Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam.

Test obiecany już dawno,ale sesja skutecznie blokowała mój wolny czas,jednak już wszystko wróciło do normy i mogę coś niecoś napisać.

Stojak zakupiłem na alledrogo od jedynego użytkownika,który chyba masowo kupuje ten sprzęt za Odrą i sprzedaje u nas.Stojak trafia do nas w pudełko-walizce z wygodną rączką,dzięki czemu można go wygodnie nieść,bo waży to dosyć sporo. Samo złożenie stojaka to właściwie forma rozrywki dla kogoś,kto chociażby w podstawowym stopniu posiada zdolności mechaniczne i majsterkowiczowe. W moim przypadku tylko jedna śruba stawiała upór i nie chciała przejść przez otwory,ale poddała się drewnianemu kuchennemu urządzeniu do ucierania masy (którego nazwy teraz nie pomnę). Całość po złożeniu wygląda i właściwie jest solidna, daje przyjemny efekt wizualny.Według niemieckiego producenta,stojak ma utrzymać masę do 30 kg. Szerokie nogi dają stabilną podporę,jednak potrzebujemy sporego kawałka równej powierzchni,żeby całość dobrze stała. Mój rower został dobrze przyjęty na stojaku. Nic nie trzeszczało i nie wyginało ,jakby miało zaraz złożyć się niczym domek z kart.Stabilność-podstawowa sprawa dla wielu użytkowników,według mojej opinii stojak jest dosyć stabilny.Dowodem może być tutaj fakt,że podczas testu wymieniałem pedały i na dobra sprawę mogłem się zając tym przedsięwzięciem i skupić na nim,a nie dodatkowo trzymaniem tego wynalazku.Wiadomo,że jeśli ruszam całością z premedytacją,to nie jest zbyt stabilny,ale chyba nie o to w tym chodzi.Rower można ustawić w 4 położeniach,ale realnie sprawdzają się tylko dwa ostatnie, ponieważ przy kolejnych dwóch zachodziła by potrzeba skręcenia kierownicy lub demontażu koła,poza tym w/w dwa ostatnie położenia są według mnie wystarczające do pracy na tylnym kole.Próbowałem zmienić wychylenie z rowerem na stojaku,ale zakończyło się to tylko porysowaniem tego wygiętego elementu,więc to nie jest dopracowane.Elementy,które mają kontakt z ramą są pokryte gumą lub jest to plastik,więc rys nie zauważyłem.Mamy również dwie listewki,które mają stabilizować przednie koło,dla opony 2,2 są zbyt wąskie i trzeba je rozginać.Półka przydatna do odkładania zbędnych śrubek lub podkładek etc.

 

Nie wiem,czy o wszystkim napisałem,dlatego jeśli są wątpliwości,to proszę pytać. Na pewno nie jest to cud techniki,ale zwracając uwagę na cenę oraz moje potrzeby,to myślę,że stojak dobrze spełni swoją rolę.W studenckiej skali ocen mogę dać mu solidne 3,5 w porywie do 4 :)

 

Poniżej kilka zdjęć:

zdjcie0316il.jpg

 

zdjcie0317r.jpg

 

zdjcie0318j.jpg

 

zdjcie0320ey.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Witam!

Równiez posiadam taki stojak. Ja jeszcze w swoim nawierciłem dodatkową dziurkę w kołysce tak, aby rower stał na nim prawie poziomo. Część z nakrętek zmieniłem na "motylki", aby mozna go było łatwo rozkładać.

Jak za te peiniadze to naprawdę godny polecania sprzęt.

  • 4 tygodnie później...
Napisano

Witam!
Osobiście posiadam taki stojak:


http://allegro.pl/serwisowy-stojak-rowerowy-do-20kg-skladany-i3151121915.html

 i zdecydowanie bardziej polecam ten, który ma założyciel tematu, tudzież ten, który polecił kolega wyżej.

 Co prawda mój nie jest zły i swoją rolę spełnia ale drażnią takie szczegóły jak to, że nie możliwe jest sciągnięcie tylnego koła podczas gdy rower jest na stojaku. Z drugiej strony funkcjonalnym gadżetem jest tak prosta rzecz jak mała "tacka" na której można położyć srubki, narzędzia etc.

Napisano

@kociol2011, jak dobrze pamiętam,to chyba sporo o tym stojaku było w tym temacie http://www.forumrowerowe.org/topic/124754-stojak-serwisowy-opinia-nt-konkretnego-modelu/page-2. Linki powygasały,ale możesz tam zajrzeć.

