Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Stalowy pełny bujak to anomalia, więc chyba się tutaj nadaje?

 

BTR Fabrication Pinner z Reynoldsa 631 i Cro-mo.

[Available NOW to suit either 26″ or 650B wheels, the Pinner is a go anywhere trail destroyer with enduro style geometry, trail bike travel and DH bike strength].

 

003.jpg005.jpg007.jpg018.jpg020.jpg025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

SSUKa, SSUKa i po SSUce :)

 

Ponownie utwierdzam się w przekonaniu, że póki będa imprezy jednobiegowe, prawdziwy duch Wyluzowanego Kolarstwa nie zginie :)

 

Dwie uwagi poza foto-relacją:

 

1. Fatbajki na zdjęciach robia wrażenie. Ale zobaczyć na ŻYWCA RS Bluto z paputem 4.8 cala, na obreczy 100mm i bezdętce to zupełnie inna broszka. Nagle się człowiek zastanawia po jaki kij pcha się do lasu z takimi wąziutkimi papućkami - pisze to użytkowanik kombo Twardzioch/Nora na bezdętce...

2. Jazda fatbajkiem jest swoistym doświadczeniem. Kiedy pierwszy raz usiadłem, jeszcze w zeszłym roku na Moonlander'a pomyślałem, że to naprawdę sympatyczne ale zbyt mało czasu spędzam na siłowni aby skapitalizować potencjał tego roweru. Utwierdziłem się w tym przekonaniu robiac kilka kółek na Gienku Caribou. A potem usiadłem na Puffin'a... Jeśli KTOKOLWIEK ma jakieś pojęcie na temat jazdy na Tłuściochu dozna głębokiego szoku po przejażdżce na Singular'ze. Ten sprzęt jest tak świetnie, geometrycznie dopieszczony, że pomimo ewidentnie odczuwalnej wagi - ale tylko w ręku, wrażenie wyparowywuje jak eter na patelni już po pierwszym naciśnięciu na korby - idzie przed siebie jak POCISK. Miałem przyjemność popróbować dwie wersje. Z lekko gietym kierownikiem i z Ragley'owskim drop bar'em. Wersja monsterowa jest fajna i ciekawa, ale prawdziwego kopa dostajesz przy przesiadce na tę z króciutkim mostkiem (40mm?) i minimalnie giętą kierownicą. Na dodatem nie miałem jeszcze zatrzasków tylko zwykle adiki. To jest poprostu... OBJAWIENIE...

 

Mimo dobrego planu ponownie byłem jedynym  przedstawicielem Rzeczypospolitej na imprze jednobiegowej. Kurtka! Lordzie! A klątwa pono została już złamana! Niech Narybek zdrowieje szybko!

 

Z tego wszystkiego to był tylko jeden plus. Miałem 3 osobowy namiot WYŁĄCZNIE do własnej dyspozycji :P

 

Enjoy Chaps SSUK2014 Shonky SS Bollox

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli tak jak zawsze, żeby cieszyć się jazdą rower (nie ważne jaki) musi być dopracowany ... 

 

MRT-true-story.jpg

 

A no nie :) Ale też Cannock to troche szutrów, okragłych kamyczków i leśne, korzeniaste i wyboiste single. Nie ma łupków, które czyhaja na ogumienie  :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zayebista fotorelacja Ivanu.  :thumbsup: Jak zwykle sporo ciekawego sprzęta, no i widać impreza mocno udana, poza zapędami jednego PALANTA (to jakiś "firmowy" jeździec Singulara?)

PS. 1 - czy ten oldtimer w wiosennych kolorach to L'Eroica'14 Representative? Bo nie pochwaliłeś się żadną relacyją. :(

PS. 2 - siki jakieś odgazowane pijesz z plastikowego kubka :sick: , zamiast dobrego bittera z nalewaka, to się później nie dziw, że masz odruch wymiotny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ten CZŁON to poprostu jakiś krosiarz który zrobił z sibie podwójnego organa występując w pełnym traksiucie. Całebożeszczęście nie ma nic wspólnego oficjalnie z Singularami. Nie pierwszy raz sie juz okazało że jakiś napalony ścigant ma pomysł: wpadnę, zgarnę nagrody i pokaże wszystkim środkowy palec. I nagle sie okazauję, że poza oczywistym absolutnym brakiem wyczucia klimatu, jazda na singlu to nieco inna bestia i panowie krosiarze kończą marnie w połowie stawki :)

 

PS1 to temat dość drażliwy dla mnie Adamos. Poprzestańmy na tym że relacji poprostu niet..

