Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

... no to by było już BARDZO  Dziwne gdyby Niner nie wykorzystał swojego MagicEccentrica :)

Aczkolwiek wyskok Ninera traktuję podobnie jak Faty od Speca czy Treka... tfu! U każdego jak w castodramacie - kupisz wszystko i jeszcze wypijesz na koniec (paskudną) kawę z automatu (ze stosownym logo naturliś).

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Raczej siedzi :P

 

Posadzimy anarchy na Grubasa, tra-la-la-la-la-la...

 

Carbon-Rim-Release-1.jpg

 

http://www.bikerumor.com/2013/09/13/first-look-tubeless-carbon-fatbike-wheels-borealis-has-em-with-new-carbondale-rims/

 

Weglowe obraczki TLR 550g, kompletny rower 1x10 9.6kg.

 

-800g na kole :icon_mrgreen:

 

 

Borealis-rim-bike-release-photo-7.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe rowery surly: instigator-14_sv_930x390.jpg

instigator 2.0 http://http://surlybikes.com/bikes/instigator_2point0

ECR-14_sv_930x390.jpg
ECR http://http://surlybikes.com/bikes/ecr

straggler-14_sv_930x390.jpg

straggler http://http://surlybikes.com/bikes/straggler

jednak i tak najbardziej rajcuje mnie karate monkey. :D

edit: jeżeli już były to zlinczujcie mnie  :unsure:

Edytowane przez zawoduwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

jeżeli już były to zlinczujcie mnie :unsure:



Były, były... :) Pojawiały się po wyciekach do mediów, w różnych momentach tego wątku.


"Powrót Do Przyszłości" ktoś jeszcze pamięta? ;)
1011701_4594797086280_1229515404_n.jpg


PS. Aha! Byłbym zapomniał - Singular Puffin Fatbike w zasadzie gotowy i jeśli założony projekt się powiedzie, ramę z widelczykiem będzie można wyhaczyć za 400 funciaków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się powiedzie to za 585 funciaków, 400 tylko dla wspierających. Trochę tego nie rozumiem. Koleś ma firmę, ma projekt, może te ramy już montować, to po co mu kickstarter? W tym wypadku, zamiast promować nowe rozwiązania po prostu robi system przedpłatowy i to bez żadnych zobowiązań.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak robi rowry na wymiar, więc co mu przeszkadza umiescić rower w katalogu? Docięci i pogięcie rurek to może ze 2-3 roboczogodziny jeżeli ma już zaplecze. Ustawienie przyrządu według dokumentacji to jakies 15 minut, ułożenie w przyrządzie - minuta i godzina na spawanie. Jeżeli rowerów kilka to się w jeden dzień wyrobi sam. Później już tylko do lakierni zawieźć. Jeszcze żeby to było jakieś amelunium czy tajtanium, a to zwykłą stal CroMo, czyli żadnych problemów z osłoną gazową. Ot po prostu skok na kasę. O ile idzie zrozumieć osobę która chce wejść w produkcje ram, bo kickstarter właśnie miał dawać kopa na początku przedsiębiorstwa, to w tym wypadku jest to raczej naciągane.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tofi... :)
Ile Ty "zwykłych"stalówek naspawałeś się w życiu, że tak Ci to lekko przychodzi? :) 
To się z zewnątrz może wydawać -ot co tam naspawać ram i sprzedawać pod choinkę w paczkach po 100 sztuk. Jak z kasą to nie wiem - to też jest jedna z "chorób" jaka trawi świat znany nam przez okienko monitora -w internecie MOŻNA być każdym. I może my odbieramy to jako wielka kultowa manufaktura a w rzeczywistości jest jeden/dwóch kolesi lutujących (bo z tego co kojarzę więcej lutu w ramach singulara niż spawu) ramy i mających na składzie 1030 kompletów rurek.
Tak na moje oko tu wcale nie musi chodzić o kasę a tak naprawdę o sondowanie rynku - czy naprawdę warto już wchodzić w fatbiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystkiego po trochu dotyczy ten kickstarter - wysondowania rynku i kasy na rurki też. Bank raczej niechętnie kredyt daje, jak nie jesteś w stanie ich zapewnić ile gotowych rowerów sprzedasz. A tak, "pożyczasz" od fanów i przy okazji wiesz ile musisz zrobić, a i kasa na rurki jest. Proste i pomysłowe. :)



I jeszcze wielkokołowiec. :)

Kenner 36er
1002619_10151869676223536_12559165_n.jpg
1239992_10151869676238536_412161705_n.jp
1000357_10151869676213536_419433025_n.jp

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podobnie kojarzy mi się metoda zdobywania ludzi przez niektórych podróżników - "na pocztówki".
Ty nam przelewasz jakąś małą kasę a my Ci wysyłamy pocztówkę z egzotycznych, dalekich miejsc. Tez mnie się podoba.
Ciekawym (szczególnie w odniesieniu do swojej manufaktury) jak temat "zaliczek" sprawdził by się w Polsce - bo tu dostać kredyt na nowo powstałą firmę graniczy z cudem ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

U nas większość woli mieć gotowe anarchy - płacę (nawet nie całą kwotę) = mam. Ale zawsze warto spróbować - to nic, a przynajmniej niewiele kosztuje. Jedyny problem w odpowiednim nagłośnieniu akcji. Trzeba sobie, jak niejaki poseł Adam Hofman kupić fanów w socjalmediach i wtedy o promocję łatwiej. ;)

Ale dość o bankach i polityce. Nietypowość wskazana. :D
543412_570456266350344_1058701759_n.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Tofi poczytaj najpierw about na stronce Singulara a potem zaczynaj bzdety wypisywać.

 

Firma istnieje od 2006 roku, i do dzis skalada sie z jednego pracownika/właściciela Sama Alisona. Ram nie lutuje w UK tylko na Tajawnie, ciągle u tego samego dostawcy a biznes zaczynał od ściagnięcia "kosmicznej" partii 100 ram Swift w styczniu 2007.

 

No i tyle w temacie :P

 

A na hmmm... bardziej spasioną nutę...

 

Interbike Grubolami stoi...

 

... i dalej Interbike, teraz na zdecydowanie lżejszą nutę:

 

1379377685.jpg

 

Wyprawówko-Przygodówka Volagi Viaje dostała terapię tytanem.

 

I jeszcze mały hejt na moją "ulubioną" markę:

 

Czy Szpec nie ma własnych kasków aero w ofercie?

 

p4pb10105661.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Pewnie znowu mnie ktoś zlinczuje, że to zwykła "szosa", ale IMHO rower fajny.


no Stary, za takiego mieszańca z korzeniami randoneu (ni to pies ni wydra) to ja osobiście mogę tylko przyklasnąć, takiego TEŻ BYM CHCIAŁ :)
A jedno rozwiązanie jest mi szczególnie bliskie (choć bardziej mojemu kręgosłupowi) - podgięte górne pióra, czemu tak mało ludzi to robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...