Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Jak zamontować ?


Sayman

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem noobkiem w dziedzinie rowerów ... nic nie poradze. Moja sh*tmano Turinga w zeszłę lato wkręciła się w szprychy ... Oddałem ją do serwisu, aby coś poradzili. Coś tam zrobili i jakos, jakos jeździła. 2 tygodnie temu zacząłem jeździc na rowerze, ale coś czułem, ze cos jest nie tak jak trzeba z tylnią przerzutka (jak przerzucałem z 1 na 2 to nic sie nie działo). Wielokrotna regulacja nie pomagała, wiec postanowaiłem go oddac do serwisu i miałem przyjsc za godzinę. Przychodzę a oni mowią ze nie da się nic zrobic, ze mam oddac rower w poniedziałek bo to wymago głębszej regulacji. Mówie ile ? 30 zł ... Wysmiałem ich. Juz wole sobie kupić nową acere na allegro za 45 zł z przesyłką. Wylicytowałem aukcje i we wtorek ma przyjść. A do tego czasu chce wiedzieć jak taką przerzutkę mogę zamontowac ? Pozdrawiam

 

Naprawde nikt nie wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dzieki za wszystkie odpowiedzi ! Właśnie przyszła do mnie acera i pojechałem do servisu. Powiedzieli, ze za demontaż przerzutki, rozkucie łańcucha, założenie acery, i regulacje aceru oraz smarowanie linek wezmą 25 zł. Czy to jest dobra cena, czy poprostu ze mnie zdzierają ? Ile u was biorą za taką wymianę tylniej przerzutki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze wszystko robiłem samemu. Jak byłem młodszy to nie miałem kasy na serwisy, a od rodziców nie wyciągałem. Najlepiej nauczyć się samemu. Fakt ... komplet kluczy kosztuje w granicach 150zł, ale raz kupione i masz problem z głowy na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pierwszy raz w zyciu montowałem przerzutkę... Zajęło mi to z regulacją 30 minut... Miałem skuwacz łąncucha aleolałem go i tylko odkręciłem fragment wózka i puściłem łańcuch. 25zł wg mnie szkoda kasy. 1 śrubka do przymocowania, 2 srubki do odkręcenia wozka (chybaze wolisz lancuch rozkuwac i skuwac), wpusici linke i 2 srubki do regulacji dolnej i gornej i koniec...

25zł To połowa ceny przerzutki... W 30 minut zrobisz to nawet nic nie umiejąc. Na forum sa tematy gdzie dokladnie ejst wszystko wytłumaczone. Dla osoby mającej praktykę to max 10 minut łącznie z regulacja.

Nigdy nie bedziesz umiec jak nie sprobujesz... jak sie nie uda to wtedy EWENTUALNIE pomysl nad serwisem...chociaz nie wierze aby cos moglo sie nie udać... :)

 

pozdrówko dopingujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za doping ... tym razem oddam rower do serwisu, niestety, bo potrzebuje go na jutro wczesne popołudnie. Nastepnym razem zrobie to sam ;]

 

Mam takie pytanie. Jak przekłada się linkę przez przerzutkę to ile tej linki trzeba przełożyc ? 4 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skoro ecia przyblokowala moj temat pisze po raz drugi...

 

Acha. Kolega zadal konkretne pytanie jak zamontowac, ale odpowiedzi nie dostal po za tym ze moze sam sprobowac najwyzej jak sie nie uda to ma pojechac do serwisu !!!!!!!!!!!

 

Ponawiam POST i tylko dlatego ze tam to zostalo przyblokowany :/ Tempy....

 

Witam wszystkich.

Od razu napisze ze nie jestem jakims tam wielkim znawca rowerow, mimo iz moj nick zapewne tak sie Wam kojarzy. Takie pseudo mam od dziecinstwa i tez juz sie przyzwyczailem... Oczywiscie jest to Rama od roweru wziete

 

Ale do rzeczy. Mojej kobiecie jakis czas temu stala sie dosc dziwna rzecz. Mianowicie popuscila sruba mocujaca przerzutke tylna co w efekcie dalo nawiniecie sie calej przerzutki do tylu... Po odkreceniu okazalo sie ze sruba mocujaca jest dosc mocno pokiereszowana i byla takze skrzywiona.

Zasiagnalem porady w sklepie na temat czy da sie to naprawic. Od razu mi powiedziano ze nie da sie z tym nic zrobic i ze trzeba kupic nowa przerzutke...

Tamta co byla to byl model SRAM (niestety nie pisalo na niej nic poza tym... zadne 5.0, 7.0 czy cos wiecej) a manetki takze Sram-u SRX... Poszedlem po raz drugi do sklepu (za pierwszym razem gosc powiedzial mi ze mam mu podac nazwe manetek i nie wiedzialem) z wszystkimi juz potrzebnymi danymi. Chcialem kupic przerzutke SRAM-u, ale nie bylo. Gosc dal mi najtansza przerzutke Shimano (nie pytajcie mnie sie teraz o nazwe bo rower jest w innym mieszkaniu, jesli trzeba podam ja jutro)...