 

PS2 Składam to na karb moich niedoskonałości fotograficznych, ale przybliże całość. Na mecie był wan z Church End Brewery ze wszystkimi potrzebnymi utensyliami, beczkami, nalewakami itp... Także napój nie był ani ciepły, ani odgazowany gdyż jego rotacja była zbyt szybka aby dopuścic do tego stanu. Zaprawieni w konsumpcji bez zażenowania przyznawali że zasmakowanie w piwie wymaga długotrwałej praktyki i imprintu, czyli przekoanania samego siebie że ci to smakuje. Bez obrazy, ale nie jestem gotowy na poświecenie się nad czymś tak WSTRĘTNYM :P I naprawdę mam w rectum czy to bedzie bitter, ale, IPA, lagger stout czy inszy wynalazek. O-BRZY-DLI-STWO :icon_mrgreen: !!! Naprawdę zaczynam Was pijacych podziwiać za tak dalece posuniety Hart Ducha :thumbsup:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie dziś z Cyklo Gdynia :) Fat robi dużeee wrażenie, namawiałem Pandę by wpadł na Stalovego swoim singularem (co by się serce zgadzało) to będziecie mogli podpytać co i jak.  

 

Nie ma to jak spotkać kogoś znajomego, wśród tłumu ,,chińczyków'' co tylko cykają zdjęcia bo nie widzieli jeszcze takich opon :)

Niestety na zdjęciu nie widać, że próbowałem wyspiarską modą zapuszczać brodę na występy na fatbajku... :D

 

 

Ja się na początku zastanawiałem po co w fatbajku amortyzator, ale bluto jednak bardzo się przydaje podczas jazdy stylem ,,zapomniałem, że full stoi w domu'' :)

W zestawieniu z kapciami 4.7 rower staje się atrakcją turystyczną. Na Singulara się czaiłem ale kolor jest dla mnie nie do przyjęcia...

EDIT: A geometrię pewnie ma zacną, skoro Swift jest dla mnie najlepszy na świecie... :D

Edytowane przez Panda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A to nie mowa o Samie z Singulara, co zrobił protest na evencie? To ten właśnie ze zdjęcia 75.

 

A tos mi gwozdzia zasadzil Panda zalozylem ze skoro jest skinsjut to musi byc krosiarz-protester. Psiakrewka musze wdrozyc sledzctwo i komentarz podmienic...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki!!! Grubodęci Szerokogumni :)

Całe życie na kole 622, pierwszy raz w górach w 2000r, od chyba początku 2006 na 29 calach, hardtajlach, w mieście na torówkach o gumie jak palec..

 

Przyjemność koło domu to, jak teren to Puszcza, i mam rower.

 

Jak w górach co rzadziej, to przyjemności pięć razy więcej. A już spełnienie zupełne w rowerowym raju typu Rychleby.

 

Od dawna myślenie o fullu,

 

Czy te grube opony, geometrie do frajdogór, takich technicznych, ale nie skoków będą alternatywą? Jak się nawiguje tym dużym kołem między kamerdolami korzeniami w zakrętach ciasnych i łapaniu równowagi na podjeździe?  Czy w takie np Beskidy to może być ciekawy rower?

 

Zastanawiam się np nad zakupem tej dość taniej ramy Cuba AMS żeby bujało na obu końcach, ale może jednak się wstrzymać na klasycznym 29, i coś narzucić z Fata?

Czy faty jednak są zbyt koniowołami. Na duużych stromiznach,zjazdach na hamulcach po śliskich kamieniach, czy glancbłocie opony będą pontonować  ślizgaczyć torpedą, maślić jak na patelni?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosę się do powyższych dylematów, choć obudziły z rana mój uśpiony software.

Poniżej propozycja z Interbajku - tłusty na prądzie. Z powodu ceny będzie używany

przez tłuściochów o tłustych portfelach, ale przydałby się może na Paprykarzu do przewozu

płynów i puszek z jadłem? Felt Outfitter e-bike:

 

Felt_Outfitter_FrontAngle.jpgFelt_Outfitter_RearAxle.jpg

Frame: Double-butted 6061 aluminum; Control Taper head tube; full internal cable routing; 197 x 12mm Maxle dropouts; disc brakes.

Fork: Hydroformed 6061 aluminum blades with an aluminum tapered steer; Maxle style thru axle.

Drivetrain: SRAM XX1 11-speed trigger shifter; SRAM X01 rear derailleur; Felt Electric MTB Bosch-specific forged aluminum crankset; SRAM PC-X1 chain; SRAM 10-42T 11-speed cassette.

Components: SRAM Guide RSC hydraulic brakes; Felt 3F carbon riser handlebar; Felt MTB SL 3D-forged aluminum stem; Felt two-bolt micro-adjust aluminum seatpost; WTB Silverado Race saddle.

Wheelset: Felt double-wall Fat Tire rims with forged aluminum hubs; 2.0/1.8mm double-butted stainless spokes; 150 x 15mm thru front axle, 197 x 12mm rear axle.

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...