Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@adamos, jak ty przeczesujesz tego neta?? ten post jest lepszy niż rss :)

 

coś monsterowego i budżetowego z mojej strony:

BRODIE-monster.png

wersja mniej budżetowa, tytanowa

romax_ti.png

 

 

więcej:

http://www.brodiebikes.com/2015/

 

no i taka ciekawostka odnośnie graveli, o amortyzowanym mostku słyszeliście?

Stafast.png

 

350 zielonych za taką zabawkę trza wyskubać

http://sta-fast.com/

Edytowane przez thomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

@adamos, jak ty przeczesujesz tego neta?? ten post jest lepszy niż rss :)


Nic nie muszę przeczesywać. :) Kiedyś do nich subskrybowałem i sami mi mejla przysłali, że wypust tuż-tuż.

Echhh, gdyby już tak znieśli te łupieżcze opłaty za towary z USA...

PS. szmaty doszły? zadowoleni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A co Ty Prezesie myślisz? Że jak juz jestem na emigracji to nie będę kultywował Tradycji Narodowego Narzekactwa?

 

Tak mi sie jeszcze pomyślało na temat tych italiańsko-wietnamskich kół...

 

Rozumiem ishi , że budżet ciśnie, ale nie obawaisz się nieco, iż te znalazkowe kółka, moga mieć wynalazkowe piasty, takie co to padną po 1500km i zostaniesz z jamimiś egzotycznymi piastami, które nadadzą się tylko na przycisk do papieru?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Łaaaadne haki ...

Szkoda tylko, że czarne...

Szacunek...

I.

Czarne, gustowne i IMO ładne, ale...

Martwią mnie dzielone tylne trójkąty które są spięte tylko na jedną śrubę.

Mieć i używać pewnie nie będę nigdy, niemniej i tak mnie martwią :)

 

Rower malinowy. Wszystko poza ceną mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ishi

A nie lepiej było by w celu pozyskania tłustych kół zakupić jakiegoś Walmartowego potwora, dziury wydrylować a ramę i szpejt na złom sprzedać:

http://fat-bike.com/2013/04/is-the-walmart-fatbike-really-that-bad/

http://fat-bike.com/2013/04/is-the-walmart-fatbike-really-that-bad-part-ii-the-rebuild/

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czarne, gustowne

 

 

... chyba na pogrzeb :P

 

Rambol, ale gdzie Ty w Juro kupisz tego Beastmana? Bo wyobraź sobie, że jak się pojawił tośmy temat nieco zgłębiali i jeśli nie zrobisz myku z firmą kupujacą dla Ciebie w USA to się to-to nie uda...

 

Poza tym jak już ściągniesz klamota to musisz dodać jakieś normalne piasty.

 

... a koszta lecą...

 

Moim największym angstem jest kwestia piast. Miałem niestety oną wątpliwą przyjemność kiedyś kupić koła z niestandardowymi piastami I po ich dość szybkim zarżnięciu zostałem na przysłowiowym lodzie...

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ściągać z USA części ale nie mam tam nikogo zaufanego kto mógłby mi to wysłać do kraju. Zamawianie bezpośrednio podnosiło koszty o prawie 50% więc olałem temat. Jak udało mi się znaleźć sklep z dobrymi cenami w US to nie wysyłali do PL i  tak w kółko. Ciężka sprawa. Na piasty Hope za 400$ mnie nie stać.

 

Nie wykluczam, że te zamówione koła mogą być z gównolitu ale umówmy się, > 90% tego typu części jest produkowanych w jednym miejscu... Azji. Podjąłem więc ryzyko.

 

Jeżeli będą na maszynach to nie widzę problemu wymienić łożyska na dobrej klasy typu Timken małym kosztem. No chyba, że bębenek się rozpadnie ale to też można próbować wymienić na lepszy zamiennik.

