (A Twój jak tam na Paprykarzu się sprawdził hehe), 30 psi to też nie beton a na sam koniec pomyśl co by było gdybym do sarniaka wpakował 3", hę? 
Po za tym - wielki papuć na małym powietrzu trochę bardziej BUJA i ODBIJA a tego chyba nikt aż tak bardzo nie pożąda.... :D zatem Ivanu, spokojne ruchy... 

Ale jak dobrze prawi Lord - każdemu co innego podejdzie i co innego uzna za komfort. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

30 psi to też nie beton

 

W porówaniu do 6-7PSI? Beton i to taki na silos atomowy :P

 

Ugina się i plywa dopiero przy 4PSI, sprawdzone empirycznie Prezesie :thumbsup:

 

Co do patentu z wodą to tez potwierdzam. Rusza nawet najtrwalszy lakier.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No dobra a poważniej trochę ;) i w okolicy tematu.
Taka mała uwaga, rzecz jaka do mnie ostatnio dotarła. Niby oczywistość i wszyscy to widzicie ale ilu o tym pomyślało? hę?
Pamiętacie jak weszło 29? Narobiło zamieszania, w sumie rowerówka od tego momentu wiele wiele się zmieniła. Jedną z rzeczy był np powrót rowerów tylko z przednim amorem bo tylne koło TYLE wybiera. Półsztywniaki wróciły do łask a producenci ściganckie fule stawiali obok HT.
No i?
Popatrzcie na faty - czy ktoś, jakiś przeciętny Adrian Brzdysroc, co to "nie wyobraża sobie jazdy bez amora" narzeka na sztywny wideł w facie? Nie. Nagle jest OK, nagle jest super! Jakoś nagle WIARA zaczęła działać (bo ilu Brzdysroców jeździło już terenowo na facie?). Ciekawe....
Ot taki drobiazg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie drobiazg tylko socjotechnika. Wystarczy dostatecznie długo i głosno powtarzać a w odbiorze spolecznym każde, nawet najwieksze kłamstwo i szfindel nabiorą sznytów prawdziwości i Prawd Objawionych :verymad:

naprzeciwległym zasię biegunie, tak samo łatwo w świadomości spłecznej zepchnac fakt do poziomu plotki, kłamstwa lub w najlepszym wypadku podejrzanej sprawki...

 

 

 

Taki lajf niestety...

 

Najlepszy przykład to pokutujace od 1939 roku i utrwalane niejednokrotnie w pamieci popularnej mity o polskich szarżach ułańskich na niemieckie czołgi...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie link wkleić na temat tej propagandy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szar%C5%BCe_kawalerii_polskiej_na_niemieckie_czo%C5%82gi

Jeszcze silniejsza propaganda jest na temat złamania Enigmy przez brytyjskich matematyków. Marian Rejewski jest niestety zupełnie pomijany w historii a cały splendor przypisuje się Turingowi.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Popatrzcie na faty - czy ktoś, jakiś przeciętny Adrian Brzdysroc, co to "nie wyobraża sobie jazdy bez amora" narzeka na sztywny wideł w facie? Nie. Nagle jest OK, nagle jest super! Jakoś nagle WIARA zaczęła działać (bo ilu Brzdysroców jeździło już terenowo na facie?). Ciekawe....


Coś tu nie kumam Prezesie. :)

Ktoś "kto nie wyobraża sobie jazdy bez amora" nagle nie narzeka na sztywny wideł w facie, bo nigdy na nim nie jeździł (w terenie)?

Eee, a ja myślałem, że to ja mam ciężki dzień dzisiaj... :sweat:;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...