Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Coś w ten deseń, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom ramy (?)

Za retrobike:
 

 

"I'm scratching my head wondering what's the purpose of a steering limiter?"

With the very tall brake linkage the concern is that, in an accident, the brake would damage the frame and/or vice-versa. If the bars (grips) squarely hit the top tube, that might not be absolutely necessary but even that can ding a TT. Definitely function over form.

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ja zarzucę wieczorowo kalibrem max, jeśli już pojawiającym się w tym wątku to raczej jako ciekawostka z gatunku "czego to ludzie nie wymyślą" .
Trzydzieści sześc cali. Potęga kola, bezwładności i bicyklowej gigantomanii.

Roebrt Dilik z Bratyslavy (! Europa a nie USA?) próbuje udowodnić, że można zbudować prawdziwego 36erowca:
The True 36"
36er_TheTrue36_1_leftside.jpg

36er_TheTrue36_13_backside.jpg

Nawet zdjęcia są DUŻE :)

I wszystko wygląda trochę jak pierwsze 29" (szczególnie fule) pokracznie i przykurczne dopóki nie skojarzymy Bestii z .. klasycznym kołem :)

36er_TheTrue36_15_2bikes.jpg

 i jeszcze kierunkowy do Bratyslavy: http://truebikes.eu/index.html

 

ps: a oczami wyobraźni widzę taką reklamę w telewizji:

"Prawdziwi mężczyźni jedzą tylko Prawdziwy Słowacki Wypraźony Syr, na wyprawach nie noszą majtek, rzyć wycierają o żwir i jeżdżą tylko na Prawdziwych Słowackich 36 calowacach.....
.
.
.. a Ty ile masz cali?" :D

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1/3 :P

 

Nieno ja tam kilogramów nie liczę, ino wskazuję, ze to dla twardzieli co to tam żwirem żopę tra i tak dalej kolego A. :icon_mrgreen:

 

No to jeszcze taki Waterford

 

vmain-201311-filson-bixby-bike-1.jpg

 

Wiecej miedziowanych detali, ze szczególnym uwzględnieniem dzwonka - Lordzie, specjalnie dla Ciebie - na Bajkrumorach

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stary! co to jest? ważka?? :D :D

A co do miedzi, ostatnio w tle cada czai się link do tego bika, nie wiem czy KGHM był zamawiającym ale na pewno ktoś kto "ma miedzi i na d.. nie siedzi"

the-vicious-cycle-41.jpg

I choć jest taki temat gdzie ten rower mógłby być, wierzę że tu zostanie doceniony (czcionka na głównej rurze mnie rozłożyła na łopaty i skacze depcząc po żołądku)
I w całej krasie:
the-vicious-cycle-1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj ta ja nie wiem Panie Kolego, trzeba by się wczytać w proces, czy to jak płatkowanie zlotem czy zwykła kataliza, psychoanaliza chromu czy inna technologia. A dopiero potem pytać SamWieszKogo.

A co do oryginału Mój Przyjacielu, cala historia zbudowania tego roweru ocieka sztuką przez grube $, ale serce drży że jeszcze taki warsztat jest na świecie...
http://www.dutchmann.co.za/cycle.php

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten miedziak podejrzanie podobnie wygląda jak ten z Detroit Bicycle Company:

 

bike_5_01.jpg

 

Więcej tu!

 

p.s.: jeśli o miedziowanie chodzi to niebawem będę znać ceny tak nasze jak i nasze, drogi Ivanie! Stay tuned!

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

I w całej krasie:

 

Smakooowity! Po ile to, Panie?

A taki bajer miedziowy nie śniedzieje i nie zielenieje jak rokpol, jak się go na lekki kapuśniaczek wystawi?

A propos kapusty, kiedyś mi taką Zupę Kapustową na Słowacji podali, że po dziś dzień mam koszmary nocne z tym przykrym wydarzeniem związane...;) 22,3kg? :w00t:  No, thanks...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaza Lordzie, Ciebie bym nie podejrzewał o spisek
Inne miedziowanie, inne haki tylne, inne łączniki (choć te Twoje to już barokowy przesyt)
Oba pięknie, ja wybieram dutchmanna, sprawdzę tylko czy został choć jeden egzemplarz. No i taki skok w plastikową teraźniejszość - cena za taki majstersztyk równa najwyższym modelom współczesnych szos z nylonowych katalogów ogolonych herosów. Co wybieracie? Singla na miedzi czy Dura Ace E.T. tzn przepraszam Di2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Cały jestem stjuningowany i wyczekujacy na wieści i detale Lordzie.

 

Jak dla mnie grynszpan na ramie byłby tylko fajowniej wygladał po powrocie z zawilgoconej przejażdżki.

 

 

 do czego takie rowery mają służyć?

 

 

hint, hint do jeżdżenia maja służyć :P

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

panie Socjologu 
Skoro 36" nie jest Ci obce (podobnie jak wielu tu) to równie nie obca powinno Ci być cała otoczka ideologiczna.
Jak zawsze to samo - przetaczanie, środek ciężkości, stabilność na miarę Szczecińskich Wałów Chrobrego czy elewatora EWA :D
Tu konstruktor dodaje bez pardonu - rzuca się w oczy - chcesz takie zjawisko? chcesz czuć się na polskich drogach jak byś jechał Bulwarami Nicei? Chcesz na trasie dom -praca wykonać cięższą prace niż górnik na zmianie? A udem przerazić Kowalczyk? Zamów u mnie pierwszego sensownego 36erowca jaki powstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widok dobry, pogoda jeszcze lepsiejsza, ale śmię kwestionować oną sensowność.

 

Szczególnie w departamencie napędu z kasetą zaledwie 11/34 i korbą jak mi sie zdawa 44/32/22...

 

Tak samo tarcze hamulcowe 185/160 to tak jakoś mało sensowanie na 36 incz i ponad 20 000g...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To są detale Ivanu choć masz rację, masz rację. Podejrzewam że jak zawsze koniem trojańskim będzie trójkąt pietagorański tabel geometrycznych tego cuda. i może to jest gral tego projektu.
A czy potem wsadzi się 250mm tarcze i 16z z przodu to sprawa drugorzędna. Może ktoś nawet zrobi na tym 37kg fatsingla (ło matko!)

Adamos -jak by mu się ten rower łamał w pół ale na boki łatwiej było by mu skręcać :) Oj chyba przeguby pomylił hahaa

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ten rower łamał w pół ale na boki łatwiej było by mu skręcać :) Oj chyba przeguby pomylił hahaa


Ale za to jak suport nisko może mieć :D hahaha

 

ale proszę bardzo - połączenie fulla, czoppera i tolbajka


Ruskie zawsze dobrych inżynierów mieli. Po upadku muru nie dla wszystkich robota była, no i sa efekty. Świetny!  :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...