Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Już nie torbiarstwo, ale pudełkarstwo  :icon_mrgreen:

 

https://www.kickstarter.com/projects/2039923878/ak-codepak-bike-cargo-solutions

 

ak-codepack-bike-box-hard-shell-kickstar

 

 

ak-codepack-bike-box-hard-shell-kickstar

 

 

Materiał dodatkowy na Bajkrumorach

 

Co Ty na to Prezesie?

 

BTW, dlaczego nie Kickstarter? Jak mi się zdawa jest jakaś polska wersja podobnego serwisu...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kot czytając o aluminiowym, nitowanym pudle za 250$ ... aż zakrztusił się kawiorem.

Fajne i pomysłowe to ino mocowanie tam jest.

 

Nitownicę mam, arkusz aluminium się znajdzie. Koszt materiałów w całości zmieści się poniżej 100zł. Robocizny kilka godzin. Będzie DIY w 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Co Ty na to Prezesie?   BTW, dlaczego nie Kickstarter? Jak mi się zdawa jest jakaś polska wersja podobnego serwisu...

..miałem Ci na prywatnym odpisać ale skoro publicznie ciągniesz pod pręgierz...

Na początek dla wyjaśnienia - nie ukrywam - kicstarter to jest bardzo kusząca propozycja. I brana od początku w naszym 34 stronicowym (nie, nie żartuję) opracowanym biznesmodelu. Ale - nie teraz, nie z pierwszą serią i nie w Pl. Dlaczego nie teraz itd to na dłuższy osobny wątek dotyczący samej idei crowdfundingu, a dlaczego nie w Pl?

"Polak potrafi" - kto był, widział, obserwuje (własnie - kto?) łatwo zauważy czym różni się nasza platforma od kickstartera. Przepraszam, że to napiszę ale rzeczywiście "Polak potrafi.. żebrać". Kto się dołoży do wyprawy, do wyjazdu, do koncertu, do nagrania płyty (no to już jakiś postęp). A jak już pojawiają się jakieś ciekawe projekty bardziej namacalne niż program do automatycznej zmiany tapety w komputerze to.. pożal się boże. Wejdźcie na dział sztuka   :)

Druga rzecz to realna szansa zaistnienia. Ile ludzi wie o "polakpotrafi"? 10% bo przeczytali we wprost albo wyborczej, a ile tam wchodzi? 2% 1%? ile z tego jest rowerzystów :) selekcja zrobiona. To teraz ile osób z tych kilkunastu rowerzystów ma pojęcie o bikepackingu skoro na 4 sklepy rowerowe w Szczecinie gdzie chłopaki chlubią się wiedzą, stażem i bików garażem NIKT nie wiedział o czym do nich mówię.

szkoda prawda?

 

Rambol, ja Ciebie z niejakim MikymBaloonem :) zapraszam już teraz na Stallovy 2015, mam taką piwniczkę u siebie otwieraną tylko w jedną stronę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uuuuu... Czyli takie buty...

 

Szkoda, straszna szkoda,że w tak pieknym kraju jak Polsza tyle rzeczy idzie jak krew z nosa :(

 

Na pocieche cos dla miłosników Szwajcarskich Drutociagów.

 

http://www.bikerumor.com/2015/02/04/dt-swiss-takes-on-fat-bikes-with-new-big-ride-2250-classic-wheelset/

 

Było zajawkowane przy okazji Canyon'a i Szpeca, teraz oficjalnie, pudełkowo...

 

imagegallery-631-54cb5763e673b.jpg

 

imagegallery-631-54cb57638a16f.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

projekt, produkcja, sprzedaż, siedzę nad tym w sumie ponad dwa lata, będziemy wchodzić powoli i sukcesywnie bo brakuje i czasu i ludzi i pieniędzy na wypuszczenie wszystkiego co chcę wypuścić na rynek. W przeciwieństwie do np BP - 99% towaru od ręki (chyba, że zejdzie z magazynu), produkcja w pełni u nas w Szcz. (tzn nie licząc niektórych podwykonawców)

 

Jeżeli to drugie to czy zakładacie powstanie jakiegoś forumowego poligonu dla nowego stuffu?

a coś jaśniej możesz napisać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

:) 
wow! Ishi jeżeli masz pomysły które przeszły mi koło nosa, głowy, oka dawaj najwyżej na priv - jestem otwarty na wszelkie sugestie (co nie znaczy że się dostosuję)
Ogólnie wszystko co powstaje powstaje na bazie własnych przemyśleń, testów w terenie, na wyrypach, podglądaniu idei pakowania, militariów, technologii materiałowej itd itd... Naprawdę jest to dalekie od bółki z masłem.
Co się tyczy konsultacji -pierwsze egzemplarze packmana( na razie) poszły do małej grupy zaufanych osób w wakacje. Dwie śmigały po Beskidach, jedna w Rumunii, jedna ciut mało ale po UK a jedną wygrał (o dziwi!) Lord Kaza na Stallovym. Dostałem listę uwag i próśb, uwzględniłem, nadal jestem na etapie domykania prototypów.
3 komplety p+t przejechały Trasnpirenikę, i kilka mniejszych wypadów w Pl. Nie wyrabiam tylko wałków przy kompie ;)

