Skocz do zawartości

[serwis] Fox 32 F100 Fit


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ;)

 

Niedługo zamierzam zmienić amortyzator. Zastanawiam się nad Fox F100 RL lub RLC Fit. Z tego co wiem serwisowanie floata jest infantylnie proste, jednak ciężko jest dostać takie. Jak z serwisem wersji fit z zamkniętym kartridżem? Da się to ogarnąć samemu i jak jest skomplikowane? Raczej nie uśmiecha mi się wydawanie 400zł rocznie na serwis... Będę wdzięczny za pomoc, od dwóch godzin szukam i nic nie znalazłem oprócz strony ze zdjęciami i krótkim opisem po angielsku (niestety całe życie spędziłem na nauce niemieckiego i nie ogarniam o czym tam piszą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowanie tłumika FIT jest zalecane co 2 sezony. Samemu to raczej ciężko ogarnąć, ja nawet nie próbowałem sam do tematu podejść. W Polsce taki kompleksowy serwis przeprowadza tylko generalny dystrybutor Foxa w Warszawie (chyba że się coś zmieniło, bo serwis robiłem ponad rok temu). Za serwis wraz s przeyłką kurierską płaciłem ok. 300 zł. Zwykły serwis z wymianą oleju i uszczelek to koszt ok. 150 zł, ale to jak ktoś lubi, można już samemu spróbować, ale z tłumikiem to już grubsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o Cultbikes. Wiesz zalecenia zaleceniami a życie życiem. Jak kupowałem Foxa w 2010 r. to zalecony był podstawowy serwis po 2 k km a serwis tłumika Fit to nawet nie wiem, ale myślę że częściej niż co dwa lata to nie ma sensu, no chyba że jeździ się po 15 k km na sezon i to w hardcorowych warunkach. Ja robię generalnie serwis po każdym sezonie (a przecież w sezonie robi się grubo więcej niż 2 k km) i amorek pracuje że aż miło.

 

Generalnie tak jak napisałem Ci na priva - zadzwoń na podane namiary i na pewno będziesz miał sporo informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...