 

onlybike- to chyba taki urok tych tańszych stojaków,bo w tym moim,tak jak pisałem,w pewnych położeniach przednie koło się nie mieści.Ale ogólnie nie narzekam.Komfort pracy wzrósł znacznie,tym bardziej odkąd zrobiłem sobie tablice z narzędziami dedykowanymi do roweru i wszystko mam w jednym miejscu :)
 

  • 3 miesiące temu...
Napisano

Wczoraj złożyłem stojak z Genio. Całość solidnie wykonana - są natomiast dwie irytujące rzeczy. Pierwsza to blaszki blokujące przednie koło - przy ramie 21", kołach 26 z oponami 26x1.0 blaszki ledwie sięgają do koła - są po prostu za krótkie. To drobiazg - poprawi się.

 

 Nie potrafię natomiast zrozumieć dlaczego producent nie uniknął drugiego błędu - kołyska (ta półokrągła część) jest węższa niż odległości między ściankami stojaka pomiędzy które wchodzi i w dodatku śruba z niebieskim pokrętłem która blokuje kołyskę jest za krótka. Powoduje to że kołyska nie jest sztywno zamocowana ale ma luzy na boki i góra/dół. Nauczony doświadczeniem sprawdziłem "worst case scenario" i rower może spaść. Czy inne egzemplarze też tak mają? Właśnie myślę nad wyeliminowaniem tych błędów.

 

 Co do pozycji kołyski to w sumie tylko najwyższa pozycja jest dobra. Więcej po kilku tygodniach użytkowania.

  • 4 tygodnie później...
Napisano

Są jakieś stojaki, że rurkę wkłada się w miejsce siedzenia rowerowego i dzięki temu można odwrotnie rower trzymać? 

 

 

 Takich nie widziałem. Przypuszczam że taki zwykły z uchwytem na sztycę by pasował tylko trzeba by go wzmocnić albo kupić naprawdę mocny :)

  • 3 tygodnie później...
Napisano

Właśnie pojawiły sie ponownie stojaki Genio, zachęcony Waszymi opiniami (w sumie pozytywnymi) kupuję i zobaczymy, co to za cudo. W sam raz na jesienne grzebanie, oby się sprawdził.

 

 

Napisano

Stojak Genio jest OK. Za taką cenę nie ma co narzekać - jedyne co chcę przerobić to pozycja kołyski żeby rower był w poziomie no i zlikwidować bujanie kołyski na boki. Mam już koncepcję ale czasu brak.

Napisano

Poskładałem i wczoraj nawet przerzutki na nim regulowałem po wymianie korby. Faktycznie stojak ok, spełnia swoje zadanie, rower na dobrej wysokości. Mam Cube Analog 29er rama 21" i dobrze się "ulokował". Przednie koło 2,2 spokojnie się mieści, wcześniej ktoś pisał, ze jest z tym problem. Rower w stojaku na dobrej wysokości jak dla mnie.Trochę się trzeba nakręcić motylkami, aby dobrze zamocować ramę, ale w sumie amatorsko nie robi się tego codziennie, więc można przeboleć ten sposób montażu.
 

Napisano

Czas mocowania to 30 sekund. Stawiasz mufą suportu na środku (jest wgłębienie więc rower sam wpada), zakręcasz dwa haki na dolnej rurze ramy i blokujesz przednie koło. To wszystko.

Napisano

Też chciałem kupić lidlowy, ale się spóźniłem nieco i już nigdzie nie było w okolicy, więc nabyłem Genio. Sądzisz, że jeszcze je będą sprzedawać ?

 

Napisano

Po złożeniu w rozumieniu złożeniu do minimalnej objętości (bez rozkręcania na części) ... chyba, że go się nie da złożyć by móc postawić w kąt/za regał/na górę regału/inne miejsce etc?

Napisano

Zgadza się - bez rozkręcania nie da się złożyć tego stojaka - to niestety konstrukcja sztywna więc zajmuje tyle miejsca ile na zdjęciach na początku wątku. Można jedynie zdejmować półkę na narzędzia i wyjmować kołyskę (podpórkę ramy). Ja stawiam pod ścianą i jedynie nóżki wystają prostopadle do ściany.

Napisano

Po złożeniu w rozumieniu złożeniu do minimalnej objętości (bez rozkręcania na części) ... chyba, że go się nie da złożyć by móc postawić w kąt/za regał/na górę regału/inne miejsce etc?

 

Tak jeszcze raz pooglądałem wczoraj i jeśli byłaby potrzeba częstego "zmniejszania objętości" stojaka, to można dokupić motylki 4szt. celem szybkiego odkręcenia dolnej części  i wówczas max szer stojaka to 10cm - można spokojnie wstawić pod ścianę. Ktoś już zresztą wcześniej wspominał, że używa motylków właśnie.

Napisano

celem szybkiego odkręcenia dolnej części

Chodzi o ten element?

 

post-167036-0-33037700-1381058830_thumb.jpg

 

W sensie po jego usunięciu, zdjęciu półki, obie nogi stojaka schodzą się do siebie i problem z głowy?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...