Skocz do zawartości

[NAHBS 2013] Święto Pełnego Kastoma :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Skoro już jesteśmy w temacie Spaślaków, a NAHBS 2013 to już historia to warto wspomniec o tym co Salsa pokazała na Frostbikes - branżowej wystawce na która zapraszani są tylko ludzie z byznesu...

 

beargreasecarbonproto.jpg

 

W pełni węglowy Beargrease w wadze tymczasowej i docelowej 24lb czyli 10.9kg.

 

I robi sie nagle krosiarsko :P

 

Przewidywana cena +500 dolców do aluminiowego Niedźwiedziego Sadła

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja - "niekrosiarz" i "nie-golinoga", zadeklarowany heteryk wyznania Wargomirskiego mówię "jeaa!"

Oczywista waga całości (jak i stanie w śniegu) mnie tak nie interesuje jak masa tych kółek. Pamiętam jakiś artykuł o nowych oponach surlego w granicach zdrowego rozsądku.

Ale chyba z lekka odchodzimy od wątku głównego.

Patrząc na Najlepszych z NAHBS wszystko "po staremu" - tylko jeden węgiel i to w kategorii "najlepszy rower dla Ślązoka", choc nie zdziwił bym się gdyby pokonał go jakiś rower na stali... węglowej hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A'propos... Chłopaki z twentynineinches zapowiadają że jutro zarzuca przeciekami na temat pierwszych węglowych obręczy do Spaślaka jakie właśnie kończą fazę testową...

 

Jeśli wierzyć Poszukiwawcom palce maczał w tym HED choć te z linki raczej bardziej jako ciekawostka i beka...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

A tak ponownie A'propos wyników i nagród na NAHBS... Jakoś tak po Hamerykancku, zachowawczo zostały przyznane...

 

W sumie to wybitnie wyróżnia się tylko alternatywny Glisando, tytanowy tandem i mieszczuch. No może jeszcze tytanowy MTB...

 

Ale reszta strasznie konserwowato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak dla mnie dwie największa niespodzianka to nadal jest nagroda dla najlepszego MTB. Szczerze mówiąc to wtej kategorii liczyłem na zwycięstwo roweru ze stajni Stinner Frameworks (ten 29er na Rohloffie).

Przy okazji oblukajcie jaki fajny materiał motywacyjny znalazłem na ich stronie, który wrzuciłem do tematu o lutowaniu ram.

 

Sporym zaskoczeniem jest dla mnie też wybór Dona Walkera dla najlepszego roweru wystawy - przeca było w czym wybierać. No, ale to chyba taki ukłon w stronę Kraju Kwitnącej Czereśni i pewnie trochę też ruch marketingowy, żeby trochę rynek azjatycki "poruszyć".

 

PS. masz rację Ivan, trzeba balonowego kółka spróbować jak najszybciej i trochę Ci zazdroszczę, że masz go praktycznie "pod nosem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że kilka grubaśnych postów się przewinęło to ja sobie pozwolę lekko przyoffować: mnie się podobardzo fullfat od Salsy:

 

frostbike+2012+2+005.JPG

 

...tak, wiem że to żadna nowinka, ale...nosz piknie mi to leży pomimo bezsensu takowego rozwiązania ;) Po co amory gdy kapcie tłumią wertepy? Nieważne, mi się widzi, ciekaw tylko jestem jak się będzie ten forek zachowywał - kiedyś lubowałem się w kręceniu kierą przy jednoczesnym trzymaniu koła nogami w jakimś tam Whyte kilka lat temu...powiem tak: to już zakrawało na kpinę, taki był maślany! A przy takowym kapciu to już chyba kontuzja murowana?!?

 

p.s.: ktoś wie jak się zachowuje karbon w temperaturach srogo ujemnych np. taka alaskańska zima typu -30*C?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Najlepszy "mieszczuch": NAHBS | North American Handmade Bicycle Show | Cherubim by Shin-Ichi Konno | #NAHBS

Jak na mieszczucha to mało praktyczny ;)

 

Odnośnie gruboskórnych, to chętnie bym taką konstrukcję wypróbował puki śnieg jeszcze leży. Moje zimowe papcie 28x1,6 nie bardzo sobie radzą w takich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tłustych fuli ciąg dalszy- żeby nie było- z NAHBSa

Przednia zawiecha jest ......ciekawa.

Black-Sheep-Cycles-ti-full-suspension-fat-bike03.jpg

Z tyłu zwykły RP2 , z przodu RP23 z kaszimą coby gładko było.. Ale po co ProPedal z przodu?

Black-Sheep-Cycles-ti-full-suspension-fat-bike01.jpg

BTW- patrząc na Fatties zaczynam się zastanawiać nad sensownością nazywania 29erów Wielką Kichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...