A nie chcę konsultować pierwszych sztuk publicznie z bardzo prostego powodu - konkurencja. I to w tym najgorszym wydaniu chamskiego kopiowania pomysłów. Dlatego dłubię po cichu, powoli i nie wychylam zbytnio i za wcześnie.

ps; jeżeli jesteś zainteresowany więcej - daj znać na prywatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rambol, ja Ciebie z niejakim MikymBaloonem zapraszam już teraz na Stallovy 2015, mam taką piwniczkę u siebie otwieraną tylko w jedną stronę......
 

A taką miałem chęć przyjechać na tegorocznego Stallovego  :laugh: Trzeba będzie przemyśleć jeszcze raz tegoroczne plany wyjazdowe, no chyba że ta piwniczka to z domowym piwem albo leżakującymi porterami. 

Jakoś mnie naszło żeby zerknąć ten temat i proszę - balona się ze mnie robi za plecami   :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ktoś z szanownego grona wybiera sie na SSUKę do Yorkshire w tym roku ? Podobno zapisy ruszają od przyszłego tygodnia.

 

Też mi pytanie. Przecie to będzie prawie lokalna rajda dla mnie :)

 

Zapisy już za tydzień? Kurde, to trąci jakimś zorganizowaniem, zupełnie niezgodnym z Duchem Jednobiegania :)

 

A wieść ta skendyk? Potwierdzona?

 

Wayne spoko koleś, miałem okazje zamienić z nim słów kilka na SSUce w Kanoku...

 

A... No i ma całkiem epicka, niepedalska brodę :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie Wayne napisał na oficjalnej grupie fejsbukowej "website and entry open next week (ish)" wiec jakoś juz wkrótce na dniach moze a moze nie :)

 

Ja mam Cannock pod nosem, ale w zeszłym roku nie dałem rady. Mam nadzieje, ze w tym roku sie uda.

Będę informował jak cos wiecej sie dowiem.

 

Ps. Próbuje taka brodę zapuścić, tez rudą, tylko żona cos niebardzo jak za długa sie zrobi to nakazuje przycinać :)

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Psiajuha... Wszędzie te szajsbuki...

 

Daj znać jak cos wypłynie konkretnego, choc jak znam życie kołpaki z Godajwy tez będa mięli info całkiem szybciorkiem.

 

To jak? Przebieramy się za husarię? Czy moze za Spitfajery z "szachownicami"?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polak potrafi" - kto był, widział, obserwuje (własnie - kto?) łatwo zauważy czym różni się nasza platforma od kickstartera. Przepraszam, że to napiszę ale rzeczywiście "Polak potrafi.. żebrać". Kto się dołoży do wyprawy, do wyjazdu, do koncertu, do nagrania płyty (no to już jakiś postęp). A jak już pojawiają się jakieś ciekawe projekty bardziej namacalne niż program do automatycznej zmiany tapety w komputerze to.. pożal się boże. Wejdźcie na dział sztuka   Druga rzecz to realna szansa zaistnienia. Ile ludzi wie o "polakpotrafi"? 10% bo przeczytali we wprost albo wyborczej, a ile tam wchodzi? 2% 1%? ile z tego jest rowerzystów selekcja zrobiona. To teraz ile osób z tych kilkunastu rowerzystów ma pojęcie o bikepackingu skoro na 4 sklepy rowerowe w Szczecinie gdzie chłopaki chlubią się wiedzą, stażem i bików garażem NIKT nie wiedział o czym do nich mówię. szkoda prawda?

 

 

 

Trochę (trochę! nie całkowicie! :) ) nie masz racji. 

Na kickstartera też nikt nie wchodzi i nie szuka fajnej opcji utopienia swoich dolarów. Kampania crowdfundingowa to zabawa na szerszą skalę - w czasie trwania ściepy na kickstarterze czy polakpotrafi przede wszystkim starasz się zaznajomić z tematem ludzi. Materiały promocyjne, filmiki, fejsbuki i inne. Im mniej popularna zabawa, tym bardziej musisz tych ludzi edukować. Np. znajomy mi klub Rugby na Wózkach połapał w ten sposób kasę na turniej i pykło. Sprowadzając to do bikepackingu - w czym problem, żeby tematem zainteresować sakwiarzy? Np. 10% z tej grupy rowerującej brzmi już dużo lepiej?

Oczywiście, pytanie też ile $$ trzeba na początek. Tutaj też kłania się minimalizacja kosztów wytworzenia MVP... A z tym się wiąże cała idea lean startupów... A to już nie temat na to forum. :P

 

BTW. schodząc z warstwy abstrakcji - czy jest publiczne, co byście próbowali dziergnąć, czy to tylko dla wtajemniczonych? ;)

Edytowane przez ludz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...