Moje pytanie pierwsze brzmi... Czy ta przerzutka moze wspolpracowac z manetkami SRAM-u SRX?

 

Jesli tak to brniemy dalej... Zamontowalem przerzutke. Jest calkiem inna niz poprzednia. Zebatki na wozku jakies Mega wielkie ze specjalna nazwa, a linka wchodzi najpierw przez takie kolko (ruchome) a dopiero pozniej do sruby zaciskowej... No i kolejne me pytanie.

Jak to poskladac aby dzialalo... Probowalem wszelkimi sposobami... Ale przerzutka przesuwa mi sie tylko w przod i w tyl... Ale nie u cieka do srodka badz na zewnatrz (tzn ucieka zawsze na zewnatrz)... Moze cos z przerzutka jest nie tak... Sorry za taki dlugi post...

PS. Moze ktos jest z rejonu Chorzowsko-Świetoclowickiego ktory w sluzyl by mi pomoca na ZYWO <lol> Bede wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich cyklistow i sorki za dlugosc posta. Staralem sie dokladnie opisac problem. Licze na Wasza pomoc.

 

Ta przerzutka zwie sie SHIMANO GRUPA TOURNEY 5.0

 

PS. Bede tak dlugo pisac az otrzymam konkretna odpowiedz, a nie taka jak dal(a) ecia... Forum jest od gadania, a nie od blokowania... A rzeczywiscie jesli sie mam prosic (prosi to sie swinia) to moge to zrobic w serwisie za 20zl. Chcialem poprostu sprobowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cyfronet.krakow.pl/rowery/

 

to raz , wystarczylo z google.pl skorzystac poza tym temat byl pewnie jzu poruszony i miales poszukac !! dlatego pewnie zablokowano twoj no ale mniejsza z tym

 

Sram SRX czy MRX ? Bo sram robil manetki albo do wspolpracy z shimano albo ze sramem , mowie o tylnie rzerzutce , nie na napisales jaka to byla ( oznaczenia sa na wozkach lub gdzies na wew stronie ) wiec trudno mowic. Ale jak dla mnie nie bedzie dziala ( inna ilosc linki ciagnie , mniejsza ze szczegolami ) chyba ze twoje manetki wlasnie sa pod shimano ale cos mi sie widzi ze nie.

 

Regulacje i ustawianie przerzutki masz w linku opisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretna odpowiedz juz cos wiem :)

 

A wisz moze ktore wlasnie z tych manetek sa pod Shimano ?? MRX czy SRX?/

Bo wlasnie mi sie wydaje ze cos za slabo naciaga te linke i wozek tylko sie pcha do przodu badz w tyl... Nie ma ruchu w bok, aby cos wskoczylo na wyzasza zebatke...

Z gory dzieki...

 

PS. Szczerze mowiac to jets tutaj tyle tematow, ze po 4h szukania jakis konkretow poprostu sie poddalem... A sam montaz wlasnie przerabialem wg stron na necie... No i tak jak mowie... Przsuwa sie w przod badz w tyl, ale nie na bok. I tutaj jest moj caly problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wlasnie chcialem wiedziec...

Czy ja jestem tempy czy gosc w sklepie sie nie wykazal zbyt duza inteligencja...

 

Dzieki za wyprostowanie mi tematu i oswiecenie.

 

PS. Dwa dni kombinowalem i caly czas uwazalem ze cos jest nie tak, bo nie mozliwe jest to zeby tak sie to zachowywalo... Studiowalem tez net zeby wiedziec jak sie za to zabrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyminielm tak jak radziliscie... Wymienilem na taki sam model jak byl (wtedy rzekomo nie bylo)...

Przyszedlem do domu z nowa przerzutka i w ciagu 20 minut bylo wszystko tak jak byc powinno lacznie z regulacja i umyciem rak :) Tak wiec nic trudnego to nie jest i szczerze mowiac nie dalbym 30zl za jej montaz (tyle sobie gosc zazyczyl)

Dzieki za wszystkie wskazowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy nie...

Kierowniuka sklepu bo sprzedawca powiedzial ze to nie on mi to sprzedal tylko ktos inny... Ale pech chcial ze nikt mnie nawet nie pamieta... Wiec jako ze gosc mi kolejny kit wciskal postanowilem to rozwiazac w inny sposob poprzez kierownika sklepu... Tak wiec mialo byc po cichu, ale zrobilo sie ciut glosno...

No coz... Jak ma gosc taka skleroze to musi uwazac zeby po pracy do domu umiec trafic, a przerzutke kupilem poltora tygodnia temu wiec znowu kawal czasu to nie jest... Ale pozniej wyjechalem na tydzien do Zakopanego wiec nie moglem jej zwrocic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...