 

Tak jak pisałem wcześniej na pierwszy rzut oka wyglądają nie gorzej niż amerykańskie Origin8, które pierwotnie chciałem ściągnąć.

 

Jak przyjdą to dam znać co w nich siedzi.

 

PS.

Naprawdę rozsądne piasty zrobił mój ulubiony Novatec (D101SB/D102SB) ale nie idzie tego znaleźć :(

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przód to przód... Tam naprawdę niewiele można skaszanić. Bardziej obawiam się o tył. Łożyska to nie problem, nawet majmniej niestandardowe da się przy mniejszym lub większym wysiłku podmienić, ale bęben, nie wspominając o tulejach to już potrafi być problem...

 

Jak napisałem, sam się naciąłem na kółka przełajowe w ten sposób.

 

Tak na wszelki wypadek zacząłbym zbierać na jakąś przyzwoita, tylną piastę. Ofkors hołpa-hołpa to by było najpewniej, ale wiem, że one tanie nie są...

 

Za to odwdzięczają się długoletnią, bezproblemową służbą. Do tego części ciągle dostępne, nawet do całkiem starych modeli...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..wiem, że żadne rozwiązanie ale nie mieszkamy w jakiejś dziczy i praktycznie każdą rzecz można (taniej lub drożej) dorobić
A już szczególnie tulejki, podkładki, oś, wszystkie elementy toczne. Pojeździ, potyra, potem co najwyżej zmieni piasty. Albo i nie zmieni bo mu nie strzelą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Takie pytanie do Najlepszych Szperaczy Netu - czy znacie jakiś wideł (muszę pisać z jakiego materiału?) koło 390-400mm, pod oponę szerokości do 50mm, pod tarcze, ale... UWAGA... pod 1"?
Wiem, trudna zagadka i pewnie skończy się na zadaniu pytania Rychtarskiemu....



A gdyby komuś się zamarzyła odrobina offowości (jak na polski rynek), co prawda mała i pod V-ki no ale..
http://www.ebay.co.uk/itm/All-City-Nature-Boy-Limited-Edition-Frameset-Size-52cm-/131370389635?pt=UK_Health_Beauty_Fragrances_Women_s_Fragrances_PP&hash=item1e96491083

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehe, no właśnie dospawać to mogę do tego co i mam, ale Rychtarski nie zaleca jak kiedyś tam rozmawialiśmy.
Już lepiej było by kupić 1 1/8 i zmienić sterówkę (a to jeszcze większe koszty).

ps: proste profile są ładne, gięte ładnie pracują ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chodzi o to, że jak kiedyś tam wspominał mi Rychtarski, te konstrukcje często gęsto nie są przystosowane pod tarcze, i korzystanie (szczególnie brutalne na obciążonym rowerze bagażami) mogą źle się skończyć. nie, że puści sam spaw ale strzeli wideł. Spawanie plus mocowanie tarczówki na pewno nie będzie kosztowało 50zł :D (o malowaniu nie wspominam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powioł

Takie pytanie do Najlepszych Szperaczy Netu - czy znacie jakiś wideł (muszę pisać z jakiego materiału?) koło 390-400mm, pod oponę szerokości do 50mm, pod tarcze, ale... UWAGA... pod 1"?

Wiem, trudna zagadka i pewnie skończy się na zadaniu pytania Rychtarskiemu....

Albo nima fabrycznych (czyt. niedrogich), albo ja nie potrafię szukać :)

Jak się coś znalazło na klasyczne stery, to tylko Vki. Jak się coś znalazło na tarcze to 1 1/8".

Kona project two mi się co jakiś czas przez googla przewijał i modeli/rozmiarów tego było sporo, ale konkretnie takiego chyba nie widziałem.

Praaaawie kupiłem do panasonica 28" wideł na Vki i takież koło, aaaale kupiłem wcześniej konę :D

 

A spawanie to się może tak skończyć:

http://www.rodbikes.com/articles/graphics/bentfork1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...